Finały

4 kroki żeby wystawić przedmiot na aukcję

2017-12-27 13:27:14

Pierwsze orkiestrowe aukcje na naszym portalu aukcje.wosp.org.pl pojawiły się już 1 grudnia. Od tamtej pory na portalu pojawiło się prawie 5000 aukcji, za łączną kwotę ponad 270 tysięcy zł. Na szczęście na tym nie poprzestaniemy, a aukcje tak naprawdę dopiero nabierają rozpędu. Każdego dnia pojawia się ich coraz więcej. 

Co można wystawić na naszej aukcji? Tak naprawdę prawie wszystko. Może to być dzieło sztuki, przedmiot kolekcjonerski, wyjątkowa kreacja czy też dowolna usługa lub spotkanie. I nie, nie musicie być znana osobą, aby w to się włączyć. Aukcję może wystawić każdy. Jedynym warunkiem jest posiadanie konta na portalu Allegro.

fot. Lucyna Lewandowska

Od dłuższego czasu przysyłacie do Fundacji wiele drogocennych rzeczy do wystawienia na naszym portalu. My z naszej strony starannie je katalogujemy, robimy zdjęcia i zamieszczamy w internecie. Niestety przedmiotów jest tak dużo, że nasze super moce nie starczają, aby to wszystko wystawić. Dlatego chcemy przypomnieć i poinstruować jak takie aukcje możecie wystawić samodzielnie. Już wyjaśniamy jak to zrpobić.

Samo wystawienie aukcji na naszym portalu aukcje.wosp.org.pl nie różni się niczym od wystawienia przedmiotu na portalu Allegro.pl. Osoby które na tym portalu posiadają już konto mogą za pomocą tych samych danych zalogować się do serwisu. W innym przypadku takie konto trzeba założyć. 

 

1. Przypisz nr konta bankowego 

Niezależnie od tego czy konto posiadasz, czy też zakładasz całkowicie nowe, należy pamiętać, aby wystawiając przedmiot z opcją  wysyłki, przypisać nr konta bankowego na który można dokonać 'wypłaty' za wysyłkę przedmiotów. 

Przydatne linki:

 

2. Wystaw aukcję

Przed przystąpieniem do wystawienia przygotuj sobie zdjęcia wystawianego przedmiotu. Zadbaj o to, aby były one wyraźne i czytelne. Pamiętaj, że dobre zdjęcia są jednocześnie dobrą reklamą.

Kwestie techniczne dotyczące zdjęć:

  • maksymalna wielkość 1 MB (większość aparatów wykonuje większe zdjęcia, należy je zmniejszyć za pomocą np portalu zmniejszacz.pl
  • format JPG lub PNG
  • maksymalnie 8 zdjęć

Teraz wystarczy tylko kliknąć w link na górze 'wystaw przedmiot' i przechodzimy do uzupełnienia informacji o przedmiocie. 

 

Na co zwrócić uwagę:

  • Tytuł - oryginalny tytuł to podstawa, pamiętaj, że masz ograniczoną liczbę znaków do 60.
  • Zaplanowanie startu aukcji - możecie wystawić aukcję od razu lub zaplanować dzień jej startu. Jest to ważne w momencie kiedy zależy Wam, aby aukcja np. skończyła się w dzień Finału. Opcja ta znajduje się po prawej stronie sekcji szczegóły sprzedaży w komendzie "Przedmiot wystawisz:"

 

  • Cena - kwota początkowa każdej aukcji to 1 zł, możesz wystartować od wyższej, ale odradzamy takie rozwiązanie

 

  • Płatność i dostawa - określ formę dostawy wystawionego przedmiotu. Pamiętaj, że jeżeli wystawiasz usługę, to nie do końca masz możliwość wysłania jej, w tym wypadku zaznaczasz 'odbiór osobisty', a z w panelu z prawej strony określasz lokalizację. Jeżeli jednak oferujesz dodatkowo wysyłkę, zaznaczasz opcje które chcesz zaproponować i wypełniasz pola opłat. Forma płatności pozostaje bez zmian. 

 

  • opis przedmiotu - w sekcji dodatkowe informacje o przedmiocie, opisz dokładnie przedmiot, jaki wystawiasz. Zwróć uwagę na rozmiar, wagę i  stan przedmiotu. Zawsze prosimy aby darczyńca dodał coś od siebie, przekazał historię danego przedmiotu, co bardzo dobrze wpływa na popularność aukcji. Pod częścią opisową dobrze jest wspomnieć  jeszcze raz o ważnych detalach dotyczących danej aukcji, np. że przedmiot ten jest na tyle kruchy i delikatny, że możliwy jest wyłącznie odbiór osobisty. Z prawej strony panelu możesz również wybrać jedno ze specjalnie przygotowanego tła 

 

3. Dodaj film promujący 

Wejdź na stronę Rzeczy od Serca i dodaj swój film, który będzie zachęta do licytowania. Jak to działa? Wystarczy wystawić aukcję, nagrać film i opublikować go na stronie. Opowiedz historię przekazywanego przedmiotu, by każdy poznał jego wartość. Podziel się ze znajomymi swoim filmikiem i udostępnij go na Facebooku lub Twitterze. Daj coś od siebie :)

 

4. Promuj 

Zadbaj o to, aby Twoja aukcja była naprawdę widoczna. Udostępniaj ją w mediach społecznościowych oraz namów do tego swoich znajomych, aby podawali dalej. Wystawiacie aukcje lokalnie? Zgłoście się do lokalnego sztabu, aby pomógł Wam w promowaniu takiego przedmiotu. Korzystaj z każdej możliwości, aby poinformować, że wystawiasz aukcję. Pamiętaj, że tylko wspólnymi siłami możemy uzbierać naprawdę dużo pieniędzy na cel. 26 Finału.

 

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2018-08-02 11:39:03

Festiwalowa Wioska Sztabów Zagranicznych WOŚP

Dziś drugi dzień Najpiękniejszego Festivalu na Świecie Pol’and’Rock. To już 24. Edycja tego fantastycznego wydarzenia.

2018-09-19 10:11:56

Spotkanie w Holandii

Zainspirowani zlotem Sztabów Zagranicznych w Brukseli - w Holandii odbył się zlot holenderskich sztabów. Celem spotkania była integracja i zacieśnienie współpracy, podczas dyskusji wymienialiśmy się swoimi pomysłami, doświadczeniami oraz sprawdzonymi dobrymi praktykami.

2018-09-09 17:25:00

Bramki są dwie, ale cel – jeden, wspólny!

Dosłownie chwilę temu na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie rozbrzmiał gwizdek sędziego obwieszczający start Wielkiego Meczu.

2018-07-31 19:36:40

Malowanie samochodu Filipa Chajzera podczas Pol’And’Rock.

W trakcie festiwalu uczestnicy Pol’And’Rock pod okiem artysty Szymona Chwalisza nadadzą nowego koloru golfowi Filipa Chajzera. Auto trafi do licytacji podczas nadchodzącego 27. Finału WOŚP.

Zobacz też