Zebraliśmy
224 376 706 
Fundacja
Finały

27 urodziny Fundacji WOŚP

2020-03-02 11:43:14

 

Dokładnie 27 lat temu, 2 marca 1993 roku, zarejestrowaliśmy Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 27 lat grania to kawał historii. Za nami 28 Finałów i ponad 1,1 MLD PLN zebranych środków na podnoszenie poziomu polskiej medycyny. 

 

A wszystko zaczęło się w 1993 r. Tematem pierwszego Finału były choroby serca najmłodszych pacjentów. Zebraliśmy wtedy niebagatelną kwotę 1 535 440,68 USD. To był wyjątkowy dzień, który zmienił nasze życie na zawsze. Dzień, z którego pamiętamy każdy najmniejszy szczegół. Dopiero ten wynik i te emocje pokazały nam, jak ważne było to wydarzenie. Jak dobra energia i medycyna łączą wszystkich Polaków. Tak oto Letnia Zadyma w Środku Zimy stała się naszą motywacją do założenia Fundacji. Zatem dopiero po pierwszym Finale, który miał miejsce 3 stycznia 1993 roku, WOŚP została zarejestrowana w sądzie.

 

Wcześniej w ogóle nie myśleliśmy o tym, żeby zakładać Fundację, a pierwsza zbiórka pieniędzy była organizowana w oparciu o potrzeby kardiochirurgii dziecięcej Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. To właśnie tam istniała fundacja, która już od pewnego czasu zbierała pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego. - Jerzy Owsiak

 

 

 

 

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy została zarejestrowana w Warszawie 2 marca 1993 roku. Jej założycielami są Jerzy Owsiak, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, Bohdan Maruszewski, Piotr Burczyński, Paweł Januszewicz, Walter Chełstowski, Beata Bethke.

 

 

Zobacz wyjątkowe galerie

 

 

 

 

W ciągu ostatnich 27 Finałów zebraliśmy ponad 1,1 MLD PLN. Za nami 28. Finał, a już 8 marca poznamy finalny wynik tegorocznej zbiórki, z której środki wesprą dziecięcą medycynę zabiegową. Z roku na rok wyniki styczniowych zbiórek biją rekordy zebranych kwot. Obecnie w polskich szpitalach co 5 sprzęt jest finansowany przez WOŚP.

 

 

Zobacz sprzęt, który kupiliśmy

 

 

 

 

Sprawdź, jaki sprzęt trafił do szpitali w Twojej miejscowości

 

 

 

 

Nie zwalniamy tempa! Gramy przecież cały rok!
Podnoś z nami poziom polskiej medycyny.

 

 

W ramach działań statutowych Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy prowadzi w ciągu roku aż siedem programów medycznych i jeden program edukacyjny. Od lat pomagamy milionom Polaków, ale to dzięki Wam, Waszemu wsparciu i zaangażowaniu działamy na tak wielką skalę. Dzięki, że gracie razem z nami.

Do końca świata i jeden dzień dłużej! 

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2022-05-30 16:27:13

Szukamy ratownika/czki, pielęgniarza/rki lub lekarza/rki na kolonię letnią!

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wraz ze Złotym Melonem sp. z o.o., organizatorem Wakacyjnego Zawrotu Głowy w Ośrodku Szkoleniowym Szadowo Młyn, poszukuje ratownika/czki, pielęgniarza/rki lub lekarza/rki na kolonię letnią w terminie: 12.07 – 23.07.2022.

2022-06-06 16:28:18

Odwiedź wystawę WOŚP!

Zapraszamy Was do odwiedzenia Centrum Praskiego Koneser w Warszawie - do końca czerwca znajdziecie tam wyjątkową wystawę, która przeprowadzi Was przez 30 lat historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

2022-05-04 14:00:46

Międzynarodowy Dzień Strażaka

Obchodzimy dzisiaj Międzynarodowy Dzień Strażaka, więc składamy najlepsze życzenia wszystkim Strażakom. Jednocześnie przypominamy Wam, co udało nam się zrobić dla jednostek OSP!

2022-06-10 17:05:42

Najdroższe urządzenie w historii WOŚP zaczyna służyć pacjentom

10 czerwca w Instytucie „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie odbyło się uroczyste otwarcie urządzenia w pracowni Zakładu Medycyny Nuklearnej, gdzie już od poniedziałku badani będą pacjenci z całej Polski.