Uczymy ratować

Szukacie inspiracji?

2017-03-24 12:31:07

To już szósta edycja Ogólnopolskiego Konkursu "Ratujemy i Uczymy Ratować", do którego zapraszamy wszystkie szkoły aktywnie biorące udział w naszym programie edukacyjnym. Konkurs, wzorem lat poprzednich, jest podzielony na kilka etapów:  

I etap ogólnopolski - polega na zaprojektowaniu i przesłaniu do naszej siedziby plakatu edukacyjnego (1 strona formatu max. B1) na jeden z wybranych tematów: 

  • Łańcuch przeżycia
  • Wezwanie pomocy
  • Resuscytacja krążeniowo-oddechowa
  • Pozycja boczna  

 Ten etap potrwa do 12 kwietnia - więc czas urządzić burzę mózgów, złapać za flamastry, nożyczki i brokat, by stworzyć coś niepowtarzalnego!

Jeżeli szukacie inspiracji, mamy dla was kilka pomysłów z Polski i zagranicy na to jak w atrakcyjny sposób przekazać wiedzę dotyczącą ratowania ludzkiego życia. 

 

 

Energia w nas wrze!

 

(oz)

POKAŻ PODOBNE
2017-03-27 11:48:58

Będziemy w świętokrzyskim!

W dniach 28-29 marca Instruktorzy Programu "Ratujemy i Uczymy Ratować" przeprowadzą szkolenia dla nauczycieli ze szkół podstawowych w woj. świętokrzyskim i przekażą im wiedzę na temat pierwszej pomocy oraz metod nauki ratowania życia dzieci z klas 1-3.

2017-03-31 11:25:18

Matka Kurka po raz kolejny przegrywa w sądzie

Wczoraj we Wrocławiu zapadł prawomocny wyrok uznający blogera i felietonistę Gazety Polskiej Piotra Wielguckiego winnym naruszenia dobrego imienia wolontariusza WOŚP.

2017-04-07 09:19:10

Wyjątkowa historia - Grześ i Natalia

Grzesiek i Natalia chodzą do Szkoły Podstawowej nr 13 w Kielcach, znają się od pierwszej klasy. Przyjaźnią się w szkole, ale często spotykają się także po zajęciach, z których wspólnie wracają do domu. I to właśnie podczas jednego z takich powrotów uratowali życie nieznajomej kobiecie.

2017-03-30 16:14:32

Wyjątkowa historia - Łukasz

Łukasz ma 13 lat. Uwielbia grać w gry komputerowe, spotykać się z kolegami i odwiedzać muzea. Jak sam mówi „bierze życie garściami” i marzy o tym, by w przyszłości zostać lekarzem. Łukasz opowiada o swojej codzienności i o koncercie, który Jurek Owsiak zorganizował pod jego domem w Szczecinie.

Zobacz też