Deklarowana kwota 31. Finału: 154 606 764 PLN
Na koncie mamy już: 45 507 210 PLN
154 606 764 PLN
Fundacja
Uczymy ratować

21 pomysłów na zimową aktywność z WOŚP

2021-01-13 11:25:00

 

Nie masz pomysłów na organizację czasu i atrakcje dla dzieci w domu? Skorzystaj z gotowych materiałów przygotowanych przez WOŚP. Tylko w tym artykule przygotowaliśmy dla Twojego dziecka 21 pomysłów na zabawy w domu. Sprawdź i wybierz to, co Twoje dziecko lubi robić najbardziej! Wśród naszych propozycji Twoje dziecko codziennie znajdzie coś dla siebie - będzie się dobrze bawić, spędzając czas w domu, rozbudzi swoją wyobraźnię, a jednoczenie wykorzysta czas produktywnie! Wybierz zabawę lub grę, którą lubisz i do dzieła!

 

1. Oglądaj Domową Orkiestrę Jurka Owsiaka

Od 1 października wrócił specjalny program Jurka Owsiaka – Domowa Orkiestra live. Drugi sezon Domowej Orkiestry śledzić można na stronach Fundacji WOŚPPol'and'Rock Festival i Kręcioła TV na Facebooku, Twitchu i stronie Kręcioły w serwisie YouTube. W codziennych transmisjach live o 11:00, całą rodziną możecie śledzić kolejne wydarzenia, które wraz ze sztabami szykujemy również dla Ciebie w ramach 29. Finału.  

 

 

2. Układaj puzzle 

#Zostańwdomu i układaj puzzle całą rodziną. Włącz się w zabawę całą rodziną - 2 wzory po 200 elementów, to godziny wspólnej zabawy dla małych i dużych domowników. Układanie puzzli rozwija wyobraźnię przestrzenną, pomaga ćwiczyć pamięć i zdolności manualne. Ułóż puzzle finałowe lub festiwalowe i baw się bez limitu wiekowego.

Zamów puzzle z limitowanej edycji

 

 

3. Pobierz aplikację mobilną WOŚP i zostań WOŚPoznawcą. Baw się razem z nami - zabawa przeczy nudzie!

Dzięki pomocy firmy Play i Cocolab przygotowaliśmy finałową aplikację na telefony z systemem iOS i Android. Pobierz aplikację mobilną WOŚP i zostań WOŚPoznawcą #wosp2021. Baw się razem z nami - zabawa przeczy nudzie!

Kolor oprawek? Czerwony. Który to finał? Dwudziesty dziewiąty. Kto może zostać WOŚPoznawcą? Ty? Ha, odważne słowa!
Spróbuj swoich sił w wyzwaniu pod szyldem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

• Dziewięć poziomów i pięć szans na każdym z nich.
• Podstępnie skonstruowane pytania.
• Czas ucieka, nie ma przebacz!
• A, B czy C? Telefon do przyjaciela?
• WOŚP. Woodstock. Owsiak. WOŚP. Zręczność i spostrzegawczość.

Pobierz z Google Play

Pobierz z App Store

 

 

4. Weź udział w biegu 

Zgłoś się na bieg "Policz się z cukrzycą" zadbaj o własne zdrowie, spędź miło czas na świeżym powietrzu i pobiegnij całą rodziną. 15. Bieg "Policz się z cukrzycą" tym razem odbędzie się całkowicie w odmiennej wirtualnej w formule. W tym roku sam decydujesz o miejscu i trasie biegu. Dystans o minimalnej długości 5 km, możesz pokonać w dowolnej formie, byleby przy użyciu własnych mięśni i z uśmiechem na twarzy. Weź dzieci na spacer, sanki, hulajnogi czy cokolwiek zechcesz - grunt, by "pobiec" z aplikacją. Dowiedz się więcej i dołącz. 

Weź udział

 

 

 

5. Zostań detektywem i odnajdź Puchę

Dzięki zaangażowaniu Sztabów i firm już w niemal 7 000 miejsc można wesprzeć cel 29. Finału, który w tym roku odbędzie się wyjątkowo 31 stycznia.  Teraz możesz w łatwy sposób odnaleźć Sztabową Puszkę Stacjonarną w swojej okolicy na mapie, nim wyjdziesz z domu na zakupy. Wciel się w rolę detektywa i wytrop na mapie:

  • wszystkie Puszki Stacjonarną w swojej okolicy
  • Puszkę Stacjonarną, która jest najbliżej Twojego domu
  • idź na spacer, znajdź naklejkę "Tu Gramy" i dorzuć się Puchy

Zobacz mapę Puszek Stacjonarnych

 

 

6. Zostań iWolontariuszem 29. Finału

Zabawa przeczy nudzie! Zagraj z WOŚP nie wychodząc z domu! Załóż swoją rodzinną eSkarbonkę lub eSkarbonkę dla Twojego dziecka i pokaż dziecku, że pomaganie jest dziecinnie proste. Zostań wirtualnym wolontariuszem 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i zagraj z nami dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Wybierz tło oraz nazwę i kwestuj online do swojej spersonalizowanej wirtualnej puszki. Indywidualny link do eSkarbonki można udostępniać w mediach społecznościowych, wysyłać mailem, umieścić na stronie internetowej. Udostępnij link do niej w swoich social mediach i ciesz się wspólnym graniem online z rodziną i przyjaciółmi. 

