Deklarowana kwota: 92 143 798 PLN
Podczas 27. Finału zebraliśmy:
175 938 717 PLN
Finały

Bądźcie bezpieczni

2019-01-02 13:00:00

Już 13 stycznia po raz kolejny Fundacja uruchomi karnawał w środku zimy. Chcemy, aby każdy wolontariusz czuł się bezpiecznie i w miłej atmosferze spędził z nami ten czas, dlatego stworzyliśmy listę 5 wskazówek – „bądź bezpieczny”

 

1. Wolontariusz zawsze dba o swoje bezpieczeństwo! 

W dniu Finału najważniejsze jest Twoje bezpieczeństwo! Jeśli ktoś będzie próbować wyrwać Ci puszkę - oddaj mu ją od razu i jak najszybciej zgłoś to Policji i szefowi swojego sztabu. 

 

Zadbaj o siebie i jeśli jest Ci zbyt zimno lub warunki tego dnia są mocno niesprzyjające, to pamiętaj, że zdrowie jest zdecydowanie ważniejsze niż zapełnienie skarbonki na siłę.

 

2. Wolontariusz nigdy nie jest sam

Siłą naszej zbiórki jest to, że wszyscy tego jednego dnia się jednoczymy, a jak tu się jednoczyć w pojedynkę? W grupie jest zawsze raźniej, można wspólnie spędzić czas, podzielić się obowiązkami.

 

 

 

 

 

3. Wolontariusz zawsze stoi w oświetlonych miejscach

Finał odbywa się w środku zimy i niestety szybko się robi ciemno. Będziesz dużo bardziej widoczny dla przechodniów a na pewno bezpieczniejszy, kiedy będziesz stać w oświetlonym miejscu.

 

4. Wolontariusz kwestuje na ulicach swojego miasta

Wolontariusz kwestuje na ulicach swojego miasta, szanuje cudzą prywatność i nie wchodzi na czyjąś posesję. Postaw się na miejscu tej drugiej osoby, czy chciałbyś, aby ktoś przerywał twój sielankowy weekend, stukając do drzwi?

 

5. Wolontariusz prosi o wsparcie akcji, ale nie narzuca się

Nie miejmy focha - grajmy razem do końca świata i jeden dzień dłużej, jeśli ktoś nie chce się dołączyć nie naciskaj, uśmiechnij się i maszeruj dalej.

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2019-03-15 13:44:21

Ja nie hejtuję! Weź udział w debacie

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz Rzecznik Praw Obywatelskich zapraszają do udziału w debacie pod tytułem „Ja nie hejtuję, ja rock’n’rolluję, czyli o tym, jak skutecznie przeciwdziałać zjawisku mowy nienawiści w Polsce”.

2019-02-26 11:53:27

Cukrzyca? Mnie to nie dotyczy?

Każdego roku, z powodu cukrzycy i jej powikłań, umiera ponad 30 000 osób w naszym kraju. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) prognozuje, że do 2030 roku, cukrzyca będzie zajmować siódmą pozycję pośród najczęstszych przyczyn zgonów na świecie.

2019-03-19 13:52:29

Wielka finałowa wyprzedaż w SiemaShopie!

W SiemaShopie trwa wyprzedaż koszulek i gadżetów! Wszystkie finałowe koszulki dostępne są za 27 zł, a gadżety już od złotówki! Łap okazję i ciesz się naszymi barwnymi grafikami.

2019-02-25 15:50:00

Instruktorzy Fundacji WOŚP będą uczyć pierwszej pomocy w województwie świętokrzyskim!

W najbliższych dniach (26-27 lutego) Instruktorzy Fundacji WOŚP poprowadzą szkolenia dla nauczycieli ze szkół podstawowych z województwa świętokrzyskiego.

Zobacz też