Podczas 29. Finału zebraliśmy:
210 813 830 PLN
Fundacja
Finały

27 urodziny Fundacji WOŚP

2020-03-02 11:43:14

 

Dokładnie 27 lat temu, 2 marca 1993 roku, zarejestrowaliśmy Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 27 lat grania to kawał historii. Za nami 28 Finałów i ponad 1,1 MLD PLN zebranych środków na podnoszenie poziomu polskiej medycyny. 

 

A wszystko zaczęło się w 1993 r. Tematem pierwszego Finału były choroby serca najmłodszych pacjentów. Zebraliśmy wtedy niebagatelną kwotę 1 535 440,68 USD. To był wyjątkowy dzień, który zmienił nasze życie na zawsze. Dzień, z którego pamiętamy każdy najmniejszy szczegół. Dopiero ten wynik i te emocje pokazały nam, jak ważne było to wydarzenie. Jak dobra energia i medycyna łączą wszystkich Polaków. Tak oto Letnia Zadyma w Środku Zimy stała się naszą motywacją do założenia Fundacji. Zatem dopiero po pierwszym Finale, który miał miejsce 3 stycznia 1993 roku, WOŚP została zarejestrowana w sądzie.

 

Wcześniej w ogóle nie myśleliśmy o tym, żeby zakładać Fundację, a pierwsza zbiórka pieniędzy była organizowana w oparciu o potrzeby kardiochirurgii dziecięcej Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. To właśnie tam istniała fundacja, która już od pewnego czasu zbierała pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego. - Jerzy Owsiak

 

 

 

 

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy została zarejestrowana w Warszawie 2 marca 1993 roku. Jej założycielami są Jerzy Owsiak, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, Bohdan Maruszewski, Piotr Burczyński, Paweł Januszewicz, Walter Chełstowski, Beata Bethke.

 

 

Zobacz wyjątkowe galerie

 

 

 

 

W ciągu ostatnich 27 Finałów zebraliśmy ponad 1,1 MLD PLN. Za nami 28. Finał, a już 8 marca poznamy finalny wynik tegorocznej zbiórki, z której środki wesprą dziecięcą medycynę zabiegową. Z roku na rok wyniki styczniowych zbiórek biją rekordy zebranych kwot. Obecnie w polskich szpitalach co 5 sprzęt jest finansowany przez WOŚP.

 

 

Zobacz sprzęt, który kupiliśmy

 

 

 

 

Sprawdź, jaki sprzęt trafił do szpitali w Twojej miejscowości

 

 

 

 

Nie zwalniamy tempa! Gramy przecież cały rok!
Podnoś z nami poziom polskiej medycyny.

 

 

W ramach działań statutowych Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy prowadzi w ciągu roku aż siedem programów medycznych i jeden program edukacyjny. Od lat pomagamy milionom Polaków, ale to dzięki Wam, Waszemu wsparciu i zaangażowaniu działamy na tak wielką skalę. Dzięki, że gracie razem z nami.

Do końca świata i jeden dzień dłużej! 

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2021-01-18 19:00:00

Ruszyła budowa studia 29. Finału WOŚP

Warszawskie studio WOŚP to symbol obrazujący gorącą, finałową atmosferę w całej Polsce. Tak jak co roku w centrum Warszawy powstaje najważniejsze miejsce zimowego grania. Zobacz, jak wyglądają postępy!

2021-01-19 19:00:00

Twoja Firma wspiera wolontariuszy 29. Finału WOŚP

Już wkrótce na ulice miast w całej Polsce i na świecie wyjdą wolontariusze z kolorowymi puszkami kwestarskimi by z maseczką na buzi, ale też z wielką radością i dobrą energią zbierać dla laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyki głowy najmłodszych. Zobacz, jak możesz im pomóc!

2021-01-20 19:00:00

Wieści ze sztabów #10

To już ostatnia prosta Sztabów w organizacji wydarzeń przed 29. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w tym roku wyjątkowo rozbrzmi 31 stycznia. Do Wielkiego Finału pozostało zaledwie kilkanaście dni. Dziś pokazujemy kolejne "smaczki". Pamiętajcie, że wszystkie sztabowe wydarzenia #wosp2021 znajdziecie na naszej stronie.

2021-01-13 17:05:00

Wizyty w Sztabach umawiane z Booksy

Wolontariusze WOŚP umówią wizytę w Sztabie za pomocą aplikacji Booksy. Wyjątkowa sytuacja związana z pandemią koronawirusa skłoniła Fundację do poszukiwania nowych pomysłów na organizację wydarzenia oraz wdrożenia skutecznych rozwiązań w kwestii bezpieczeństwa.

Zobacz też