Uczymy ratować

Inspirujmy Europę

2017-03-03 12:56:07

 

Europejska Karta Bezpieczeństwa Drogowego to program zainicjowany i prowadzony przez Komisję Europejską, który ma na celu zmniejszenie ilości poszkodowanych w wypadkach drogowych do roku 2020. Platforma zrzesza instytucje publiczne i prywatne, firmy, organizacje pozarządowe i edukacyjne które podejmują działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez najróżniejsze aktywności. 

Portal pozwala zaangażowanym osobom na wymianę doświadczeń oraz wyszukanie inspiracji do podjęcia dalszych działań, poprzez dzielenie się swoimi aktywnościami i opisywanie akcji podjętych w ramach działalności na rzecz ograniczenia ilości wypadków drogowych. Jedną z takich aktywności stały się akcje zorganizowane przez szkołę z Radomia, która aktywnie uczestniczy w Programie Edukacyjnym "Ratujemy i Uczymy Ratować". Przeszkoleni nauczyciele przekazują swoją wiedzę dotyczącą pierwszej pomocy swoim uczniom.

 

Zachęcamy was do dzielenia się waszymi doświadczeniami i udziału w podobnych akcjach - być może będziecie inspiracją dla innych szkół podstawowych!  

 

Szczęsliwe buzie młodych ratowników

 

 

 

Uczymy jak ratować życie

 

 

POKAŻ PODOBNE
2017-02-07 12:43:27

Spektakl "Na ratunek Mały Książę"

Obejrzyjcie wspaniały spektakl muzyczny „Na ratunek Mały Książę” , który został napisany na podstawie naszego Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

2017-03-03 16:02:28

Sprzęt od WOŚP codziennie dociera do szpitali

Sprzęt medyczny zakupiony przez Orkiestrę w ramach ostatnich konkursów ofert oraz przekazany w darze przez firmy medyczne podczas 25. Finału WOŚP codziennie dociera do szpitali.

2017-02-08 14:38:08

Wyjątkowa historia - Hania

Hania ma 9 lat i kocha muzykę. Uczy się w szkole podstawowej w klasie o profilu muzycznym, gra na pianinie, śpiewa. Uwielbia siatkówkę, na treningi chodzi ze swoim starszym bratem.

2017-02-09 16:07:22

Jak pracowali Patrolowcy na Finale?

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie mógłby się odbyć bez pomocy Pokojowego Patrolu, Medycznego Patrolu (czyli naszych medyków) oraz Niebieskiego Patrolu (czyli ochrony). Dziękujemy im bardzo za to, że po raz kolejny stanęli na wysokości zadania!

Zobacz też