Fundacja

Matka Kurka po raz kolejny przegrywa w sądzie

2017-03-31 11:25:18

Wczoraj we Wrocławiu zapadł prawomocny wyrok uznający blogera i felietonistę Gazety Polskiej Piotra Wielguckiego winnym naruszenia dobrego imienia wolontariusza WOŚP Radosława Iwickiego. Piotr Wielgucki wpłacił na rzecz Wielkiej Orkiestry zadośćuczynienie w wysokości 5 tys. PLN, na swojej stronie zamieścił nakazane wyrokiem przeprosiny, a także usunął ze swojego bloga publikacje atakujące wolontariusza WOŚP. Będzie także musiał pokryć koszty procesu.

Jest to druga w ostatnich dniach sądowa potyczka przegrana przez Piotra Wielguckiego. Kilka dni wcześniej zakończył się w pierwszej instancji proces wytoczony blogerowi przez Jerzego Owsiaka. Również ten wyrok nie pozostawia wątpliwości, bloger został uznany winnym naruszenia dóbr osobistych Prezesa Zarządu WOŚP i musi zapłacić na rzecz Orkiestry zadośćuczynienie w wysokości 5 tys. PLN.

Wczoraj wieczorem Matka Kurka opublikował dokument, wg którego zasądzone kwoty, w sumie 10 tys. PLN, mają być przekazane na rachunek bankowy Orkiestry. Jeśli środki wpłyną na konto WOŚP, zasilą działalność statutową Fundacji. 

Piotr Wielgucki, bloger publikujący pod pseudonimem Matka Kurka, a także od kilku tygodni dziennikarz Gazety Polskiej, znany jest ze szczególnie zaciekłej krucjaty nienawiści, jaką prowadzi przeciwko Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy oraz Jerzemu Owsiakowi. W lutym 2015 roku został skazany w prawomocnym wyroku karnym za znieważenie Jerzego Owsiaka na karę grzywny w wysokości 5 tys. PLN.  W czerwcu 2016 roku w procesie cywilnym został prawomocnie uznany winnym naruszenia dóbr osobistych  Jerzego Owsiaka, któremu bezpodstawnie zarzucał oszustwa na szkodę WOŚP. Zasądzone zadośćuczynienie oraz koszty wyniosły blisko 20 tys. złotych – suma została przez blogera przekazana Jerzemu Owsiakowi.

Historię sądowych potyczek Matki Kurki z WOŚP można śledzić na portalu 24legnica.pl.

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2017-02-09 14:44:35

Złote Serduszka i Złote Karty odebrane!

Dziś w Fundacji odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli: Jurek Owsiak, Pan Roman Roszkiewicz, Pan Maciej Skomorowski i Pan Krzysztof Lewandowski z firmy Euco oraz Pan Norbert Rekowski z firmy EuCOcar, którzy "wylicytowali" Złote Serduszka oraz Złote Karty.

2017-03-03 09:51:57

Wyjątkowa historia - Kubuś

Kuba urodził się jako wcześniak w 28 tygodniu ciąży. Jak mówi mama – był tak malutki, że mieścił się niemalże na dłoni ważąc 540g czyli niewiele więcej niż paczka cukru.

2017-03-07 09:43:29

Zobacz ogłoszenie wyniku 25. Finału WOŚP

Kwota deklarowana na zakończenie Finału to 62 418 767 PLN. Ostateczny wynik 25. Finału poznamy już dzisiaj o 18! Zobaczcie to na żywo!

2017-03-07 12:09:28

Dziękujemy za 25 lat!

Na Zamku Królewskim podczas uroczystej konferencji Jurek Owsiak ogłosił wynik 25. Finału WOŚP i podziękował za ćwierć wieku grania z Orkiestrą.

Zobacz też