Uczymy ratować

Konkurs dla uczniów organizowany przez RPO

2017-04-26 10:12:51

Przed nami II edycja konkursu dla uczniów szkół gimnazjalnych lub ponadgimnazjalnych na multimedialną interpretację Konstytucji organizowanego przez Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich. 

 

Jak można ożywić język Konstytucji, uczynić go bardziej komunikatywnym? Jak przekonać ludzi, że Konstytucja nie jest dokumentem abstrakcyjnym, lecz ma wpływ na wiele konkretnych spraw w ich codziennym życiu? Rzecznik Praw Obywatelskich zaprasza uczniów do wzięcia udziału w II edycji konkursu na multimedialną interpretację praw i wolności obywatelskich zawartych w Rozdziale II Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Na zgłoszenia czekamy do 17 maja!

 

W tym celu należy nakręcić bądź zmontować maksymalnie 30-sekundowy film lub przygotować animację w dowolnej formie artystycznej, np. impresji, skeczu, scenki czy GIF-u. Liczy się pomysł, wyobraźnia, niestereotypowe podejście, komunikatywność. Pokaż, że w 30 sekund można opowiedzieć bardzo dużo i w bardzo efektownej formie!

Zgłoszenia oraz prace (na płycie cd, pendrivie lub w postaci linku) należy:

W przypadku przesyłania wniosku w formie elektronicznej konieczne jest przesłanie oryginałów dokumentów na powyższy adres Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

Zgłoszone prace oceni KAPITUŁA. Na zwycięzców czekają nagrody, w tym Nagroda Specjalna Rzecznika Praw Obywatelskich. Praca laureata zostanie zaprezentowana podczas tegorocznego Przystanku Woodstock, a laureat będzie mógł tam pojechać z Biurem RPO i wziąć udział w warsztatach i spotkaniach edukacyjnych w Akademii Sztuk Przepięknych! 

 

Więcej informacji oraz regulamin konkursu znajdziecie na stronie Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.  

(amm)

 

Namiot Rzecznika Praw Obywatelskich na 22. Przystanku Woodstock, fot. Szymon Aksienionek

 

Namiot Rzecznika Praw Obywatelskich na 22. Przystanku Woodstock, fot. Dominika Rutkowska

 

POKAŻ PODOBNE
2017-05-21 16:48:37

Ogłaszamy 48. Konkurs Ofert

W czasie 48. Konkursu Ofert będziemy kupować wyroby medyczne przeznaczone dla zakładów opiekuńczo-leczniczych, między innymi densytometry, kardiomonitory, pompy strzykawkowe itp.

2017-05-19 14:27:49

Znamy wyniki II etapu konkursu dla szkół

Za nami drugi etap 6. Ogólnopolskiego Konkursu Ratujemy i Uczymy Ratować! 50 szkół, które dostały się do tego etapu miało za zadanie przygotować grę edukacyjną.

2017-05-16 12:14:35

Uczymy pierwszej pomocy w woj. lubuskim!

W tym tygodniu nasi Instruktorzy Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować" zawitają do województwa lubuskiego! W dniach 16-17 maja przeprowadzą szkolenia dla nauczycieli ze szkół podstawowych z okolic Zielonej Góry.

2017-04-28 21:32:26

Nagroda Premium Brand 2017 / Videoblog Jurka Owsiaka

Jurek z tytułem Osoby Wysokiej Reputacji! Zobaczcie relację z wczorajszej Gali Premium Brand 2017 i posłuchajcie najważniejszych informacji dotyczących długiego weekendu majowego.

Zobacz też