Fundacja

Matka Kurka po raz kolejny przegrywa w sądzie

2017-03-31 11:25:18

Wczoraj we Wrocławiu zapadł prawomocny wyrok uznający blogera i felietonistę Gazety Polskiej Piotra Wielguckiego winnym naruszenia dobrego imienia wolontariusza WOŚP Radosława Iwickiego. Piotr Wielgucki wpłacił na rzecz Wielkiej Orkiestry zadośćuczynienie w wysokości 5 tys. PLN, na swojej stronie zamieścił nakazane wyrokiem przeprosiny, a także usunął ze swojego bloga publikacje atakujące wolontariusza WOŚP. Będzie także musiał pokryć koszty procesu.

Jest to druga w ostatnich dniach sądowa potyczka przegrana przez Piotra Wielguckiego. Kilka dni wcześniej zakończył się w pierwszej instancji proces wytoczony blogerowi przez Jerzego Owsiaka. Również ten wyrok nie pozostawia wątpliwości, bloger został uznany winnym naruszenia dóbr osobistych Prezesa Zarządu WOŚP i musi zapłacić na rzecz Orkiestry zadośćuczynienie w wysokości 5 tys. PLN.

Wczoraj wieczorem Matka Kurka opublikował dokument, wg którego zasądzone kwoty, w sumie 10 tys. PLN, mają być przekazane na rachunek bankowy Orkiestry. Jeśli środki wpłyną na konto WOŚP, zasilą działalność statutową Fundacji. 

Piotr Wielgucki, bloger publikujący pod pseudonimem Matka Kurka, a także od kilku tygodni dziennikarz Gazety Polskiej, znany jest ze szczególnie zaciekłej krucjaty nienawiści, jaką prowadzi przeciwko Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy oraz Jerzemu Owsiakowi. W lutym 2015 roku został skazany w prawomocnym wyroku karnym za znieważenie Jerzego Owsiaka na karę grzywny w wysokości 5 tys. PLN.  W czerwcu 2016 roku w procesie cywilnym został prawomocnie uznany winnym naruszenia dóbr osobistych  Jerzego Owsiaka, któremu bezpodstawnie zarzucał oszustwa na szkodę WOŚP. Zasądzone zadośćuczynienie oraz koszty wyniosły blisko 20 tys. złotych – suma została przez blogera przekazana Jerzemu Owsiakowi.

Historię sądowych potyczek Matki Kurki z WOŚP można śledzić na portalu 24legnica.pl.

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2017-06-01 15:40:44

Garść aktualności i życzenia na Dzień Dziecka / Videoblog Jurka Owsiaka

Dziś Jurek bloguje z Placu Europejskiego w Warszawie i zaprasza na kilka wydarzeń, które odbędą się w dalszej lub bliższej przyszłości! Będą też życzenia z okazji Dnia Dziecka - posłuchajcie!

2017-05-30 13:53:24

Samochód dla Częstochowy!

Wyjątkowa uroczystość odbyła się w miniony wtorek (30 maja) w Częstochowie. Jerzy Owsiak – prezes zarządu WOŚP, oraz Lidia Niedźwiedzka-Owsiak – członek zarządu Fundacji odwiedzili częstochowski Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy dla Dzieci.

2017-05-22 15:44:09

Jurek o Opolu i wizyta w sztabie Jaworzno / Videoblog Jurka Owsiaka

W dzisiejszym videoblogu Jurka będzie o Opolu i kolejnej audycji „Zaraz Będzie Ciemno”. Zobaczycie również relacje z wizyty w sztabie Jaworzno.

2017-06-03 15:34:33

Najlepsi ratownicy w Polsce!

Zakończyliśmy 6. Ogólnopolski Konkurs "Ratujemy i Uczymy Ratować", w czasie którego reprezentanci 10 szkół z całej Polski musieli wykazać się wiedzą na temat pierwszej pomocy. Poznajcie najlepszych ratowników w Polsce!

Zobacz też