Kontakt
Numer konta:    58124011121111001009449739


Ustanawiamy razem rekord!

 


W 2015 roku w biciu rekordu wzięło udział 980 instytucji oraz 92 049 osób, które korzystały z 5 411 fantomów! 

 

Lista instytucji, które pobiły z nami rekord! 


 

Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” dotarł już do wszystkich szkół podstawowych w Polsce. Dzięki Wam i Fundacji WOŚP wszystkie dzieci mają szansę uczyć się pierwszej pomocy. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę ze skali tego projektu.  Jest to absolutny rekord świata, gdyż Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym wprowadzono na tak ogromną skalę naukę podstawowych czynności ratujących życie do szkół podstawowych. Skłania to nas do podejmowania kolejnych wyzwań. 

Chcemy razem z Wami wspólnie z pobijać rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. Pragniemy 16 października podczas “Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”- pokazywać całej Europie, że wszystkie polskie dzieci już w szkole podstawowej uczą się podstawowych czynności ratujących życie (czyli uciśnięć i wdechów na fantomach przekazanych przez WOŚP). W 2013 roku w półgodzinnym ustanowianiu rekordu na terenie całego kraju wzięło udział aż 83 111 osób z 1132 instytucji.  W 2014 było z nami 67 396 osób

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy nie tylko Szkoły Podstawowe, ale także każdą osobę czy instytucję, która posiada dostęp do fantoma. Wystarczy zarejestrować się jako uczestnik na naszej stronie internetowej  i wspólnie z nami dnia 16 października w samo południe rozpocząć półgodzinną resuscytację. 

Zapraszamy wszystkich serdecznie do próby pobicia rekordu w resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Ostatnie wydarzenie odbyło się 16 października 2015 roku (piątek) i polegało na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej na jak największej ilości fantomów, a co za tym idzie przez jak największą ilość osób.  Trwało pół godziny i chcemy, aby przez ten czas jak najwięcej osób wzięło w nim udział, więc w trakcie ustanawiania rekordu, dopuszczalne było zmienianie się przy fantomie.

 


Więcej informacji o “Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca” znajdziecie na stronach http://restartaheart.eu/.
 
Pokażmy całej Europie jak Polska ratuje!

 

 

Partnerzy akcji 
 

Sponsorzy 24. Finału WOŚP