W ramach Funduszu Interwencyjnego do walki z koronawirusem zebraliśmy już
22 273 830 PLN
Festiwal

1. konferencja prasowa

2015-07-30 14:35:00

W namiocie Centrum Prasowego Fundacji WOŚP odbyła się konferencja prasowa rozpoczynająca 21. Przystanek Woodstock. Obecni na niej był Jurek Owsiak, rzecznik prasowy Fundacji - Krzysztof Dobies oraz goście: Burmistrz Miasta Kostrzyn nad Odrą, Marszałek Województwa Lubuskiego, Wojewoda Lubuski oraz pierwsi bohaterowie spotkań na ASP: ks. Jan Kaczkowski oraz doktor Irena Eris. 

Jurek rozpoczął konferencje od przeczytania SMS-a, który miał być odpowiedzią na wszelkie pytania na temat bezpieczeństwa na Festiwalu: "Po zmasowanej kontroli Policji wraz z Inspekcją Transportu Drogowego nie zatrzymano ani jednej nietrzeźwej osoby prowadzącej pojazd." 

Zdementowano również informacje pojawiające się w mediach i Internecie na temat poszkodowanych na terenie Woodstocku po zażyciu dopalaczy. Drobne zdarzenia medyczne nie miały związku z nielegalnymi substancjami. To sami uczestnicy wskazują nam osoby, które łamią Regulamin i rozprowadzają podejrzane środki. Bezpieczeństwo ludzi jest na Woodstocku priorytetowe i wszystkie służby współpracują, aby je zapewnić bawiącym się w Kostrzynie ludziom. Jurek zaapelował do obecnych na polu osób: "Jeśli zamierzaliście czymś handlować, macie ostatni moment, aby opuścić Woodstock. Jeśli nie, nasze służby zrobią wszystko, aby Was znaleźć i ukarać za próbę zakłócania imprezy masowej i rozprowadzania nielegalnych środków."

Pilnujcie się nawzajem! Nakazami i zakazami nic nie wypracujemy. To Wy tworzycie oblicze Najpiękniejszego Festiwalu Świata i nie dajcie podejść się mediom chcącym zniszczyć jego wizerunek. 

Wojewoda zapewniła, iż wczoraj odbyła się odprawa służb odpowiadających za bezpieczeństwo i wszyscy są gotowi do działania. Wypracowany przez lata model służb i organizatorów sprawia, że pomoc jest szybka, a kieruje się modelem 2xT - TROSKA I TOLERANCJA. Troska o uczestników oraz tolerancja, która ma jednak cienką granicę zachowań nieakceptowalnych.

"Lubuskie bez dopalaczy - nie bójcie się reagować! Niech kilka osób nie popsuje imprezy. Ten Festiwal dostarcza tylu emocji i wrażeń, że takie środki nie są konieczne."

Lubuskie zaprasza również do swojej strefy zbudowanej na terenie Festiwalu - poznajcie region, który co roku gości nas z otwartymi ramionami.

Irena Eris przyznała, że jest zaskoczona i inaczej odbiera się Woodstock będąc tutaj, niż obserwując z zewnątrz. Wiedziała, że to duża impreza i bała się o bezpieczeństwo. Nie wiedziała czy ludzie będą chcieli jej słuchać, czy jest to publiczność do rozmowy na poważne tematy. Jednak uczestnicy spotkania w namiocie ASP zadawali mądre i przemyślane pytania o życie, biznes i to było dla niej olbrzymie zaskoczenie. Doktor Eris stwierdziła, że jest zbudowana, dziękuję za energię, która się rozlewa wokół i ją ładuje i optymistycznie obserwuje i poznaje nasz Festiwal.

Ksiądz Jan Kaczkowski wiedział, że do na te spotkania przychodzi pewna wyselekcjonowana grupa, która chce słuchać, a zadawane pytania były niebanalne i z klasą, które zmuszały go do myślenia, ale w końcu od tego jest akademia i nauka.

"Nie przejmujmy się zgryźliwymi komentarzami. Bądźmy ponad to."

Przedstawiciele firmy Ricoh Polska zastanawiali się jak pokolorować tak kolorowy festiwal? I wtedy wpadli na pomysł wydarzenia, które będzie miało miejsca w czasie projektu Ani Rusowicz - "Power Flower" - Pokojowy Patrol rozda 10 000 kolorowych proszków, które w trakcie koncertu wyrzucimy w niebo i pokolorujemy nasze otoczenie. 

Play również uruchomił dzisiaj swoją wioskę, do której wszystkich serdecznie zaprasza oraz zachęca do ściągnięcia aplikacji, która pozwoli Wam być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami. 


(Nika, fot. Paweł Owczarczyk)
 
POKAŻ PODOBNE
2020-04-01 11:39:50

Wygramy! Dołącz do Funduszu Interwencynego

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zdecydowała, by prowadzony przez siebie Fundusz Interwencyjny na rzecz walki z epidemią koronawirusa otworzyć na możliwość wpłat przez osoby fizyczne.

2020-03-10 16:20:00

Meczowa karetka w Ustrzykach Dolnych

Dziś na stadionie Legii przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie, odbyło się uroczyste przekazanie karetki Samodzielnemu Publicznemu Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Ustrzykach Dolnych. Karetka została zakupiona za pieniądze zebrane w efekcie Wielkiego Meczu WOŚP vs. TVN.

2020-03-26 13:00:00

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.14

Co możesz zrobić spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Siedząc w domu dzieci więcej są online. Logują się do sieci pod pretekstem szkoły, nauki, bajki, gier, rozmów z przyjaciółmi. "My się tylko tak bawimy" - porozmawiaj z dzieckiem w domu o hejcie.

2020-03-20 16:30:50

Prawie 4 miliony złotych na walkę z koronawirusem

Fundacja złożyła zamówienia na zakup łóżek do intensywnej terapii, które z końcem kwietnia trafią do wytypowanych wspólnie z Ministerstwem Zdrowia placówek, głównie do 19 szpitali jednoimiennych, powołanych do walki z koronawirusem.

Zobacz też