Deklarowana kwota: 92 143 798 PLN
Podczas 27. Finału zebraliśmy:
175 938 717 PLN
Finały

Bądźcie bezpieczni

2019-01-02 13:00:00

Już 13 stycznia po raz kolejny Fundacja uruchomi karnawał w środku zimy. Chcemy, aby każdy wolontariusz czuł się bezpiecznie i w miłej atmosferze spędził z nami ten czas, dlatego stworzyliśmy listę 5 wskazówek – „bądź bezpieczny”

 

1. Wolontariusz zawsze dba o swoje bezpieczeństwo! 

W dniu Finału najważniejsze jest Twoje bezpieczeństwo! Jeśli ktoś będzie próbować wyrwać Ci puszkę - oddaj mu ją od razu i jak najszybciej zgłoś to Policji i szefowi swojego sztabu. 

 

Zadbaj o siebie i jeśli jest Ci zbyt zimno lub warunki tego dnia są mocno niesprzyjające, to pamiętaj, że zdrowie jest zdecydowanie ważniejsze niż zapełnienie skarbonki na siłę.

 

2. Wolontariusz nigdy nie jest sam

Siłą naszej zbiórki jest to, że wszyscy tego jednego dnia się jednoczymy, a jak tu się jednoczyć w pojedynkę? W grupie jest zawsze raźniej, można wspólnie spędzić czas, podzielić się obowiązkami.

 

 

 

 

 

3. Wolontariusz zawsze stoi w oświetlonych miejscach

Finał odbywa się w środku zimy i niestety szybko się robi ciemno. Będziesz dużo bardziej widoczny dla przechodniów a na pewno bezpieczniejszy, kiedy będziesz stać w oświetlonym miejscu.

 

4. Wolontariusz kwestuje na ulicach swojego miasta

Wolontariusz kwestuje na ulicach swojego miasta, szanuje cudzą prywatność i nie wchodzi na czyjąś posesję. Postaw się na miejscu tej drugiej osoby, czy chciałbyś, aby ktoś przerywał twój sielankowy weekend, stukając do drzwi?

 

5. Wolontariusz prosi o wsparcie akcji, ale nie narzuca się

Nie miejmy focha - grajmy razem do końca świata i jeden dzień dłużej, jeśli ktoś nie chce się dołączyć nie naciskaj, uśmiechnij się i maszeruj dalej.

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2019-06-13 15:37:21

Losy zwycięskiej szkoły w Programie Edukacyjnym Ratujemy i Uczymy Ratować

11 czerwca odbył się finał 8. edycji Konkursu Ratujemy i Uczymy Ratować. W zmaganiach zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Janikowie, która już od lat aktywnie uczestniczy w działaniach Programu.

2019-05-06 09:50:44

Polski sztab pomaga po trzęsieniu ziemi w Indonezji

Polski sztab na Bali fantastycznie zagrał dla lokalnej społeczności. Sztab 27. Finału kupił sprzęt medyczny dla społeczności Lomboku. Zakupiono przenośny ultrasonograf, uwaga, produkcji polskiej - Draminsky OPUS D.

2019-06-19 12:55:00

Drodzy Nauczyciele, dziękujemy!

Nauczyciele, którzy angażowali się w tym roku szkolnym w nasze działania zdecydowanie zasłużyli na wakacyjny odpoczynek. Zobacz, co wspólnymi siłami udało nam się osiągnąć!

2019-05-17 11:31:48

Hejt nie gra w szkołach

Coraz więcej szkół z całej Polski dołącza do naszej akcji "Hejt mi nie gra"! Jak wziąć w niej udział?

Zobacz też