Fundacja
Medycyna
Finały

Obdarujemy 218 placówek w całej Polsce

2016-11-24 10:37:16

W dniach 21 – 23 listopada 2016 (poniedziałek – środa) w Warszawie odbył się 47. Konkurs Ofert Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na zakup sprzętu medycznego. W efekcie trzydniowych negocjacji Fundacja WOŚP pozyskała dla oddziałów pediatrycznych polskich szpitali 2469 nowoczesnych urządzeń medycznych. Ich zakup sfinansowany będzie ze środków zebranych w 24. Finale WOŚP (10 stycznia 2016 roku). Urządzenia trafią do 218 placówek w całej Polsce. 

 

Ostateczna wartość zakupionych urządzeń wyniosła 14.166.300,40 PLN. We wszystkich przypadkach w wyniku negocjacji udało się uzyskać ceny niższe niż rynkowe wartości urządzeń. Gdyby Fundacja kupiła wszystkie te urządzenia za najniższe ceny katalogowe, musiałaby na nie przeznaczyć ponad 20 mln złotych. W przypadku części urządzeń udało się uzyskać ceny nawet ponad 45% niższe. A oprócz samych urządzeń Fundacja zapewnia szpitalom w ramach wynegocjowanej ceny dodatkowe zapasy materiałów zużywalnych, rozbudowane programy szkoleń, znacząco przedłużone okresy gwarancji, a często także bardzo atrakcyjne warunki serwisu pogwarancyjnego. 

 

- Jesteśmy dumni z tego, że wypracowany przez nas sposób prowadzenia zakupów daje możliwość tak skutecznego negocjowania warunków zakupu – mówi Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, członek zarządu i dyrektor ds. medycznych Fundacji WOŚP – Firmy oferujące urządzenia walczą o dostawy w skali ogólnopolskiej, są to ogromne kontrakty o wielomilionowej wartości, co daje Fundacji doskonałą okazję do negocjacyjnej gry, która ma celu uzyskanie maksymalnie dobrych warunków. Nasi eksperci – bez wątpienia wybitni specjaliści w dziedzinie pediatrii z całej Polski, ale także doświadczeni praktycy – nie pozwalają na żadne marketingowe chwyty. Zwyciężyć konkurs może ten oferent, który doceni prestiż i wizerunkową korzyść związaną z pozyskanie kontraktu dla WOSP, rezygnując ze sporej części swojego zysku.

 

Prof. Teresa Jackowska, konsultant krajowy w dziedzinie pediatrii, w czasie konferencji prasowej organizowanej w czasie 47. Konkursu Ofert podkreślała, jak znaczące wsparcie otrzymają w postaci tych urządzeń oddziały pediatryczne. Mimo że nie jest to sprzęt wysokospecjalistyczny, a taki, który jest podstawą leczenia dzieci na oddziałach szpitalnych, to w wielu miejscach w Polsce takich właśnie urządzeń brakuje. Stąd nawet zakup tak podstawowego wyposażenia jak łóżka i łóżeczka dziecięce będzie stanowiło nową jakość w polskiej pediatrii, ale także znacząco poprawi bezpieczeństwo najmłodszych pacjentów.

 

Dumy z sukcesu Konkursu Ofert, który był efektem ogromne zaangażowania Polaków w 24. Finał WOŚP, nie krył Jurek Owsiak. – Polacy! Dziękujemy! – napisał tuż po zakończeniu negocjacji na swojej stronie w serwisie Facebook - Myślcie dobrze o nas, o naszych ekspertach i bądźcie z nami w czasie kolejnego, 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

 

Oto ostateczny rezultat 47. Konkursu Ofert WOŚP:

