W ramach Funduszu Interwencyjnego zebraliśmy:
26 195 451 PLN
Medycyna

30 mln złotych od WOŚP na walkę z koronawirusem

2020-04-08 21:09:20

Dokonaliśmy kolejnego zamówienia wyposażenia medycznego dla polskich szpitali. Trafi do nich 50 tysięcy kombinezonów ochronnych. W sumie zaangażowanie naszej Fundacji w walkę z koronawirusem osiągnęło wartość 30 mln złotych.

 

Dziś poinformowaliśmy o złożeniu zamówienia na 50 tysięcy kombinezonów ochronnych dla personelu medycznego. Są to kompletne kombinezony ze szczelnym kapturem i ochroną na buty. Ich produkcja odbywa się w Chinach, rozpoczynamy więc pracę nad logistyką i transportem zamówionych materiałów do Polski.

 

Fundacja poinformowała także o realizacji wysyłki trójwarstwowych maseczek chirurgicznych do Domów Opieki Społecznej. Placówki te często opiekują się osobami w podeszłym wieku i wieloma schorzeniami – a więc osobami z największej grupy ryzyka. Prośby, jakie otrzymuje Fundacja pokazują, że DPS-y znajdują się w katastrofalnej sytuacji, nie mając praktycznie żadnego wyposażenia ochrony osobistej. Pierwsza wysyłka skierowana została do 13 DPS-ów, które w ostatnich dniach zgłosiły się do Fundacji z prośbą o pomoc. Każdy z nich dostanie po 500 maseczek. Po Świętach Wielkiej Nocy zorganizowana zostanie wysyłka do kolejnych placówek w całej Polsce.

 

Po uwzględnieniu ostatnich zakupów, całościowe zaangażowanie Fundacji WOŚP w walkę z epidemią COVID-19, finansowanie m.in. z Funduszu Interwencyjnego, wynosi już ponad 30 mln złotych.

 

- Dziękujemy za każdą wpłatę na nasz Fundusz! Zebraliśmy już ponad 10 mln złotych i wartość ta rośnie z dnia na dzień! Polacy znów pokazują, jak wielki mają w sobie gen solidarności i społeczeństwa obywatelskiego! Dziś zamawiamy 50 tysięcy kombinezonów ochronnych, bo to dziś w polskich szpitalach najpilniejsza potrzeba. Dostajemy z całej Polski ogromne ilości próśb, staramy się pomóc jak tylko jesteśmy w stanie, kierując nasze dary przede wszystkim o tych placówek, które nie mają pierwszeństwa w dostawach realizowanych przez polskie władze. Jesteśmy razem, pomagamy sobie – i to jest najważniejsze. Wygramy! – mówi Jurek Owsiak, prezes zarządu WOŚP.

 

Do tej pory, w ramach walki z koronawirusem, Fundacja WOŚP zamówiła już w sumie m.in. 200 łóżek przeznaczonych na stanowiska intensywnej opieki medycznej, 157 kardiomonitorów, 47 respiratorów, 50 tys. pakietów indywidualnej ochrony biologicznej (IPOB), 50 tysięcy masek medycznych N95/KN95, czy 1 milion trójwarstwowych maseczek chirurgicznych. Fundacja otrzymała także w darze 30 pomp infuzyjnych, aparat do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, 2 pulsoksymetry ręczne oraz 25 zestawów USG z opcją badania jamy brzusznej.

 

Zobacz, jakiego wsparcia Fundacja udzieliła polskim szpitalom w związku z COVID-19

POKAŻ PODOBNE
2020-05-22 13:05:18

Warszawa, Łódź i Poznań z analizatorami od WOŚP

Sprzęt dla laboratoriów diagnozujących osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem o wartości blisko 10,5 miliona złotych jest jednym z największych zakupów jakich dokonaliśmy w ramach walki z COVID-19. Do Warszawy, Łodzi i Poznania trafiły właśnie specjalistyczne analizatory, pozwalające na znaczne przyspieszenie diagnostyki i przeprocesowanie nawet 2304 próbek w ciągu doby.

2020-06-10 15:31:18

Kardiomonitory od WOŚP trafią do 44 szpitali

Kilkanaście dni koleją – tak wyglądał transport 100 kardiomonitorów, które Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zamówiła w Chinach z przeznaczeniem dla placówek walczących z COVID-19. Urządzenia o wartości ponad 2 milionów złotych trafią do szpitali przed końcem czerwca, część już teraz pomaga monitorować stan zdrowia pacjentów.

2020-07-17 18:55:51

Jurek Owsiak chce pracować z samorządami nad poprawą polskiej medycyny

Kampania prezydencka stała się możliwością nagłośnienia dyskusji na temat sytuacji polskiej medycyny. Po rozmowie z Prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim Jurek Owsiak proponuje cztery filary, na których planuje się skupić, działając wspólnie z samorządami.

2020-06-22 12:16:10

50 tysięcy złotych na wspomaganie oddechu u noworodków

Od 2003 roku Fundacja WOŚP realizuje program medyczny, którego celem jest wprowadzenie do powszechnego użytku najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych metod leczenia niewydolności oddechowej u noworodków. W piątek program ten uzyskał wsparcie w wysokości 50 tys. złotych ze strony Ambasady Wielkiego Księstwa Luksemburga w Warszawie oraz Polsko-Luksemburskiej Izby Gospodarczej (PLIG).

Zobacz też