Pierwsza Pomoc - to dziecinnie proste

Pierwsza pomoc na dworcach kolejowychW środę 18 lutego 2015 roku wystartowała ogólnopolska akcja “Pierwsza Pomoc - to dziecinnie proste”, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym dniu kilka tysięcy osób nauczyło się udzielać pierwszej pomocy. Szkolenia prowadziło ponad 170 dzieci z klas I-III z 15 szkół podstawowych biorących udział w Programie Edukacyjnym "Ratujemy i Uczymy Ratować", a czuwali nam nimi wykwalifikowani Instruktorzy Programu. Dzięki młodym ratownikom cała Polska uczyła się ratować!

Dzięki pomocy naszych partnerów kolejne edycje akcji organizowane są do końca roku w każdą trzecią środę miesiąca, z wyjątkiem maja (kiedy akcja odbędzie się w drugą środę), lipca i sierpnia (przerwa wakacyjna). Nauka pierwszej pomocy prowadzona przez dzieci odbywa się rotacyjnie, w każdym miesiącu na terenie 10 różnych dworców kolejowych. W sumie dzieci będą szkolić na 40 dworcach kolejowych w całej Polsce.


Partnerami akcji są PKP S.A. oraz Przewozy Regionalne


„Pierwsza Pomoc – to dziecinnie proste” jest kolejną ogólnopolską akcją Fundacji WOŚP związaną z nauką pierwszej pomocy po Światowym Dniu Pierwszej Pomocy oraz biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. W czasie tych przedsięwzięć Jurek Owsiak i instruktorzy Fundacji WOŚP chcą namówić wszystkich Polaków do tego, żeby nauczyli się pierwszej pomocy i nie bali się jej później udzielać.


 

Fot. Łukasz Widziszowski
 
Aktualności
2017-03-22 11:35:55

25. Finał WOŚP w liczbach

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, wszystko zostało rozliczone, spakowane i podsumowane, dzięki czemu możemy Wam podać kilka imponujących liczb związanych z organizacją warszawskiej finałowej imprezy.

Zobacz też