Kontakt
Numer konta:    58124011121111001009449739

 

 

 

 

 

Akademia Sztuk Przepięknych to miejsce ważnych spotkań i rozmów. To miejsce, w którym Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki i Leszek Balcerowicz opowiadali o losach Polski, miejsce w którym Tomasz Lis, Monika Olejnik i Tomasz Sekielski rozprawiali na temat dziennikarzy i dziennikarstwa, to przestrzeń w której Dorota Masłowska, Janusz Głowacki i Jerzy Bralczyk opowiadali o języku i jego roli w dzisiejszym świecie. 


Pierwszym rektorem ASP był Zbigniew Hołdys. 
 

W Akademii Sztuk Przepięknych prowadzono już dyskusje na temat religii, wolności czy poświęcenia. To spotkania, które umożliwiają zadawania pytań przez Woodstockowiczów - także Ciebie! 

 

 

Dotychczas gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych byli:

Na 12. Przystanku Woodstock w 2006 roku: ks. Wojtek Drozdowicz, Kazimiera Szczuka, Janusz Głowacki, Piotr Łazarkiewicz, Ali Abi Issa, Monika Olejnik, Marek Raduli, Marek Garztecki, Wojtek Pilichowski.

 

Na 13. Przystanku Woodstock w 2007 roku: Anna Dymna, Ali Abi Issa, Tomasz Sekielski, prof. Jerzy Bralczyk, Michael Schudrich, Tomasz Lis, Marek Piotrowski, Dorota Masłowska, abp. Józef Życiński;

 

Na 14. Przystanku Woodstock w 2008 roku: prof. Leszek Balcerowicz, Kamil Durczok, Jan Tomaszewski, Tomasz Raczek, Jacek Żakowski, Wiesław Ochman, Manuela Gretkowska, Kesang Takla;

 

Na 15. Przystanku Woodstock w 2009 roku: Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki, Stanisław Tym, Janusz Kochanowski, Michael Lang, Bohdan Łazuka, Leszek Możdżer, Jurek Owsiak;

 

Na 16. Przystanku Woodstock w 2010 roku: Tomasz Zimoch, Jurek Owsiak i Jan Skaradziński, Leszek Gnoiński i Wojciech Słota, prof. Alicja Chybicka, Michał Ogórek, ekipa EURO 2012 - Marcin Herra i Ireneusz Konarski, Marek Kondrat, Jerzy Buzek, Marek Niedźwiecki, Marek Piwowski, Andrzej Wajda.

 

Na 17. Przystanku Woodstock w 2011 roku: Titus, Marek Belka, Marek Koterski, Piotr Pustelnik, Jan Ołdakowski, Andrzej Grabowski, Jan Nowicki. 
 

Na 18. Przystanku Woodstock w 2012 roku: Roman Paszke, Jacek Bożek, Prezydenci, Ks. Biskup Tadeusz Pieronek, Bogusław Wołoszański, Andrzej Strejlau, Krzysztof Hołowczyc, Kpt. Tadeusz Wrona, Gen. Waldemar Skrzypczak oraz Sabaton, Janina Paradowska.

Na 19. Przystanku Woodstock w 2013 roku: Jurek Owsiak, Krzysztof Skiba, Piotr Metz, Roman Polko, Peter Jenner, Kuba Wojewódzki, ks. Adam Boniecki, Artur Andrus, prof. Zbigniew Lew-Starowicz, Grzegorz Miecugow. 

Na 20. Przystanku Woodstock w 2014 roku: Agnieszka Holland, Bogusław Linda, Budka Suflera, Ks. Lemański, Magdalena Środa, Maria Czubaszek, Muhammad Yunus, Piotr Rogucki, Teatr 6. Piętro, Włodek Pawlik, Zbigniew Brodka. 

Na 21. Przystanku Woodstock w 2015 roku: Kasia Kowalska, ks. Jan Kaczkowski, dr Irena Eris, Rafał Sonik, Maria Rotkiel, Marcin Iwiński, Anna Czerwińska, Aleksander Doba oraz artyści Teatru 6.piętro. 
 

Zawsze są to ludzie wyjątkowi. Dlaczego chcą przyjechać? Bo wiedzą, że spotkania z Wami są bardzo mądre, odbywają się w cudownej atmosferze, a w czasie ich trwania przestrzegane są zasady słuchania i dyskutowania na poziomie. W Akademii nie spożywa się piwa i nie pali się papierosów. Na końcu - absolutna dobrowolność uczestniczenia w tych spotkaniach najczęściej zamienia się w wypchany po brzegi namiot.
 

ASP to nie tylko dyskusje i spotkania, to także przeróżne artystyczne warsztaty i możliwość dotknięcia, nawet w najmniejszym stopniu, sztuki. Czynimy to malując, rzeźbiąc, lepiąc z gliny, grając na gitarze czy oglądając filmy. 

Sponsorzy 24. Finału WOŚP