Finały

Paris - Podziękowania z Paryża!

2017-01-17 15:09:25

Nastąpiła ta cudowna chwila, gdy ponownie solidarnie połączyła się francuska Polonia na 25. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Orkiestra zagrała u nas już po raz dziewiąty, tym razem dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Pan Mateusz z Mat’Café ugościł wszystkich sympatyków WOŚP w swoim lokalu: 14 stycznia 2017 przybyło około 300 osób, a 15 stycznia 2017 było nas aż 200!

Bardzo mnie cieszy, że Polonia w rejonie paryskim za każdym razem chętnie uczestniczy w tej imprezie, solidaryzując się z wszystkimi Polakami na całym świecie, bawimy się jak jedna wielka rodzina, są uśmiechy, rozmowy, ludzie tańczą, rozmawiają między sobą, nawiązują się wspólne kontakty, taki kawałek Ziemi Polskiej w Mat’Café. Czy nie warto żyć dla takich chwil, gdy budzi się duch narodu? My istniejemy i działamy, bo jesteśmy Polakami.

I te inne cudne istoty: nasi muzycy, którzy  poświęcili  swój czas i zapewnili nam doskonałe tło muzyczne, które wytworzyło wspaniałą  atmosferę energii miłości, zadowolenia, takiego rozluźnienia, siły aby człowiek poczuł w sobie tę wewnętrzną moc, że może góry przenosić.

W sobotę zagrali dla nas: zespól AXXE, ich przyjaciele - zespół francuski EILIANT, DJ BENET, ONE MILLION BULGARIANS, TOMEK FILIPCZAK, a nad nimi czuwał anioł od sprzętu - PRZEMEK.

W niedziele ponownie grał dla dzieci DJ BENET, z Polski przez zamiecie i śniegi dotarł MICHAŁ KWIATKOWSKI, spokojnymi rytmami na zakończenie WOŚP zagrali nam przyjaciele francuscy DUO DE SEINE. 

Nawet nasi przyjaciele Francuzi przybywają do nas, aby odczuć to naszą życzliwość i dodać trochę swojej  subtelności francuskiej.

Licytacje prowadził Rafał i Pani Krystyna Mazurówna, którym dziękujemy za swój czas, oraz innym uczestnikom imprezy, którzy natchnieni wewnętrzną mocą Orkiestry rozkręcili licytacje - uśmiech do pani Renaty. Serdecznie dziękujemy Paniom Kelnerkom  i innym osobą z obsługi Mat’Café (szczególnie uroczej żonie szefa restauracji).

Otwarły się serca ludzkie, Polacy chętnie licytowali fanty, kupowali na kiermaszach i sami wrzucali do puszek aby otrzymać serduszko. 

Dziękujemy osobą relacjonującym naszą imprezę: Rafałowi z portalu ifrancja.fr i innym, którzy przyłączyli się i opiszą to na stronach. Dziękujemy sponsorom i darczyńcą fantów na licytację i tombolę, wolontariuszom i  innym anonimowym Aniołom Orkiestry.

Dziękuję za tę dobroczynność i hojność na  cel charytatywny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, za spokojny przebieg całej imprezy i za WASZĄ OBECNOŚĆ, ŻE BYLIŚMY RAZEM, SOLIDARNIE WSPIERALIŚMY WOŚP. DZIĘKUJĘ I DO ZOBACZENIA ZA ROK!   

(Agata - szefowa Sztabu WOŚP w Paryżu) 

 

POKAŻ PODOBNE
2016-12-29 22:06:09

Dzierżoniów - 25. Finał WOŚP ze słonecznikiem

W Dzierżoniowie przygotowania do 25. Finału WOŚP już prawie na ukończeniu! Jak co roku, u nas Finał będzie trwał cały tydzień. Zacznie się od mini-finałów w szkołach i przedszkolach.

2017-01-01 17:31:36

Warszawa - Wyzwanie gracza i wirtualna rzeczywistość

Już 14 stycznia (sobota) na terenie Białołęckiego Ośrodka Kultury zapraszamy wszystkich fanów gier planszowych na wspólną zabawę z okazji 25. Finału WOŚP! Nowością będzie stworzona dla Was wirtualna przestrzeń! Przy współpracy z VR Lab Spectrum będziecie mogli przenieść się do innego wymiaru.

2017-01-03 13:04:46

Zielona Góra - Popedałujemy dla WOŚP

II ORKIESTROWY LUBUSKI MARATON INDOOR CYCLING to największy maraton tego typu w woj. lubuskim, gdzie w jednym miejscu z okazji 25. Finału WOŚP spotkają się przedstawiciele największych zielonogórskich klubów fitness oraz gwiazdy lubuskiego sportu, mediów czy kultury.

2017-01-03 17:44:11

Jegłownik - To już 11. Finał WOŚP u nas!

To już jedenasty Finał WOŚP organizowany przez Zespół Szkół w Jegłowniku! Z okazji nadchodzącego 25. Finału WOŚP zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w 1. Jegłownickim Biegu "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy".

Zobacz też