Fundacja
Medycyna

Na co WOŚP przekaże 1%?

2017-03-06 13:52:38

Rozliczając swój PIT możesz pomóc nam wesprzeć hospicja dziecięce! W tym roku chcemy pomóc tym placówkom dzięki środkom zebranym ze zbiórki 1% podatku.

Jak przekazać 1% podatku na rzecz Orkiestry? Wystarczy wpisać w formularzu PIT:

nr KRS 0000030897

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

 

Na stronie jedenprocent.wosp.org.pl możecie znaleźć również specjalny program do rozliczenia PIT-ów.

To nie będzie nasza pierwsza pomoc skierowana dla hospicjów dziecięcych. W ubiegłym roku Orkiestra zakupiła 29 samochodów dla tych placówek, które zostały przekazane podczas 25. Finału WOŚP. 

- Podczas rozmów z hospicjami, którym przekazywaliśmy samochody, poznaliśmy skalę potrzeb niezbędnych, by polepszyć życie ich podopiecznych. W prośbach nadesłanych do Fundacji widzieliśmy wiele podstawowych urządzeń, na które jednak wiele placówek  tego typu nie może sobie dziś pozwolić. Decyzja o tym, na co w tym roku będziemy zbierali 1%, była więc naturalna, ponownie będą to hospicja dziecięce - mówi Jerzy Owsiak, prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 

 

Hospicja dziecięce to placówki funkcjonujące w ramach systemu opieki zdrowotnej. Dedykowane są pacjentom przewlekle oraz nieuleczanie chorym. Mają pomagać w codziennym funkcjonowaniu, w szczególności w uśmierzeniu bólu, a w przypadku domowych hospicjów dziecięcych, umożliwiają przebywanie w domu dzięki wypożyczonemu sprzętowi i stałej opiece personelu medycznego. 

- Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pomaga naszym małym podopiecznym nie od dziś…. To właśnie dzięki podarowanym samochodom oraz sprzętowi medycznemu możemy codziennie, przez 24 godziny na dobę opiekować się naszymi pacjentami w Domowym Hospicjum dla Dzieci. Nasza flota codziennie przemierza setki kilometrów aby dotrzeć do maluchów, a lekarze, pielęgniarki, rehabilitant dojeżdżają do domów w całym województwie śląskim - mówi Natasza Godlewska ze Śląskiego Hospicjum dla Dzieci, gdzie sprzęt zakupiony przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pomaga nie tylko personelowi, ale i pacjentom. 

 

W 2016 roku zbieraliśmy na leczenie w Polsce dzieci z wadami narządu ruchu za pomocą stabilizatorów zewnętrznych, a także na zakup samochodów dla hospicjów dziecięcych. Dzięki Wam zebraliśmy aż 4 160 235, 07 PLN! Część zakupionych urządzeń trafiła już do placówek w Otwocku i Poznaniu - tutaj możecie zobaczyć ich zdjęcia. 

 
Dotychczas dzięki Waszemu wsparciu w ramach 1% do tej pory Fundacja WOŚP mogła:

  • kupić rezonans magnetyczny Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie,
  • przeprowadzić akcję zakupu 220 defibrylatorów do placówek publicznych w całej Polsce,
  • prowadzić Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować”
  • wspomóc Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Dzieci z Cukrzycą,
  • przekazać wsparcie wszystkim hospicjom dziecięcym w Polsce w postaci samochodów osobowych oraz sprzętu medycznego niezbędnego w opiece paliatywnej (m.in.: ssaki, inhalatory, koncentratory tlenu, asy story kaszlu, pompy strzykawkowe, pulsoksymetry oraz łóżka rehabilitacyjne z materacami przeciwodleżynowymi),
  • uzupełnić zakupy w ramach Narodowego Programu Wczesnej Diagnostyki Onkologicznej Dzieci, podnosząc standard opieki medycznej we wszystkich dziecięcych klinikach onkologicznych w Polsce
  • zakupić najnowocześniejszy sprzęt medyczny dla ratowania życia i zdrowia dzieci: dwa cytometry przepływowe, monitor do pracy w środowisku rezonansu magnetycznego, laser diodowy do leczenia retinopatii wcześniaków, inkubator zamknięty do opieki intensywnej, 7 aparatów USG wysokiej klasy. 

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom!

(amm)

 

 

 

Samochody przekazane przez WOŚP dla hospicjów dziecięcych, fot. Fundacja WOŚP

 

 

POKAŻ PODOBNE
2017-01-04 17:58:52

Moto Orkiestra na Bemowie

15 stycznia 2017 roku na warszawskim Bemowie po raz kolejny odbędzie się Moto Orkiestra, największa charytatywna impreza motoryzacyjna organizowana w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

2016-12-29 15:48:17

Harmonogram finałowego koncertu WOŚP w Warszawie

Koncert przed Pałacem Kultury i Nauki stał się już tradycją warszawskiego grania podczas Finałów WOŚP. Znamy już gwiazdy i godziny występów, które będziecie mogli usłyszeć w niedzielę, 15 stycznia 2017 roku.

2017-01-03 14:52:56

Budujemy finałowe miasteczko pod PKiN

Dziś (3 stycznia) ruszyła budowa finałowego miasteczka zlokalizowanego na Placu Defilad, przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.

2016-12-30 00:28:45

Zbierz więcej dla WOŚP z wyzwaniami sponsorowanymi na WayMore.pl

Masz pomysł na zrobienie czegoś zapierającego dech w piersiach dla WOŚP? Chcesz się spocić biegnąc maraton, pokonać swoje lęki skacząc ze spadochronem, a może zamiast prezentu na urodziny wolisz, żeby znajomi wsparli Orkiestrę? Nic bardziej prostego - zrób to z WayMore, grając dla WOŚP.

Zobacz też