Częste pytania

Zostań wolontariuszem 25. Finału WOŚP

 

 

Jak zostać wolontariuszem WOŚP? 
Jeśli chcesz zbierać pieniądze w czasie Finału - zgłoś się do najbliższego sztabu. To od niego dostaniesz najważniejsze rzeczy, które umożliwią Ci kwestowanie: identyfikator, puszkę i serduszka. 

Gdzie znajdę listę sztabów WOŚP? 
Listę sztabów najbliższego Finału znajdziesz na naszych stronach internetowych. 

Skąd będę wiedzieć czy zostałem wolontariuszem WOŚP? 
Jeśli zgłosiłeś się, żeby zostać wolontariuszem WOŚP i nie jesteś pewny/a czy Twoja kandydatura została przyjęta - odezwij się do Sztabu, któremu zgłosiłeś swoją chęć. Listę sztabów i namiary na nie - znajdziesz na naszej stronie internetowej. 

Jakie muszę mieć zdjęcie na identyfikatorze WOŚP? 
Zdjęcie nie może być mniejsze niż 800x600 pikseli i musi być w formacie .jpg. Przygotowując zdjęcie - wzoruj się na zdjęciu legitymacyjnym: twoja twarz musi być wyraźna, na pierwszym planie i łatwa do poznania. 

Ile trzeba mieć lat, żeby być wolontariuszem WOŚP? 
Każdy może zostać wolontariuszem WOŚP! W przypadku osób niepełnoletnich opiekun prawny musi podpisać Oświadczenie Wolontariusza. 

Czy osoby niepełnoletnie mogą zbierać pieniądze na WOŚP? 
Oczywiście! Pamiętaj jednak, że wolontariusze, którzy nie ukończyli 16-go roku życia, kwestują pod warunkiem, że towarzyszy im osoba pełnoletnia, której dane zostały wcześniej zgłoszone Szefowi Sztabu.

Gdzie zbierają wolontariusze WOŚP? 
Wolontariusze zbierają pieniądze w rejonie działania swojego sztabu tylko na ulicach miast, miasteczek i wsi – nie kwestują „pukając do drzwi”. 

Czy dostanę podziękowanie lub zaświadczenie, że brałem/am udział w WOŚP? 
Do Sztabu zostaną przesłane blankiety rozliczeń-podziękowań wolontariuszy, Szef Sztabu zobowiązany jest przekazać je wolontariuszom. Podziękowanie jest dowodem, że dana osoba kwestowała podczas Finału, w związku z czym Fundacja nie wystawia osobnych zaświadczeń potwierdzających iż dana osoba była wolontariuszem. 
 
 


 
Aktualności
2017-08-10 15:37:07

Prawie 1000 osób nauczyło się ratować na Woodstocku

Uczestnicy Przystanku Woodstock co roku mają okazję w trakcie festiwalu nauczyć się podstawowych czynności ratujących życie. W tym roku dla młodych uczestników Woodstocku mieliśmy dodatkową niespodziankę - marka Volkswagen przygotowała dodatkowo strefę Małych Ratowników.

Zobacz też