Medycyna

Wyjątkowa historia - Danusia

2017-01-20 09:19:01

 

Danusia na swoje 16 urodziny pojechała na samodzielny wyjazd, po raz pierwszy zagranicę - do Włoch! 

Kocha uczyć się włoskiego, ale jej marzeniem jest zostać operatorem filmowym. Dziewczyna ma 17 lat, jest bardzo aktywna, ma wiele koleżanek, świetnie się razem bawią. Pomyślicie - normalna nastolatka, co może mieć wspólnego z WOŚP?

 

Danusia ma cukrzycę.

 

 

 

Dziewczyna choruje od 3 roku życia. Miała to szczęście, że była jednym z pierwszych pacjentów, którzy skorzystali ze wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach Programu Leczenia Pompami Insulinowymi Dzieci z Cukrzycą. Dziś, jak mówi, cukrzyca wymaga od niej dużej odpowiedzialności i wciąż musi korzystać z pompy, ale nawet przez chwilę nie myśli, by zamknąć się w domu ze swoją chorobą. Jest aktywna, działa, rozwija się i spełnia swoje marzenia. Danusiu, bardzo Ci kibicujemy!

 

Od 1 stycznia 2009 r. zakup pomp insulinowych dla dzieci do 18 roku życia zaczął finansować Narodowy Fundusz Zdrowia i w związku z tym Fundacja postanowiła zakończyć prowadzony od 2001 roku Program Leczenia Pompami Insulinowymi Dzieci z Cukrzycą typu I. 

 

POKAŻ PODOBNE
2017-02-02 21:56:11

Bournemouth - Niesamowity, nasz pierwszy Finał WOŚP

Bournemouth to piękny i malowniczy nadmorski kurort oraz jednocześnie silne centrum usług finansowych położone w uroczym hrabstwie Dorset w południowo-zachodniej częsci Anglii. Zamieszkuje w nim około 30 tysięcy Polaków, a z inicjatywy założycieli organizacji Polonia Bournemouth (Karol "Wodzuniu" Moskwa & Karol "Wodzirej" Świącki) odbył się tutaj po raz pierwszy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

2017-01-31 15:48:01

Wyjątkowa historia - Kuba

Kuba ma 16 lat i pasję - fascynuje się motoryzacją i uwielbia udoskonalać swój czerwony motor. Mimo tego, że pracy przy maszynie nie brakuje, Kuba z przyjemnością pracuje przy maszynie. Kilka lat temu chłopak przeszedł bardzo poważną operację serca.

2017-02-07 12:43:27

Spektakl "Na ratunek Mały Książę"

Obejrzyjcie wspaniały spektakl muzyczny „Na ratunek Mały Książę” , który został napisany na podstawie naszego Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

2017-02-09 12:48:56

156 mln odsłon i bezpieczeństwo

W trakcie tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się ustanowić kolejny rekord środków zebranych na sprzęt medyczny. Statystyki opracowane przez Atmana wskazują, że rekordy padły również w sieci – za sprawą internautów licznie odwiedzających witrynę Fundacji.

Zobacz też