Kontakt
Numer konta:    58124011121111001009449739
Konferencja szkoleniowa dla dyspozytorów
2014-03-06 09:16:32
W najbliższą sobotę, 8 marca, na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się konferencja szkoleniowa zorganizowana przez Fundację WOŚP dla dyspozytorów medycznych z całej Polski. W czasie konferencji dyspozytorzy zostaną zapoznani z zestawem procedur przyjmowania zgłoszeń, proponowanym przez WOŚP, a przygotowanym przez najbardziej uznane w środowisku wydawnictwo - Medycyna Praktyczna z Krakowa.
 
Przyjadą do nas dyspozytorzy z całej Polski. W sumie około 60 dysponentów zespołów ratownictwa medycznego  - czyli w praktyce stacji pogotowia ratunkowego zarejestrowało się do udziału w konferencji. Ponadto w szkoleniu udział wezmą przedstawiciele dwóch urzędów wojewódzkich. W sobotę będziemy nie tylko prezentować zawartość procedur, ale także wyposażymy wszystkich dysponentów w niezbędne materiały – zauważa Anna Zawiślak, specjalista ds. zdrowia publicznego, koordynator programu ze strony WOŚP.
 
W czasie szkolenia dyspozytorzy otrzymają nieodpłatnie wydrukowane przez WOŚP podręczniki oraz klucze licencyjne oprogramowania multimedialnego wspierającego przyjmowanie zgłoszeń. Od 1 lipca wykorzystywanie takich procedur staje się obowiązkiem zgodnie z nowym rozporządzeniem Ministra Zdrowia.
 
-Jest to ostatni etap rocznej pracy, która zaczęła się od dramatycznego apelu Jurka Owsiaka po śmierci 2,5-letniej Dominiki, do której nie dotarła na czas karetka pogotowia. Wtedy to powołano wspólną grupę roboczą WOŚP i Ministerstwa Zdrowia, która doprowadziła do wprowadzenia zmian w prawie i powszechnego obowiązku obsługiwania zgłoszeń na podstawie przyjętych procedur. Teraz przekazujemy dyspozytorom te właśnie procedury i z satysfakcją możemy ogłosić, iż udało się dokonać znaczącego wsparcia w pracy każdego dyspozytora – stwierdził Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy WOŚP.
  
Konferencja szkoleniowa odbędzie się w Centrum Konferencyjnym, na Stadionie Narodowym w Warszawie. Rozpoczyna się o godzinie 11:00 od wystąpienia Jurka Owsiaka. Poniżej załączamy program całej konferencji.

Program konferencji:
 
10.30-11.00 rejestracja oraz wydawanie akredytacji prasowych
11.00 - 13.15 (część otwarta dla mediów)
- otwarcie
- wystąpienie: Jerzy Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP
- Stosowanie zalgorytmizowanego wywiadu dyspozytorskiego
            - dr Stanisław Golec – Procedury dla dyspozytorów - doświadczenia amerykańskie
            - Joanna Fąferek – Dyspozytor w systemie brytyjskim
            - dr Branka Bardak - Dispatch protocols in Croatia
13.15 – 13.45 przerwa - lunch
13.45 - 16.45 (część robocza, zamknięta dla mediów)
- Procedury dla dyspozytorów medycznych – instruktaż
            - Medycyna Praktyczna
16.45 – 17.15 przerwa
17.15 - 18.45
-  „Komunikacja w sytuacjach kryzysowych” – Paulina Kurek
- wystąpienie: Stowarzyszenie Dyspozytorów Medycznych w Polsce
18.45 - 19.00  Zakończenie.
Przekazanie materiałów dla dyspozytorów
 
UWAGA! Pierwsza część konferencji jest otwarta dla dziennikarzy. Po oficjalnym rozpoczęciu zapraszamy na krótki briefing prasowy z Jurkiem Owsiakiem, w czasie którego będziemy mieli szansę podsumowania całego programu wsparcia dla dyspozytorów medycznych w Polsce.
 
Obecność na konferencji wymaga wcześniejszej akredytacji. Jest ona możliwa za pośrednictwem strony internetowej media.wosp.org.pl. Prosimy o zgłoszenie redakcji/dziennikarza do piątku (tj. 07.02.2014r.)
  
Aby ułatwić Państwu dotarcie do sali konferencyjnej wysyłamy informacje, które mogą okazać się przydatne.

1.Na teren Stadionu Narodowego mogą Państwo wjechać samochodem wjazd od strony Wybrzeża Szczecińskiego brama wjazdowa nr 4 (wjazd płatny 5 PLN- opłata za cały dzień postoju) – po wjeździe proszę kierować się na parking na poziomie -3 (steward na wjeździe pokieruje Państwa w razie konieczności). Mogą Państwo również przyjechać komunikacją miejską- wejście od strony Ronda Waszyngtona- wówczas proszę kierować się do bramy wjazdowej nr 1. Po wejściu do budynku Stadionu Narodowego powinni Państwo znajdować się na poziomie -1.

2. Szatnie dla Państwa przygotowane będą na poziomie -2. W razie jakichkolwiek problemów proszę pytać stewardów o pomoc.

3. Sala, w której będzie odbywała się konferencja to Sala AMSTERDAM- znajdująca się na poziomie 2.

We foyer  (poziom 2) usytuowana będzie rejestracja, gdzie wręczymy Państwu identyfikatory oraz materiały konferencyjne.
 


Więcej informacji o programie i procedurach znajduje się na  stronie internetowej:
http://www.wosp.org.pl/medycyna/wosp_dla_dyspozytorow

Sponsorzy 24. Finału WOŚP