Uczymy ratować

Dni Małych Ratowników w Warszawie i Zduńskiej Woli

2017-05-31 15:06:13

W czerwcu zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na spotkania organizowane wspólnie przez dealerów marki Volkswagen oraz Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej PomocyPodczas Dni Małych Ratowników dzieci poznają zasady udzielania pierwszej pomocy oraz otrzymają peleryny superbohaterów.

 

Volkswagen we współpracy z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy stworzył program „Mali Ratownicy”, którego misją jest nauczenie dzieci zasad udzielania pierwszej pomocy. Tym razem instruktorzy Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” realizowanego przez WOŚP, czekać będą na najmłodszych:

  • 1 czerwca - w salonie Volkswagen Autoweber ( Zduńska Wola, ul.Łódzka 27),
  • 17 czerwca - na Targu Śniadaniowym Żoliborz (Warszawa, Al. Wojska Polskiego),
  • 18 czerwca - na Targu Śniadaniowym Mokotów (Warszawa, skwer AK Granat). 

 

Wszystkie dzieci chciałyby mieć supermoc i być bohaterami. Supermoc, dzięki której można pomagać innym ludziom oraz zapewnić im bezpieczeństwo. Taką supermocą jest właśnie umiejętność udzielania pierwszej pomocy przez najmłodszych.

Teraz każde dziecko może zdobyć taką supermoc i dowiedzieć się jak skutecznie udzielić pierwszej pomocy, kogo zaalarmować w pierwszej kolejności, na jaki numer zadzwonić czy jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w trudnej sytuacji. Szkolenie, w przyjaznej, zabawowej formie przeprowadzą instruktorzy realizowanego przez WOŚP Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować". Na najmłodszych czekać także będzie także kącik zabaw, ścianka do zdjęć superbohatera oraz nagrody, w tym peleryny superbohatera.

To nie jedyna forma współpracy Volkswagena z WOŚP. Podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy instruktorzy RUR przeszkolili ponad 500 dzieci, które odwiedziły strefę Volkswagena (galeria zdjęć).

 

Natomiast już od lipca Mali Ratownicy pojawią się w najpopularniejszych, nadmorskich miejscowościach m.in.: Kołobrzegu, Świnoujściu czy Łebie. To właśnie tam, wszystkie dzieci będą mogły zdobyć super moc i stać się bohaterami, którzy umieją udzielać pierwszej pomocy.

W zeszłym roku Volkswagen użyczył swoje najnowsze samochody na potrzeby Programu "Ratujemy i Uczymy Ratować" oraz do obsługi wolontariatu WOŚP - Pokojowego Patrolu.

(amm)

 

Strefa Małych Ratowników na 25. Finale WOŚP

 

Strefa Małych Ratowników na 25. Finale WOŚP

 

 

POKAŻ PODOBNE
2017-05-31 15:29:08

Przekazanie auta w Częstochowie / Videoblog Jurka Owsiaka

Dziś w blogu reportaż z wczorajszej wizyty w Zakładzie Pielęgnacyjno - Opiekuńczym dla Dzieci w Częstochowie. Pojawi się również kilka aktualności - zobaczcie i posłuchajcie koniecznie!

2017-06-03 15:34:33

Najlepsi ratownicy w Polsce!

Zakończyliśmy 6. Ogólnopolski Konkurs "Ratujemy i Uczymy Ratować", w czasie którego reprezentanci 10 szkół z całej Polski musieli wykazać się wiedzą na temat pierwszej pomocy. Poznajcie najlepszych ratowników w Polsce!

2017-05-25 15:38:23

WOŚP w Ostrowie Wielkopolskim

W czwartek (25 maja 2017 r.) nasi przedstawiciele, w tym Jurek i Lidia Owsiak odwiedzili szpital w Ostrowie Wielkopolskim. W czasie spotkania zwiedzliśmy znajdujący się w szpitalu Oddział Neonatologiczny im. WOŚP, który został niedawno przeniesiony do nowo wybudowanego budynku.

2017-06-10 12:36:02

Kręcimy spot Wielkiego Meczu / Videoblog Jurka Owsiaka

Jurek zaprasza do klubu Progresja w którym trwają Eliminacje do 23. Przystanku Woodstock! W blogu zobaczcie również kulisy nagrania spotu do Wielkiego Mecz TVN vs. WOŚP

Zobacz też