Kontakt
Numer konta:    58124011121111001009449739


Bijemy razem rekord!

 

Spotykamy się 17 października!

 WYPEŁNIJ FORMULARZ

ZOBACZ, GDZIE JUŻ BIJEMY REKORD

 

Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” dotarł już do wszystkich szkół podstawowych w Polsce. Dzięki Wam i Fundacji WOŚP wszystkie dzieci mają szansę uczyć się pierwszej pomocy. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę ze skali tego projektu.  Jest to absolutny rekord świata, gdyż Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym wprowadzono na tak ogromną skalę naukę podstawowych czynności ratujących życie do szkół podstawowych. Skłania to nas do podejmowania kolejnych wyzwań. 

Chcemy razem z Wami wspólnie z pobijać rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. Pragniemy w okolicach 16 października, czyli “Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”- pokazywać całej Europie, że wszystkie polskie dzieci już w szkole podstawowej uczą się podstawowych czynności ratujących życie (czyli uciśnięć i wdechów na fantomach przekazanych przez WOŚP). W 2013 roku w półgodzinnym ustanowianiu rekordu na terenie całego kraju wzięło udział aż 83 111 osób z 1132 instytucji.  W 2014 było z nami 67 396 osóbW 2015 roku w biciu rekordu wzięło udział 980 instytucji oraz 92 049 osób, które korzystały z 5 411 fantomów! 

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy nie tylko Szkoły Podstawowe, ale także każdą osobę czy instytucję, która posiada dostęp do fantomu. Wystarczy zarejestrować się jako uczestnik na naszej stronie internetowej  i wspólnie z nami rozpocząć półgodzinną resuscytację. 

 

Więcej informacji o “Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca” znajdziecie na stronach http://restartaheart.eu/.
 
Pokażmy całej Europie jak Polska ratuje!

 

 

Partnerzy akcji: 


 

Sponsorzy 24. Finału WOŚP