Do 32. Finału WOŚP pozostało
51 dni
Finały

5 tysięcy paczek w drodze do Sztabów

2022-12-05 09:40:00

Początek grudnia to tradycyjna wielka wysyłka do Sztabów! W tym roku w proces pakowania puszek i plakatów do ponad 1600 Sztabów na całym świecie zaangażowało się blisko 200 wolontariuszy, przede wszystkim z firmy UPS Polska, która od kilkunastu lat wspiera Fundację WOŚP w realizacji Finału. W wysyłkę puszek masowo włączyli się nie tylko pracownicy UPS, ale także ich rodziny, jak również członkowie Pokojowego Patrolu i pracownicy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcję pakowania zrealizowano 3 grudnia w magazynie UPS w Łazach. 

 

Wysyłka puszek i plakatów do Sztabów 31. Finału WOŚP, fot. Łukasz Widziszowski

 

Tekturowe puszki, o których produkcji informowaliśmy kilkanaście dni temu, to jeden z nieodłącznych elementów kwesty. Żeby skarbonki mogły posłużyć Sztabom, rokrocznie organizowana jest wielka akcja pakowania i nadawania paczek do wszystkich miejsc, w których Finał gra. W tym roku w Finał angażuje się 1649 Sztabów, w tym w 87 lokalizacjach poza granicami kraju - w sumie 24 państwa

Kraje, w których zagra 31. Finał WOŚP: Australia, Austria, Belgia, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Francja, Hiszpania, Holandia, Indonezja, Irlandia, Japonia, Kanada, Luksemburg, Niemcy, Norwegia, Polska, Singapur, Stany Zjednoczone, Szwajcaria, Szwecja, Wielka Brytania, Włochy. 

 

Wysyłka puszek i plakatów do Sztabów 31. Finału WOŚP, fot. Łukasz Widziszowski

 

Sobotnia wysyłka to nie tylko pakowanie 160 tys. puszek, ale również 100 tys. plakatów, czyli w sumie około 5 tys. paczek, które już wkrótce trafią do Sztabów

 

Wysyłka puszek i plakatów do Sztabów 31. Finału WOŚP, fot. Łukasz Widziszowski

 

Równolegle do przekazywana Sztabom materiałów niezbędnych do zrealizowania akcji, trwa rejestracja wolontariuszy. Metody aplikowania są dwie i to Sztab decyduje, czy chce rekrutować wolontariuszy podczas spotkań stacjonarnych, czy też online przy użyciu strony iwolontariusz.wosp.org.pl. Jak dotąd zarejestrowanych zostało 53 068 osób, z czego 69% online. Termin zakończenia rejestracji wolontariuszy każdy ze Sztabów ustala indywidualnie, aktualny status rekrutacji sprawdzić można na stronie Fundacji WOŚP

 

 

 

I choć kwesta uliczna zaplanowana jest na 29 stycznia, to cel zbiórki wspierać można już teraz uczestnicząc w aukcjach, a już niedługo także dokonując wpłaty do eSkarbonek lub wysyłając SMS. 

Na co tym razem gra WOŚP?

Celem 31. Finału WOŚP jest zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy. Po raz pierwszy w historii Orkiestry zakupione urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować. Finał dla wszystkich - małych i dużych! 

 

Wysyłka puszek i plakatów do Sztabów 31. Finału WOŚP, fot. Łukasz Widziszowski

POKAŻ PODOBNE
2023-10-14 12:00:00

Dziękujemy, nauczyciele!

14 października obchodzimy Dzień Nauczyciela – jest to wyjątkowa okazja, aby podziękować nieocenionym bohaterom naszej codzienności za ich trud, pasję i poświęcenie. Dzisiaj skupiamy się na niezwykłych rezultatach współpracy Fundacji WOŚP z nauczycielami.

2023-10-13 12:30:00

Wszystkiego najlepszego Pokojowi Patrolowcy!

Dziś, 13 października, świętujemy Dzień Patrolowca! W tym dniu warto spojrzeć na wsparcie i poświęcenie, jakie przez lata wnosi w działania Fundacji WOŚP ta niezwykła grupa wolontariuszy.

2023-09-24 12:00:00

Polskie Sztaby znów się spotkały!

Dziwnów nad Morzem Bałtyckim stał się miejscem trzeciego już Ogólnopolskiego Zjazdu Sztabów WOŚP. Przedstawiciele lokalnych ośrodków organizujących Finały spotkali się w sobotę, 23 września, by wymienić doświadczeniami i symbolicznie wkroczyć w przygotowania do 32. zbiórki.

2023-10-10 17:24:14

Dzisiaj Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego!

W czasach, gdy zdrowie psychiczne młodego pokolenia jest nieustannie poddawane próbie, Fundacja WOŚP nie pozostaje obojętna. Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego chcielibyśmy przypomnieć o działaniach, które podejmowaliśmy w tej sferze.