Kontakt
Numer konta:    58124011121111001009449739
Czeska Praga już zagrała!
2015-12-30 10:18:35
Gerard ze Sztabu WOŚP w czeskiej Pradze napisał do nas z wrażeniami z koncertów zorganizowanych w ramach imprez zamkniętych z okazji 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

"Warto było podjąć się wyzwania i zorganizować ten finał WOŚP w Pradze. Łącznie zebrana kwota w praskiej Lucernie z puszek i od sponsorów to 55 394 koron czeskich. Ciężko jest opisywać swoją pracę, więc chciałbym w szybkim skrócie napisać swoje spostrzeżenia i naprawdę pochwalić wszystkich, którzy nawet w najmniejszym stopniu przyczynili się do tego, by ten dzień był dobrze zapamiętany przez wszystkich. Wystąpiły zespoły: F.A.King, X-Core, Bimber Poland, Clock Machine oraz The Snuff, które prezentowały różne style muzyczne, więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Koncert rozpoczął się punktualnie o godzinie 19:00 i z każdą minutą grania dochodziło coraz więcej ludzi.

Znając wyłącznie z opowiadań czeskich kolegów frekwencje ludzi na klubowych koncertach, byłem mile zaskoczony, gdy już przy pierwszych dźwiękach ze sceny zobaczyłem szalejącą młodzież! Już wtedy czułem, że finałowy koncert będzie udany. Młodzież się bawi i o to chodzi. Ale cały czas mieliśmy obawę, czy bawiący się ludzie rozumieją ideę WOŚP i na czym to wszystko polega nasza akcja. Ale nie ma jak pomoc kolegów ze sztabu - Marko Rybka szybko przejął rolę prowadzącego i poprowadził całą imprezę w profesjonalny sposób. W przerwach, gdy zespoły się instalowały na scenie, on pięknie tłumaczył cele działania Fundacji WOŚP i opowiadał o idei orkiestrowych koncertów. Nie zapomniał o naszych wolontariuszkach (Iwonie Kuklińskiej i Marii Knapik), które są Polkami mieszkającymi w Czechach oraz o zachęcaniu ludzi do wspierania naszej akcji.

Od strony technicznej też wszystko udało w najlepszym porządku - nad całością przebiegu koncertów czuwał Lukasz Fousek i jego musicmaptv, który był jednym ze sponsorów 24. Finału WOŚP w Pradze. Koncert skończył się grubo po północy. Każdy zespół podzielił się ze sceny ogromną ilością energii. Bardzo dobrze przyjęto polskie zespoły, z czego byłem dumny, bo granie nie w swoim kraju to jednak duże wyzwanie.

Po rozliczeniu imprezy mieliśmy chwilę by podsumować nasze przedsięwzięcie, ale skończyło się tym, że wszyscy w jednej chwili jak na zawołanie krzyknęliśmy „Udało się!”, a "banany na twarzach" mamy jeszcze do teraz! Kończąc krótki opis chciałbym powiedzieć, że nasz sztab i wolontariusze są już gotowi, aby podjąć się organizacji 25. Finału WOŚP w Pradze! 

Zdjęcia oraz relację w języku czeskim można znaleźć tutaj:  https://www.facebook.com/events/419015818289343/." 
 

(Gerard ze Sztabu WOŚP w Pradze)
 

Sponsorzy 24. Finału WOŚP