Play gra z WOŚP

Razem z PLAY rozkręć 25. Finał WOŚP

 

25. Finał to już szósty raz, gdy PLAY gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym roku ponownie pomagamy nie tylko dzieciom, ale również seniorom. To właśnie im Play poświęcił specjalnie przygotowany teledysk, który jest tegorocznym pomysłem na wsparcie Fundacji w internecie. Idea jest prosta- każde obejrzenie teledysku zwiększa kwotę, jaką Play przekaże Fundacji.

 

Autorem tekstu i reżyserem klipu jest Maciek Dąbrowski „Człowiek Warga”, a muzykę do niego stworzył RAU. Do udziału w charytatywnym teledysku Play zaangażował znany z reklam duet aktorów – Basię Kurdej-Szatan i Maćka Łagodzińskiego – oraz popularnych youtuberów: Szparagi, Ewę Red Lipstick Monster, Paulinę z Mówiąc Inaczej, Blowka, JDabrowskiego, Izaka, Drollercastera. Ponieważ piosenka, jak i sam Finał Orkiestry, poświęcona jest także osobom starszym, w teledysku nie mogło zabraknąć seniorów z genialnego „Dancingu Międzypokoleniowego”. Wszyscy wspólnie z dużą dozą dystansu, humoru i pozytywnej energii wspierają ideę pomocy i odczarowują stereotypowe myślenie o starości. Jak podkreślił Maciek Dąbrowski: „Każdy z nas kiedyś będzie stary. Chcę otworzyć ludziom trochę oczy i w zabawny sposób dotrzeć do nich pokazując, że bycie starym nie jest wcale złe. Może być wręcz bardzo fajne. Jeżeli ma się pomoc, akceptację i uwagę młodych. Dlatego warto zaszczepić w społeczeństwie chęć pomagania innym. Po to też, żeby ktoś kiedyś do nas rękę wyciągnął”.

 

Dzięki tej akcji Play wspiera WOŚP nie tylko w zbiórce pieniędzy celem zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom, ale także w walce o godną pozycję starszych osób w naszym społeczeństwie.

Gramy dla seniorów – już po raz piąty – powiedział Jurek Owsiak, prezes zarządu WOŚP -  Udało nam się w ciągu tego czasu zrewolucjonizować wyposażenie oddziałów geriatrycznych, zakładów opiekuńczo-leczniczych, a przede wszystkim udało się wreszcie uświadomić wszystkim ten poważny problem – Polska medycyna musi być dużo lepiej przygotowana do pomocy osobom w podeszłym wieku. A największym sukcesem jest to, że zaczęliśmy w wielu przestrzeniach dbać o godność seniorów.

 

Teledysk można obejrzeć na dedykowanej stronie www.playdlawosp.pl. Został na niej też umieszczony licznik z bieżącą kwotą pieniędzy za obejrzenia. Akcję można wspierać do dnia 25. Finału (15.01.2017 r.) do północy – wtedy licznik zostanie zamknięty. Zatem warto oglądać, pomagać i przemyśleć, bo przecież: "Stary człowiek i jeszcze MOŻE. Jak ty będziesz stary to też Ci ktoś POMOŻE”. 

 

 

Aktualności
2017-03-22 11:35:55

25. Finał WOŚP w liczbach

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, wszystko zostało rozliczone, spakowane i podsumowane, dzięki czemu możemy Wam podać kilka imponujących liczb związanych z organizacją warszawskiej finałowej imprezy.

Zobacz też