Finały

Paris - Podziękowania z Paryża!

2017-01-17 15:09:25

Nastąpiła ta cudowna chwila, gdy ponownie solidarnie połączyła się francuska Polonia na 25. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Orkiestra zagrała u nas już po raz dziewiąty, tym razem dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Pan Mateusz z Mat’Café ugościł wszystkich sympatyków WOŚP w swoim lokalu: 14 stycznia 2017 przybyło około 300 osób, a 15 stycznia 2017 było nas aż 200!

Bardzo mnie cieszy, że Polonia w rejonie paryskim za każdym razem chętnie uczestniczy w tej imprezie, solidaryzując się z wszystkimi Polakami na całym świecie, bawimy się jak jedna wielka rodzina, są uśmiechy, rozmowy, ludzie tańczą, rozmawiają między sobą, nawiązują się wspólne kontakty, taki kawałek Ziemi Polskiej w Mat’Café. Czy nie warto żyć dla takich chwil, gdy budzi się duch narodu? My istniejemy i działamy, bo jesteśmy Polakami.

I te inne cudne istoty: nasi muzycy, którzy  poświęcili  swój czas i zapewnili nam doskonałe tło muzyczne, które wytworzyło wspaniałą  atmosferę energii miłości, zadowolenia, takiego rozluźnienia, siły aby człowiek poczuł w sobie tę wewnętrzną moc, że może góry przenosić.

W sobotę zagrali dla nas: zespól AXXE, ich przyjaciele - zespół francuski EILIANT, DJ BENET, ONE MILLION BULGARIANS, TOMEK FILIPCZAK, a nad nimi czuwał anioł od sprzętu - PRZEMEK.

W niedziele ponownie grał dla dzieci DJ BENET, z Polski przez zamiecie i śniegi dotarł MICHAŁ KWIATKOWSKI, spokojnymi rytmami na zakończenie WOŚP zagrali nam przyjaciele francuscy DUO DE SEINE. 

Nawet nasi przyjaciele Francuzi przybywają do nas, aby odczuć to naszą życzliwość i dodać trochę swojej  subtelności francuskiej.

Licytacje prowadził Rafał i Pani Krystyna Mazurówna, którym dziękujemy za swój czas, oraz innym uczestnikom imprezy, którzy natchnieni wewnętrzną mocą Orkiestry rozkręcili licytacje - uśmiech do pani Renaty. Serdecznie dziękujemy Paniom Kelnerkom  i innym osobą z obsługi Mat’Café (szczególnie uroczej żonie szefa restauracji).

Otwarły się serca ludzkie, Polacy chętnie licytowali fanty, kupowali na kiermaszach i sami wrzucali do puszek aby otrzymać serduszko. 

Dziękujemy osobą relacjonującym naszą imprezę: Rafałowi z portalu ifrancja.fr i innym, którzy przyłączyli się i opiszą to na stronach. Dziękujemy sponsorom i darczyńcą fantów na licytację i tombolę, wolontariuszom i  innym anonimowym Aniołom Orkiestry.

Dziękuję za tę dobroczynność i hojność na  cel charytatywny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, za spokojny przebieg całej imprezy i za WASZĄ OBECNOŚĆ, ŻE BYLIŚMY RAZEM, SOLIDARNIE WSPIERALIŚMY WOŚP. DZIĘKUJĘ I DO ZOBACZENIA ZA ROK!   

(Agata - szefowa Sztabu WOŚP w Paryżu) 

 

POKAŻ PODOBNE
2017-03-22 11:35:55

25. Finał WOŚP w liczbach

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, wszystko zostało rozliczone, spakowane i podsumowane, dzięki czemu możemy Wam podać kilka imponujących liczb związanych z organizacją warszawskiej finałowej imprezy.

2017-03-07 12:09:28

Dziękujemy za 25 lat!

Na Zamku Królewskim podczas uroczystej konferencji Jurek Owsiak ogłosił wynik 25. Finału WOŚP i podziękował za ćwierć wieku grania z Orkiestrą.

2017-02-10 12:48:40

Finałowe aukcje

Finałowe aukcje biją wszystkie rekordy! Na liczniku już prawie 8 i pół miliona złotych, a licytować możecie do 14 lutego. Zobaczcie, jakie wyjątkowe przedmioty oraz spotkania ze znanymi i lubianymi osobami są wciąż do zdobycia!

2017-02-03 16:11:19

Ostatnie 11 dni finałowych aukcji!

Finałowe aukcje na portalu aukcje.wosp.org.pl trwają do 14 lutego. Zobaczcie, jakie wyjątkowe przedmioty oraz spotkania ze znanymi i lubianymi osobami możecie wciąż wylicytować!

Zobacz też