Kontakt
Numer konta:    58124011121111001009449739
W Afganistanie też grali
2012-01-31 14:01:00

 

 

 

Wczoraj siedzibę Fundacji odwiedzili żołnierze na co dzień stacjonujący w Afganistanie. Przyjechali, żeby osobiście pochwalić się tym jak dużo pieniędzy udało im się zebrać w tych bardzo ciężkich warunkach. Przeczytajcie list Marcina, który opowiada o afgańskiej zbiórce i zobaczcie zdjęcia zarówno z Afganistanu, jak i z wczorajszej wizyty. 

 

 

8 stycznia 2012 roku Orkiestra zagrała również w Afganistanie, gdzie pełnią służbę Polscy żołnierze. Chcieliśmy, aby idea WOŚP ogarnęła wszystkich ludzi dobrego serca, nie tylko Polaków i chyba udało się nam. Grała każda baza, od Ghazni przez Giro, Aryan, Warrior, Vulcan, aż po Bagram i choć nie było łatwo, to jednak daliśmy radę. W Ghazni zaczęliśmy od biegu „Policz się z cukrzycą”, gdzie 12 km w żadnej mierze nie przeraziło biegaczy. W tym samym czasie siłacze sprawdzali ciężar samochodu, po to by móc się przekonać jak ciężka jest praca strażaka. W taki dzień nie mogło zabraknąć wojskowej grochówki, do której „szczególny sentyment” czuł także kwestujący pies.  Zabawę wspierał każdy: Polacy, Amerykanie, Afgańczycy.  Szczególnie każdy pieniążek wrzucony przez tych ostatnich ma zwielokrotnioną wartość i za to należą się om wielkie podziękowania.

Wieczorem odbyła się tradycyjna licytacja, a licytowaliśmy wszystko. Ciągle ktoś coś donosił i wszystko znalazło nabywców.

W innych, mniejszych bazach wolontariusze orkiestry nie pozwolili nikomu zapomnieć, że to już XX raz gra Orkiestra i wszędzie tam, gdzie było to możliwe, również były konkursy i zabawy a puszki napełniały się równie szybko.

XX Finał w Afganistanie to praca 35 ludzi, którzy mają serca największe z wielkich, ludzi skromnych ale choć w części muszę ich wymienić: Paulina z Aryan i jej chłopaki, Adam i Ewa z Giro, Marcin z ekipą z Warrioora, Mariusz z Vulcana, Tadek, Piotrek, Joasia, Dawid, Krzysiek i cała reszta z Ghazni.

Marcin   

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sponsorzy 24. Finału WOŚP