Załóż swoją eSkarbonkę

 

 

 

7. Weź udział w finałowych wydarzeniach

Do 31 stycznia możesz wziąć udział w finałowych wydarzeniach zarówno w swojej lokalnej miejscowości, jak i w dziesiątkach wydarzeń przygotowanych w tym roku przez sztaby 29. Finału w tym roku online. Od kilku tygodni odbywają się finałowe wydarzenia. To oznacza, że już dzisiaj można wesprzeć zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki, ale też, że spośród kilkuset wydarzeń w całej Polsce, każdy z Was z pewnością odnajdzie w naszej bazie wydarzeń coś dla siebie.

Wydarzenia 29. Finału WOŚP

 

 

8. Zagraj w grę planszową 

Dzieci najszybciej i najłatwiej uczą się poprzez aktywną zabawę. Nie odczuwając przymusu nauki, rozwijają się zarówno poznawczo, jak i społecznie, emocjonalnie i często fizycznie. Do pożądanych form nauki należy zaliczyć gry planszowe, stanowiące zarówno świetną rozrywkę, jak i aspekt edukacyjny i wychowawczy. Pierwsza pomoc" to gra, w której dzieci poprzez zabawę poznają tajniki ratowania ludzkiego życia. Celem gry jest zapoznanie najmłodszych z zasadami pierwszej pomocy przedmedycznej. 

Gra planszowa "Pierwsza Pomoc"

 

 fot. Dominik Malik

 

 

9. Pobierz aplikację mobilną "Uczymy Ratować"

Dla małych miłośników gier i zabaw oraz nowych technologii mamy aplikacje mobilną "Uczymy Ratować". Wykorzystaj świat nowych technologii i dostosuj naukę Twojego dziecka na miarę jego potrzeb. Jeśli łatwiej mu sięgnąć po telefon czy tablet, nie denerwuj się, że za długo patrzy w monitor. Pobierz naszą aplikację do nauki pierwszej pomocy i zapewnij dziecku bezpieczną zabawę wraz z nauką. 

Aplikacja mobilna "Uczymy Ratować"

 

 

10. Czyj to numer 112

Sprawdź scenariusz lekcji "Telefon alarmowy 112" i dostosuj go potrzeb zabawy w domu. Baw się z całą rodziną, angażując dzieci młodsze, starsze, ale także małżonka czy małżonkę. Nauka wzywania pomocy to zarówno pomysł na nietypową zabawę i jednocześnie nauka praktycznych umiejętności, które mogą uratować życie. Pamiętaj, pierwsza pomoc jest dziecinnie prosta!  

Telefon alarmowy 11

 

 

11. Aktor czy bohater? Odegraj rolę z filmu

Ucz się ćwicząc i zapamiętuj najważniejsze informacje w ruchu. Obejrzyj filmiki instruktażowe jak udzielić pomocy osobie dorosłej, dziecku czy niemowlakowi. Ucząc się praktyki, zapamiętujesz łatwiej i skuteczniej. Zatem do dzieła! Oglądaj, ucz się i ćwicz całą rodziną. 

Filmy instruktażowe z pierwszej pomocy

 

 

12. Materiały, rebusy, krzyżówki

Ćwicz umysł i baw się. Zostań zwycięzcą wośpowych rebusów, krzyżówek i łamigłówek. Pobierz gotowe plansze i do dzieła! Który z domowników wygra tym razem?  

Drukuj rebusy i krzyżówki

 

fot. Dominik Malik 

 

 

13. Baw się przy tablicy

Pobierz przygotowane przez nas gotowe tablice, wydrukuj i pokoloruj, powtarzaj na głos, co kolorujesz, dlaczego to jest ważne i opowiadaj o danej czynności - to też świetna nauka i podstawa do wytłumaczenia zachowania czy sytuacji. Pokolorowaną i omówioną tablicę powieś w widocznym miejscu np. na drzwiach w pokoju i powtarzaj łańcuch przeżycia za każdym razem gdy do nich wchodzisz. Dzięki temu utrwalą Ci się kolejne kroki i najważniejsze informacje. 

Tablice edukacyjne

 

 

14. Pomaluj swój świat

Pobierz pakiet grafik WYGRAMY, w wersji do malowania specjalnie dla najmłodszych. Wygramy i pójdziemy wszyscy razem na spacer - pobierz ulubione malowanki  dla najmłodszych.

Pobierz grafiki WYGRAMY

 

 

 15. Poznaj historię Misia

Za pomocą pluszowej maskotki organizując akcje "Nie bij mnie kochaj mnie", masz okazję w przestępny sposób, porozmawiać z dziećmi na trudny temat przemocy. 