 • aparaty USG -   31 szt. – zwyciężyła oferta KOSMED
 • szpitalne łóżka młodzieżowe typu ‘junior’ elektryczne – 200 szt. – zwyciężyła oferta REHA BED
 • szpitalne łóżka młodzieżowe typu ‘junior’ manualne – 681 szt. – zwyciężyła oferta METALOWIEC
 • szpitalne łóżka dziecięce tzw. ‘szczebelkowe’ -  752 szt. – zwyciężyła oferta METALOWIEC
 • aparaty EKG -  67 szt. – zwyciężyła oferta SCHILLER
 • holtery ABPM -  48 szt. – zwyciężyła oferta BTL
 • pompy strzykawkowe -  242 szt. – zwyciężyła oferta MEDICART
 • pompy objętościowe -  87 szt. – zwyciężyła oferta MEDICART
 • lokalizatory naczyń krwionośnych - 120 szt. – zwyciężyła oferta INVEST MED.
 • kardiomonitory – 123 szt. (plus 20) – zwyciężyła oferta BIAMEDITEK
 • pulsoksymetry -  118 szt. – zwyciężyła oferta MEDTRONIC

 

Oceny przedstawionych ofert i rekomendacji podjęła się Komisja Ekspertów w składzie:

Podkomisja ds. wyboru aparatów USG

 1. nadzw. dr hab.n.med. Teresa Jackowska (Warszawa) – Konsultant Krajowy ds. Pediatrii
 2. Dr n.med. Tomasz Jarmoliński – Konsultant Wojewódzki ds. Pediatrii (Międzyrzecz)
 3. Inż. Marcin Gostyński (Warszawa)
 4. Mgr Bożena Adamska - Pielęgniarka Oddziałowa (Warszawa)
 5. Mgr Ewa Ławniczak - Pielęgniarka Oddziałowa (Warszawa)
 6. Dr n.med. Michał Brzewski
 7. Dr n.med. Ewa Zbucka-Jachowska
 8. Dr Małgorzata Serafin-Król

 

Podkomisja ds. wyboru łóżek szpitalnych oraz aparatów kardiologicznych 

 1. nadzw. dr hab.n.med. Teresa Jackowska
 2. Dr n.med. Tomasz Jarmoliński
 3. Mgr Bożena Adamska
 4. Mgr Ewa Ławniczak
 5. Dr n.med. Ewa Zbucka-Jachowska
 6. Dr n.med. Maria Miszczak-Knech
 7. dr hab. n.med. Waldemar Bobkowski

 

Podkomisja ds. wyboru aparatów anestezjologicznych

 1. nadzw. dr hab.n.med. Teresa Jackowska
 2. Dr n.med. Tomasz Jarmoliński
 3. Inż. Marcin Gostyński
 4. Mgr Bożena Adamska
 5. Mgr Ewa Ławniczak
 6. dr hab.n.med. Andrzej Piotrowski
 7. Dr n.med. Wojciech Walas
 8. Dr n.med. Andrzej Byszewski

 

Wykaz obdarowanych szpitali 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2017-06-01 15:40:44

Garść aktualności i życzenia na Dzień Dziecka / Videoblog Jurka Owsiaka

Dziś Jurek bloguje z Placu Europejskiego w Warszawie i zaprasza na kilka wydarzeń, które odbędą się w dalszej lub bliższej przyszłości! Będą też życzenia z okazji Dnia Dziecka - posłuchajcie!

2017-05-30 12:23:57

Szukamy woodstockowych Legend / Videoblog Jurka Owsiaka

Przed Wami kolejne blog z Antyradia! Wczorajsze spotkanie poświęcone było tematowi chałtury w sztuce - będzie więc dużo Waszych mail na ten temat, ale pojawią się również festiwalowe ogłoszenia.

2017-06-13 14:43:44

Uczymy ratować w Stargardzie

W tym tygodniu nasi Instruktorzy Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować" uczą pierwszej pomocy w Stargardzie! We wtorek i w środę (13-14 czerwca) poprowadzą szkolenia dla 94 nauczycieli z 47 szkół w województwie zachodniopomorskim.

2017-06-03 09:51:04

Rozpoczęliśmy Finał 6. Konkursu RUR

Konkurs dla szkół podstawowych z całej Polski składał się z trzech etapów, w ramach pierwszego należało przesłać własnoręcznie wykonaną tablicę edukacyjną związaną z ratowaniem ludzkiego życia, drugi etap konkursu polegał na stworzeniu gry edukacyjnej. Rozpoczynamy ostatni - 3 etap naszego konkursu.

Zobacz też