Zebraliśmy
224 376 706 
Fundacja
Finały

Aukcje WOŚP na Allegro wystartowały!

2020-12-10 18:00:00

 

Obecnie wystawionych jest już 2359 aukcji, z czego oferty pojawiły się w 647. Użytkownicy mogą znaleźć tam spotkania, przedmioty, dzieła sztuki czy nawet sportowe auto! Kwota licytowanych przedmiotów aktualnie to prawie 400 tysięcy złotych.

 

Udział w licytacjach to możliwość wsparcia celu Finału, czyli otolaryngologii, laryngologii i diagnostyki głowy. Jest to wspaniałe przedsięwzięcie, w którym udział może wziąć każdy, kto chce podarować od siebie coś wartościowego. Na aukcjach WOŚP znajdują się przedmioty kolekcjonerskie, warte miliony złotych, ale również wspaniałe rękodzieła, przedmioty związane z kulturą i nauką. Fundacja WOŚP zachęca do udziału każdego, kto chce podzielić się przedmiotem od serca i przekazać cząstkę siebie.

 

Allegro wspiera Fundację WOŚP od początku swego istnienia. To dla nas ogromna radość i duma, że już od 21 lat nasza platforma łączy ludzi i pomaga. Aukcje Allegro dla WOŚP bawią, wzruszają i dostarczają wielu emocji. Przede wszystkim są jednak dowodem na to, że wspólnie, bez względu na przeciwności, możemy bardzo wiele. Mam nadzieję, że 29. Finał przyniesie kolejny rekord, a my będziemy grali z Orkiestrą do końca świata i o jeden dzień dłużej.

Krzysztof Śpiewek z Allegro

 

 

Początek z przytupem

Pierwszą ogłoszoną aukcją Allegro dla WOŚP jest czerwone Ferrari f430 f1 przekazane przez Radka Kotarskiego- znanego dziennikarza, popularnego vlogera naukowego i autora książek. Radek swój dar na aukcje ogłosił poprzez nagranie specjalnego odcinka, na kanale na Youtube, przy okazji premiery książki „Inaczej”. Jak na razie jest to najdroższy przedmiot licytowany podczas 29. Finału i jeden z najdroższych w historii finałowych licytacji. W tej chwili kwota sięga ponad 300 300 złotych, a aukcja dopiero się rozpoczęła.

 

 

Weź udział w licytacji Ferrari

 

 

Oryginalne środki transportu

Przejazd Szybką Koleją Miejską to dla niektórych codzienność, jednak przejazd w kabinie maszynisty to już nie lada gratka dla pasjonatów. Poza wyjątkową możliwością przejazdu na licytujących czeka ekskluzywne zwiedzanie zaplecza techniczno-postojowego na Odolanach. Jest to niepowtarzalna okazja, aby poczuć się jak król torów warszawskiej kolejki.

 

Zdjęcie z aukcji Allegro dla WOŚP - Przejazd w kabinie maszynisty w warszawskiej SKM

 

Weź udział w licytacji przejazdu

 

 

Sztuka pełna serca

Kolejną ciekawą kategorią, wśród aukcji WOŚP na serwisie Allegro jest sztuka. Możemy znaleźć m.in. Rysunek 'Jesteśmy Mocni' stworzony specjalnie na tę okazję przez Jurka Owsiaka, zbiór malarstwa akwareli dzieł Barbary Gałczyńskiej oraz fotoobraz przedstawiający trzy ostatnie córki ogiera Monogramm, które są własnością Stadniny Koni w Michałowie – klaczy: Emocja, Espadrilla i Palmira. Do obrazu dołączone są trzy warkocze wykonane z ich włosów, które zostały pobrane podczas wyczesywania ich grzyw przed wykonaniem sesji zdjęciowej.

 

Warto wspomnieć, że WOŚP razem z Allegro udało się zebrać ponad 79 milionów. Tylko w zeszłym Finale - 14 852 000 016 złotych - przepotężna suma. A my zawsze mówimy, żeby przy okazji tych aukcji bawić się, pokazywać, że coś się dzieje u Was fajnego i ci, którzy licytują, są pełni emocji. Sam biorę w tym udział, więc wiem, o jakich emocjach możemy mówić.

Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP

 

Jurek Owsiak - Rysunek 'Jesteśmy Mocni', fot. Łukasz Widziszowski

 

 

Rzeczy od serca

Wyjątkową opcją, z jakiej słyną aukcje WOŚP w serwisie Allegro, są spotkania ze znanymi i lubianymi osobami. Już po raz kolejny znakomici aktorki i aktorzy, sportsmenki, sportowcy, politycy i polityczki chcą poświęcić swój czas i spotkać się z tymi, którzy zdecydują się wesprzeć cel 29. Finału. 
 
Wyjątkową perełką jest pomnik Piotra Skrzyneckiego, który przekazał Zbigniew Preisner. Drugi identyczny pomnik wpisał się na stałe w krajobraz Starego Rynku w Krakowie.
 
 
 
Kolejny przedmiot przekazała Iga Świątek - zwyciężczyni French Open, Rolanda Garrosa. Dar ten to rakieta, która miała swój udział w jej zwycięstwie (jedna z 6!), a także piłka, która jest super pamiątką z kortu.
 

Licytacji rakietę Igi Świątek

 

 

Jednym z nich jest już po raz kolejny Andrzej Grabowski, który zabierze szczęśliwego wygranego na spacer po Warszawie. Rozmowa z legendą teatru i telewizji to idealny sposób na spędzenie popołudnia.

 

 

 

Pośród aukcji możemy również znaleźć zaproszenie na obiad do domu Edyty i Cezarego Pazurów. Kto chce zjeść kolacje z odtwórcą legendarnej roli Kilera?

 

 

 

Himalaista Adam Bielecki zaprasza do Poznania na dwie godziny wspólnego chodzenia po ściance. „Bez względu na to czy nie masz nic wspólnego ze wspinaniem, czy też wspinasz się regularnie, a może jesteś zawodowcem i mógłbym się czegoś od Ciebie nauczyć, zapraszam Cię do licytowania tej aukcji”. Nic dodać, nic ująć, tylko licytować!

 

 

 

Spotkanie i trening z mistrzem oraz dwukrotnym wicemistrzem świata brzmi jak marzenie. Paweł Korzeniowski spełnia to życzenie, wygrany w licytacji otrzyma zaproszenie na basen Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i weźmie udział w treningu, który poprowadzi Paweł Korzeniowski.

 

 

 

Przez 20 lat Fundacji WOŚP wspólnie z Allegro udało się zebrać ponad 79 milionów złotych. Ostatni 28. Finał był rekordowy, na konto Fundacji WOŚP wpłynęło 14 852 016,68 złotych. Na aukcjach pojawiło się aż 195 235 przedmiotów, a ponad 1 200 000 osób kliknęło przycisk "licytuj".

 

 

Jerzy Owsiak i Krzysztof Śpiewek z Allegro podczas 28. Finału WOŚP, fot. Marcin Michoń

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2022-03-03 17:33:40

Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Słuchu

3 marca obchodzimy Światowy Dzień Słuchu, który został zainicjowany przez Światową Organizację Zdrowia - WHO. Zobaczcie, co Fundacja WOŚP zrobiła dla ratowania słuchu najmłodszych pacjentów przez wszystkie lata swojego funkcjonowania.

2022-05-09 17:47:15

Dzień Okulistyki

Ostatni, 30. Finał WOŚP, który odbył się kilka miesięcy temu, zagrał dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Dzisiaj obchodzimy dzień okulistyki, więc chcemy Wam przypomnieć, z jakimi problemami boryka się okulistyka dziecięca w Polsce.

2022-04-28 18:00:00

WOŚP wydaje środki z 29. Finału - ponad 17 milionów złotych na wsparcie placówek w całej Polsce

Trzy dni trwał zakupowy maraton Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w trakcie którego Fundacja zakupiła 180 urządzeń za kwotę 17 052 445 zł. To sprzęt, który Orkiestra mogła kupić dzięki hojności Polaków wspierających cel 29. Finału.

2022-04-17 10:00:00

Spokojnych świąt!

Kiedy piszemy te słowa, Ukraina ciągle walczy. Od samego początku zbrojnej napaści Rosji na Ukrainę Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy niesie pomoc humanitarną.