Fundacja

Mastercard doceniony za #MastercardgrazWOŚP

2017-04-05 15:09:56

 

Polski oddział Mastercard Europe został drugi rok z rzędu wyróżniony przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu za działania z zakresu odpowiedzialności społecznej biznesu. Dwie praktyki firmy – Strategiczne partnerstwo z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz program edukacyjny Girls4Tech zostały włączone do Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki 2016”, stanowiącego największy przegląd działań biznesu społecznie odpowiedzialnego w danym roku w Polsce.

 

Jubileuszowa, 15. edycja raportu, zawiera opisy dobrych praktyk biznesu, które były realizowane w 2016 roku. Podobnie jak w minionych latach opublikowane projekty zostały uporządkowane według siedmiu obszarów normy ISO 26000: ład organizacyjny, prawa człowieka, praktyki z zakresu pracy, środowisko, uczciwe praktyki operacyjne, zagadnienia konsumenckie, zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej. Obie inicjatywy Mastercard znalazły się w sekcji „Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej”.

 

W ramach pierwszej wyróżnionej praktyki, o nazwie Strategiczne partnerstwo z WOŚP,  Mastercard wspiera Fundację przez cały rok. Najwięcej działań prowadzi podczas corocznych finałów WOŚP. Jednym z nich jest akcja w mediach społecznościowych z udziałem internautów, pod hasłem „Mastercard gra z WOŚP”, dzięki której firma w ostatnich 4 latach przekazała na konto Fundacji 650 tysięcy złotych. Kolejne działanie, realizowane we współpracy z Fundacją i Bankiem Pekao, polega na umożliwianiu darczyńcom bezgotówkowego przekazywania datków za pomocą transakcji zbliżeniowych podczas styczniowych Finałów. Mastercard jest również partnerem m.in. cyklu eliminacji do organizowanego przez WOŚP festiwalu Przystanek Woodstock i samego festiwalu, a także współfundatorem 150 tysięcy apteczek pierwszej pomocy, rozdawanych uczniom w ramach fundacyjnego programu „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

 

Druga praktyka Mastercard ujęta w raporcie FOB to Girls4Tech – projekt edukacyjny realizowany przez firmę na wielu rynkach na świecie na zasadzie wolontariatu pracowniczego. Adresatami programu są uczennice w wieku 9-13 lat, a jego celem jest zwiększenie świadomości potrzeby nauki przedmiotów ścisłych wśród dziewcząt oraz obalenie mitu, że nauki ścisłe są trudne i nie wymagają kreatywności. Od czasu wdrożenia projektu w 2014 roku, Mastercard zorganizował 50 edycji wydarzenia w 13 krajach na całym świecie, docierając do ponad 11 tysięcy dziewcząt i angażując w inicjatywę 1000 pracowników firmy. W Polsce Mastercard pozyskał do tej pory 20 wolontariuszy, a w zajęciach wzięło udział 25 dziewcząt. 

 

Działania CSR polskiego oddziału Mastercard zostały docenione przez FOB drugi rok z rzędu. W ubiegłorocznej edycji raportu znalazł się projekt edukacji w zakresie podstawowej wiedzy finansowej „Pokonaj swoje długi” zrealizowany we współpracy z Michałem Szafrańskim, ekspertem  w dziedzinie zarządzania finansami osobistymi oraz autorem poczytnego bloga „jakoszczedzacpieniadze.pl”.

 

Ogłoszenie tegorocznego raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” odbyło się 30 marca br. w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie. 

 

(informacja prasowa Mastercard)  

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2017-04-21 13:27:09

Wyjątkowa historia - Oliwia

Oliwia i jej mąż uwielbiają podróżować. Na jednej z wypraw Oliwia zauważyła dziwne, niepokojące objawy, takie jak spadek sił, nadmierne pragnienie itd. Po przeprowadzeniu szczegółowych badań okazało się, że dziewczyna choruje na cukrzycę.

2017-03-31 11:25:18

Matka Kurka po raz kolejny przegrywa w sądzie

Wczoraj we Wrocławiu zapadł prawomocny wyrok uznający blogera i felietonistę Gazety Polskiej Piotra Wielguckiego winnym naruszenia dobrego imienia wolontariusza WOŚP.

2017-03-30 09:15:48

"Nowy" oddział im. WOŚP w Krakowie

Od marca br. Oddział Kliniczny Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego będzie mógł pomagać jeszcze większej liczbie noworodków, zwłaszcza tym które urodziły się jako wcześniaki. Dzięki przebudowie wschodniego skrzydła kliniki oddział powiększył się o dodatkowe 10 łóżeczek.

2017-04-12 10:36:44

Przekaż 1% podatku na rzecz WOŚP

Zostały już tylko dwa tygodnie, aby przekazać 1% swojego podatku na rzecz WOŚP! Wystarczy wpisać w formularzu PIT nazwę "Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy" oraz nr KRS: 0000030897.

Zobacz też