Wydrukuj etykiety i zapoznaj dzieci z historią misia

 

 

16. Zrób Gniotka

Uruchom domową linię produkcyjną i własnoręcznie zrobi własną zabawkę - Gniotka! Wszelkiego rodzaju zabawy dotykowe, oddziałują na dziecięce zmysły, dostarczając maluchom wiele radości. Dlatego warto zrobić własnego Gniotka samodzielnie. To jedna z najtańszych zabawek, którą pamięta z dzieciństwa chyba każdy z nas. Zgniatanie balona wypełnionego mąką lub ryżem świetnie odstresowuje i pozwala wyrzucić z siebie negatywne emocje, relaksując i wprawiając w dobry nastrój. 

 

 

 

 17. Zrób coś z niczego

Spędzając czas w domu, wykorzystajcie go produktywnie! Nadmiar wolnego czasu w domu, warto zagospodarować dzieciom nie tylko na zabawę, ale także, na naukę. Połącz naukę z zabawą, by jeszcze skuteczniej zaangażować dziecko. Zainspiruj się i zrób z coś z niczego!

Zainspiruj się i uruchom dziecięcą wyobraźnię

 

 

18. Daj się ponieść muzyce

Przenieś się w festiwalowy świat muzyki. Wciel się w rolę ulubionych wykonawców i zrób własny festiwal piosenki z domową publicznością! Znajdź chwilę na rozrywkę z całą rodziną, zadbaj o dobry rytm dnia i radosną domową atmosferę przy muzycznych dźwiękach festiwalowych koncertów.  Pol’and’Rock Festival jest dostępny online na naszych kanałach YouTube oraz stronie KręciołaTV. Festiwalową muzykę można znaleźć także w serwisach Spotify, Tidal, Deezer, Apple Music, iTunes Store, Google Play, Amazon Music oraz na Empik.com. Włącz dobrą muzykę i śpiewaj albo po prostu baw się razem z nami przy festiwalowych koncertach!

Pol'and'Rock dla dzieci

 

 

19. Zorganizuj Pol'and'Rock w swoim domu

Przenieś się w serce tętniącego wolnością, pokojem, miłością i przyjaźnią festiwalu! Stwórz unikatową planszę wykorzystując modularne kafle z kultowymi Miejscówkami. Przemieszczaj się po terenie Pol’and’Rocku, wykonuj różnorodne akcje, gromadź Gości i zdobywaj Wspomnienia! Kto z Was stworzy najpiękniejszą historię?

Zamów grę Pol'and'Rock

 

 

 

20. Zostań autorem książki 

Kto potrafi zrobić ilustrację tak, by mogło ją „zobaczyć” niewidome dziecko? Książki dla dzieci, które czyta się dłońmi to majstersztyk! Tę inspirację do zabawy mamy od Kołobajki, która gościła na Akademii Sztuk Przepięknych w strefie NGO, podczas Pol'and'Rock Festival. Zobacz, tworzone dzieła i zostań autorem własnej książki. 

Stwórz własną ksiażkę

 

 

21. Zamień się w małego chemika

Jak ciało stałe zamienić w ciecz? Jak ciecz staje się ciałem stałym? Czy jest materiał, który może zachowywać się jednocześnie jak ciało stałe i ciecz? Zapraszamy Cię do zrobienia eksperymentu w domowych warunkach. Zamień się w małego chemika w domowej kuchni i odnajdź odpowiedzi na najtrudniejsze pytania dzisiejszego dnia. Obejrzyj doświadczenie i niezbędne instrukcje w poniższym filmiku. 

 

 

 

Zobacz więcej pomysłów na zabawy i wybierz Wasze ulubione spośród kilkudziesięciu naszych propozycji:

 

Zobacz więcej pomysłów na zabawy

 

 fot. Marcin Zieliński

 

 

POKAŻ PODOBNE
2022-12-04 08:10:00

Piłkarskie emocje również w WOŚP!

Szał piłkarskich mistrzostw świata ogarnął Polaków, a my, kibicując naszym, wspominamy także Wielkie Mecze TVN vs WOŚP. W tych meczach wygrywały przede wszystkim dzieci!

2022-11-18 11:15:00

Trwa rejestracja wolontariuszy na 31. Finał WOŚP!

Trwa rejestracja wolontariuszy na 31. Finał WOŚP! Stań się częścią Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i 29 stycznia zagraj razem z nami przeciwko sepsie!

2022-11-14 16:05:00

Policz się z cukrzycą! Pobiegniemy 17-ty raz!

Bieg "Policz się z cukrzycą" już po raz 17-ty towarzyszyć będzie Finałowi WOŚP. Zapisy na wydarzenie - zarówno na jego stacjonarną formę, czyli ulicami Warszawy, jak i tzw. bieg wirtualny, w którym 5-kilometrowy dystans pokonywać można w dowolnym miejcu, tradycyjnie wystartowały w Światowym Dniu Cukrzycy.

2022-12-04 08:30:00

Magia świąt według WOŚP - pomysłowe prezenty w SiemaShopie!

Zbliża się sezon prezentowy! Na wszystkich szukających pomysłów na prezenty czeka oferta w SiemaShopie, w której znajdziecie finałowe koszulki i gadżety — dla małych i dużych!