Deklarowana kwota 31. Finału: 154 606 764 PLN
Na koncie mamy już: 36 007 936 PLN
154 606 764 PLN
Finały

29. Finał WOŚP za granicą — co za miedzą słychać? 

2021-01-31 18:39:48

Letnia Zadyma w Środku Zimy ma miejsce nawet tam, gdzie przez cały rok jest albo bardzo ciepło, albo bardzo zimno. Można by rzec, że dla niektórych to nawet Zimowa Zadyma w Środku Lata! Zobaczmy więc, co słychać u Sztabów zagranicznych.  

Niesamowita siła płynąca prosto z ludzkich serc zasilających Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy przekroczyła granice Polski już wiele lat temu. Dziś liczba Sztabów zagranicznych wynosi 79, a w ramach 29. Finału grają z nami: Wielka Brytania, Irlandia, Cypr, Szwecja, Holandia, Niemcy, Stany Zjednoczone, Tanzania, Australia, Hiszpania, Belgia, Chorwacja, Kanada, Norwegia, Francja, Rosja, Meksyk, Indonezja, Czechy, Singapur, Luksemburg, Japonia, Tajlandia, Islandia, Węgry, Nowa Zelandia, Wietnam, Szwajcaria, Polska Stacja Polarna Hornsund, Afganistan, Filipiny, Maroko, Dania, Ukraina, Słowenia, Wyspy Salomona, Indie, Białoruś, Mołdawia, Uzbekistan, Tunezja, Austria, Palau, Wenezuela, Finlandia, Włochy i Peru.

 

Jak ten wyjątkowy dzień spędza zatem reszta świata? 

 

Radio Dublin WOŚP w Irlandii

Dobra energia, dobra muzyka i ciekawe, wartościowe rozmowy — na takich właśnie falach odbiera Radio Dublin WOŚP, które w tym roku zabrzmiało w eterze (Internetu) po raz pierwszy. W czasie transmisji na żywo mają również miejsce licytacje i koncerty, w tym Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele.

 

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Dublin WOŚP (@dublinwosp)

 

Wesołe Auto WOŚP na Bali

Choć tamtejszy 29. Finał WOŚP zakończył się w sobotę, działo się tyle, że energii starczy nam na cały kolejny rok! Wesołe Auto WOŚP ruszyło do popularnych w rejonie miejscowości i docierało do tych, którzy chcieli wesprzeć tegoroczne cele Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co więcej, to właśnie na Bali wylicytowano charakterystyczną żółtą marynarkę Jurka Owsiaka!

 

 

Siema z Bali ❗ My już od rana krążymy po wyspie naszym WOŚPowym Autem. Jest moc! Teraz już startujemy z imprezą w Sanur. Zapraszamy ❤ Lukasz Azbi Syntopa

Opublikowany przez Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na Bali Piątek, 29 stycznia 2021

 

Orientalne granie z głową w Tajlandii

Tegoroczny Finał organizowany w Bangkoku stał pod znakiem pierwszego Biegu WOŚP „Policz się z cukrzycą”, wpłat do eSkarbonki oraz wielu ciekawych licytacji. Okazało się, że największą popularnością cieszyły się… magnesy na lodówkę z sercem WOŚP! Za ich 5 sztuk na cele Finału wpłynęło aż 1800 zł!

 

Popołudniowa licytacja 29 finału WOŚP w Bangkoku: Tyle atrakcji w jednym miejscu! Rozkręcamy się ❤️???? ❤️ 15.00-15.15 ◦...

Opublikowany przez Sztab WOŚP w Bangkoku Sobota, 30 stycznia 2021

 

 

Australia zagrała pierwsze skrzypce 

Kiedy w Polsce, pod wpływem najnowszych obostrzeń związanych z COVID-19, musieliśmy przesunąć termin 29. Finału, Australia jako pierwsza zaprosiła swoich mieszkańców do wspólnego grania! 3 Sztaby — Sydney, Perth i Melbourne swoją niesamowitą i kolorową aktywnością pokazały, że będą grać z WOŚP do końca świata… i o jeden dzień dłużej! Zadeklarowano, że łącznie udało się zebrać odpowiednio 12.527,85 dolarów australijskich, 7.983,90 dolarów australijskich i 2.926,85 dolarów australijskich!

 

 

 

Morsy z Berlina na fali pomagania

Wśród prozdrowotnych aktywności związanych z corocznym Finałem WOŚP nie mogło zabraknąć cieszącego się w ostatnich miesiącach morsowania! Dla najmłodszych czekała także wirtualna nauka Zumby oraz warsztaty kulinarne. 

 

 

❤️Wesołe Morsy w Berlinie nawrzucały nam do puszek podczas dzisuajeszego morsowania. ????Było zimno, ale Wasze gorące serca rozgrzały atmosferę! ????Dziękujemy bardzo, że gracie razem z nami!

Opublikowany przez WOŚP Berlin Niedziela, 31 stycznia 2021

 

To tylko kilka przykładów — wciąż gra z nami wiele zakątków świata! Jeśli jesteście ciekawi, jak 29. Finał WOŚP przebiega w pozostałych Sztabach, zobaczcie ich pełną listę i odwiedźcie ich kanały społecznościowe. 

 

Zobacz pełną listę Sztabów zagranicznych

 

Wolontariuszami WOŚP mogą zostać także przybysze z innych światów! / fot. Marcin Zieliński

POKAŻ PODOBNE
2022-11-28 20:15:00

Sztywny Pal Azji na 31. Finale WOŚP w Warszawie!

Wiemy już, który zespół wystąpi 29 stycznia na Placu Bankowym podczas warszawskiego 31. Finału WOŚP – Sztywny Pal Azji!

2022-12-04 08:10:00

Piłkarskie emocje również w WOŚP!

Szał piłkarskich mistrzostw świata ogarnął Polaków, a my, kibicując naszym, wspominamy także Wielkie Mecze TVN vs WOŚP. W tych meczach wygrywały przede wszystkim dzieci!

2022-11-28 20:25:00

Pull The Wire na 31. Finale WOŚP w Warszawie!

W swojej cotygodniowej audycji „Zaraz Będzie Ciemno” Jurek Owsiak ogłosił pierwsze gwiazdy, które zagrają podczas warszawskiego 31. Finału WOŚP. Podczas koncertów na Placu Bankowym usłyszycie Pull The Wire!

2022-11-28 21:20:00

Kirszenbaum zagra na 31. Finale WOŚP w Warszawie!

Kolejny projekt dołącza do składu warszawskich koncertów z okazji 31. Finału WOŚP — Kirszenbaum!