FAQ

FAQ - Najczęściej pojawiające się pytania - Pokojowy Patrol na 25. Finale WOŚP

 

Z myślą o wszystkich Patrolowcach wybierających na 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do Warszawy przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące naszej pracy i organizacji działań PP.


Jak wygląda organizacja pracy Pokojowego Patrolu podczas Finału WOŚP?

Podobnie jak podczas Przystanku Woodstock - Pokojowy Patrol na Finale jest podzielony na grupy stałe i lotne. Każda grupa ma swojego Lidera. Liderzy kontaktują się ze sobą drogą radiową - ich działania koordynuje Zintegrowane Centrum Dowodzenia (PP / MP / NP). Wszystkich obowiązuje grafik według, którego działają poszczególne grupy. Najważniejsza jest punktualność - dzięki temu poszczególne grupy docierają w odpowiednie miejsca na czas i wszystkie zadania są realizowane zgodnie z planem.

Jakie są zadania Pokojowego Patrolu podczas Finału WOŚP?

Grupy stałe mają konkretne zadania, które realizują przez cały dzień (np. obsługa SiemaShop, obsługa aukcji WOŚP czy stoisko Programu Ratujemy i Uczymy Ratować).

Zadania grup lotnych są bardziej urozmaicone. Może być to organizacją działań i zabawy w studio, kierowanie ruchem publiczności odwiedzającej studio tv oraz finałowe miasteczko czy zabezpieczenie (jako służba informacyjna) koncertu oraz trasy biegu policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy.

Kiedy zaczyna się praca Pokojowego Patrolu?

W tym rok część finałowych aktywności została zaplanowana na 2 dni (sobota / niedziela). Właśnie dlatego część PP przyjeżdża do Warszawy już w piątek po południu lub sobotę rano. Pozostali Patrolowcy (większość naszej ekipy) przyjeżdża w sobotę po południu, a swoje działania rozpoczyna w niedzielę we wczesnych godzinach porannych.

Kiedy kończy się praca Pokojowego Patrolu?

Działania kończymy po zakończeniu transmisji telewizyjnej i spakowaniu części wyposażenia znajdującego się w studiu. W tym roku transmisja zakończy się ok. godz. 0:30. Przed wyjazdem - do hotelu lub do domów robimy tradycyjną fotkę, częstujemy się tortem i przybijamy piątkę.

Gdzie spotyka się Pokojowy Patrol działający podczas Finału WOŚP?

W sobotę Patrolowcy spotykają się na odprawie. Dokładna godzina odprawy jest ustalana z kilkudniowym wyprzedzeniem. W tym roku miejscem odprawy będzie jeden z namiotów, które staną na Pl. Defilad (pod Pałacem Kultury i Nauki). Po odprawie spotykają się ze swoimi Liderami w celu odebrania identyfikatora oraz omówieniu planu pracy na kolejny dzień.

Jak dojechać do Warszawy?

Dzięki jednemu z partnerów 25. Finału WOŚP - firmie Polski Bus osoby zainteresowane mogą skorzystać a nieodpłatnych przejazdów do / z Warszawy.

Jeżeli zdecydujesz się na dojazd samochodem (na własny koszt) pomyśl o zabraniu innych Patrolowców z Twojej okolicy, którzy również wybierają się na Finał do Warszawy. Dzięki temu koszt dojazdu będzie mniejszy. Osoby zmotoryzowane nocujące w naszym hotelu mogą skorzystać z parkingu strzeżonego, jednak koszt parkowania muszą pokryć we własnym zakresie.

Co trzeba ze sobą zabrać na Finał do Warszawy?

Najważniejsza jest czerwona koszulka PP (ze Szkolenia/Przystanku Woodstock) lub polar PP - to strój obowiązkowy w dniu Finału. Podobnie jak na Przystanku Woodstock jest ona naszym znakiem rozpoznawczym. Dodatkowo każdy otrzyma identyfikator i specjalną opaskę na rękę, które podlegają ścisłemu zarachowaniu.

Odzież z Programu Lojalnościowego (czarny softshell / czerwona bluza z kapturem - nie zastępują czerwonej koszulki).

Równie ważne jest zabranie odzieży odpowiedniej do warunków atmosferycznych. W finałową niedzielę każdy spędzi min. kilka godzin na dworze. Ogólnie ważne jest przygotowanie się do pracy zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.

Co Fundacja zapewnia Patrolowcom, który pomagają w organizacji Finału w Warszawie?

Wszyscy Patrolowcy mają zapewnione:

  • ubezpieczenie NNW - obowiązujące wszystkich w dniu Finału (osoby nocujące w hotelu są objęte ubezpieczeniem od momentu zameldowania do chwili wymeldowania)
  • nocleg dla 250 osób spoza Warszawy, które zgłosiły się jako pierwsze;
  • wyżywienie - w dniu Finału WOŚP wszyscy Patrolowcy mają zapewnione 2 ciepłe posiłki, natomiast osoby nocujące w hotelu mają zapewnione dodatkowe posiłki tj. obiadokolację w sobotę (po odprawie) oraz śniadania - w niedzielę i poniedziałek);
  • bezpłatny przejazd w ramach połączeń obsługiwanych przez Polski Bus


Czy i gdzie będzie zapewniony nocleg dla Pokojowego Patrolu?

250 osób, które zgłosiły się do udziału w organizacji i zabezpieczeniu Finału ma zapewniony nocleg w dniach 14 - 16 stycznia 2017 r. (osoby rozpoczynające swoją pracę wcześniej korzystają z dodatkowego noclegu) w Hotelu Aramis przy ul. Mangalia 3B.

Czym będziemy poruszać się po Warszawie w dniu Finału?

Patrolowcy uczestniczący w organizacji i zabezpieczeniu Finału WOŚP w Warszawie będą korzystali z podstawionych autobusów, które odbiorą ich z hotelu, a po zakończeniu pracy przywiozą do niego. Dokładne miejsce podstawienia autobusów zostanie podane na odprawie w przeddzień Finału. Patrolowcy nie mieszkający w hotelu docierają na miejsce działań (Pl. Defilad) we własnym zakresie i powinni stawić się w umówionym miejscu zgodnie z ustalonym grafikiem.

Czy Patrolowcy będą mogli korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską?

Dzięki uprzejmości Urzędu Miasta St. Warszawa zostaliśmy zwolnieni z opłat za przejazdy komunikacją miejską (autobusy, tramwaje, metro) w obrębie pierwszej strefy biletowej w dniach 13-16 stycznia 2017 r.. Możliwość ta jest dostępna dla osób posiadających identyfikator PP 25. Finału WOŚP. 

Jak wygląda zabezpieczenie medyczne podczas koncertu / transmisji tv 25. Finału WOŚP?

Podobnie jak w trakcie Przystanku Woodstock zabezpieczenie medyczne jest realizowane przez Medyczny Patrol. Szczegóły zabezpieczenia zostaną przekazane Liderom, którzy przekażą je w swoich grupach. 

 

Fot. Fundacja WOŚP

Aktualności
2017-04-28 14:50:24

Fundacja nieczynna

W związku z długim weekendem majowym siedziba Fundacji WOŚP będzie nieczynna do 8 maja. Kontakt telefoniczny i mailowy będzie możliwy w drugim tygodniu maja.

Zobacz też