W ramach Funduszu Interwencyjnego do walki z koronawirusem zebraliśmy już
22 273 830 PLN
Medycyna

30 mln złotych od WOŚP na walkę z koronawirusem

2020-04-08 21:09:20

Dokonaliśmy kolejnego zamówienia wyposażenia medycznego dla polskich szpitali. Trafi do nich 50 tysięcy kombinezonów ochronnych. W sumie zaangażowanie naszej Fundacji w walkę z koronawirusem osiągnęło wartość 30 mln złotych.

 

Dziś poinformowaliśmy o złożeniu zamówienia na 50 tysięcy kombinezonów ochronnych dla personelu medycznego. Są to kompletne kombinezony ze szczelnym kapturem i ochroną na buty. Ich produkcja odbywa się w Chinach, rozpoczynamy więc pracę nad logistyką i transportem zamówionych materiałów do Polski.

 

Fundacja poinformowała także o realizacji wysyłki trójwarstwowych maseczek chirurgicznych do Domów Opieki Społecznej. Placówki te często opiekują się osobami w podeszłym wieku i wieloma schorzeniami – a więc osobami z największej grupy ryzyka. Prośby, jakie otrzymuje Fundacja pokazują, że DPS-y znajdują się w katastrofalnej sytuacji, nie mając praktycznie żadnego wyposażenia ochrony osobistej. Pierwsza wysyłka skierowana została do 13 DPS-ów, które w ostatnich dniach zgłosiły się do Fundacji z prośbą o pomoc. Każdy z nich dostanie po 500 maseczek. Po Świętach Wielkiej Nocy zorganizowana zostanie wysyłka do kolejnych placówek w całej Polsce.

 

Po uwzględnieniu ostatnich zakupów, całościowe zaangażowanie Fundacji WOŚP w walkę z epidemią COVID-19, finansowanie m.in. z Funduszu Interwencyjnego, wynosi już ponad 30 mln złotych.

 

- Dziękujemy za każdą wpłatę na nasz Fundusz! Zebraliśmy już ponad 10 mln złotych i wartość ta rośnie z dnia na dzień! Polacy znów pokazują, jak wielki mają w sobie gen solidarności i społeczeństwa obywatelskiego! Dziś zamawiamy 50 tysięcy kombinezonów ochronnych, bo to dziś w polskich szpitalach najpilniejsza potrzeba. Dostajemy z całej Polski ogromne ilości próśb, staramy się pomóc jak tylko jesteśmy w stanie, kierując nasze dary przede wszystkim o tych placówek, które nie mają pierwszeństwa w dostawach realizowanych przez polskie władze. Jesteśmy razem, pomagamy sobie – i to jest najważniejsze. Wygramy! – mówi Jurek Owsiak, prezes zarządu WOŚP.

 

Do tej pory, w ramach walki z koronawirusem, Fundacja WOŚP zamówiła już w sumie m.in. 200 łóżek przeznaczonych na stanowiska intensywnej opieki medycznej, 157 kardiomonitorów, 47 respiratorów, 50 tys. pakietów indywidualnej ochrony biologicznej (IPOB), 50 tysięcy masek medycznych N95/KN95, czy 1 milion trójwarstwowych maseczek chirurgicznych. Fundacja otrzymała także w darze 30 pomp infuzyjnych, aparat do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, 2 pulsoksymetry ręczne oraz 25 zestawów USG z opcją badania jamy brzusznej.

 

Zobacz, jakiego wsparcia Fundacja udzieliła polskim szpitalom w związku z COVID-19

POKAŻ PODOBNE
2020-03-26 16:56:48

Pobierz plakat "Pomagamy!"

Chcesz pomóc? Wszystkie ręce na pokład! Dołącz do akcji Fundacji WOŚP "Pomagamy!". Pobierz wybrany z gotowych plakatów. Pomóż nam poinformować o akcji w swojej miejscowości lub wpisz swój numer telefonu i sam pomagaj sąsiadom w okolicy.

2020-03-20 16:30:50

Prawie 4 miliony złotych na walkę z koronawirusem

Fundacja złożyła zamówienia na zakup łóżek do intensywnej terapii, które z końcem kwietnia trafią do wytypowanych wspólnie z Ministerstwem Zdrowia placówek, głównie do 19 szpitali jednoimiennych, powołanych do walki z koronawirusem.

2020-03-13 09:36:11

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.1

Dla bezpieczeństwa zostajemy w domach całymi rodzinami, dlatego przygotowaliśmy dla Was serię artykułów, które codziennie podpowiedzą Wam pomysł na wspólne spędzanie czasu.

2020-03-24 14:35:00

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.12

Co możesz zrobić spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Dziś mamy dla dzieci zadanie specjalne. Od kilkunastu dni uczymy, doświadczamy i bawimy się razem. Dziś przyszedł dzień na mały sprawdzian!

Zobacz też