W ramach Funduszu Interwencyjnego do walki z koronawirusem zebraliśmy już
23 692 363 PLN
Finały

Biegamy dla diabetyków

2016-01-10 13:31:52

Cukrzyca jest chorobą, która powoduje zaburzenia lub wstrzymanie produkcji insuliny, co prowadzi do utrzymywania się wysokiego poziomu cukru we krwi. Nieleczona cukrzyca może prowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych, a niestety spora ilość osób nie ma pojęcia o swojej chorobie. 

Fundacja WOŚP chcąc zwrócić uwagę na ten problem i pomóc w walce z powikłaniami cukrzycy postanowiła rozpocząć program "Policz się z cukrzycą". W ramach niego zgłosiliśmy się między innymi do czołowych producentów żywności z prośbą o umieszczanie informacji o przystępności i niskiej szkodliwości produktów dla osób chorujących na cukrzycę. 
Jednym z elementów mających zwrócić uwagę opinii publicznej i środowiska na ten problem jest organizacja Biegu "Policz się z cukrzycą".

 O 13:40 pod Pałacem Kultury i Nauki wystartował jubileuszowy 10. bieg, w którym udział wzięło aż 5 000 biegaczy. Bieg jest happeningiem, jednak w 2008 roku wprowadziliśmy opłatę startową  dzięki czemu możemy realizować nasze powiązane programy - Ogólnopolski Program Leczenia Pompami Insulinowymi Dzieci z Cukrzycą oraz Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Pompy zakupione ze środków pozyskanych z organizacji biegu zostały przekazane do ośrodków w Poznaniu, Wrocławiu i Żorach. To w tych miejscach kobiety chore na cukrzycę, będące w ciąży lub starające się o dziecko mogą wypożyczyć taką pompę insulinową. Nasi partnerzy i sponsorzy przygotowują również zestaw upominków - m.in. pamiątkowy medal i koszulkę.  

W tym roku zainteresowanie nie tylko biegiem, jak również chęcią jego organizacji ogromnie nas zaskoczyło! Biegacze pokazali swoją solidarność z diabetykami w aż 60 miastach w całej Polsce. W Warszawie można było przed biegiem zmierzyć poziom cukru we krwi oraz wziąć udział we wspólnej profesjonalnej rozgrzewce przed startem. Przed biegiem przygotowaliśmy również poradnik biegacza, który miał pozwolić na jak najlepsze przygotowanie do startu. 

 
Głównym sponsorem biegu jest firma Spring Eden, wspierają ją w tym także inne firmy. Sponsorami są też firmy Novo Nordisk oraz Konspol. W organizacji wspiera nas specjalista w organizacji imprez sportowych i dbania o ich marketing i wizerunek - Sport Evolution

Zobaczcie zdjęcia z tegorocznych przygotowań do biegu, posłuchajcie wrażeń uczestników zeszłorocznej edycji i wypatrujcie relacji z dzisiejszego biegu ulicami Warszawy i wielu innych miast. 
Dziękujemy Wam za solidarność, zrozumienie i wsparcie, dzięki któremu nadal będziemy mogli pomagać chorym na cukrzycę. 


(Nika, fot. Dawid Ilnicki. Grzegorz Adamek)
 
POKAŻ PODOBNE
2020-04-09 13:55:17

24 respiratory dla polskich szpitali

Allegro przekazało 2 miliony złotych na wsparcie Funduszu Interwencyjnego na rzecz walki z koronawirusem, powołanego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Darowizna Allegro umożliwiła Fundacji zakup kolejnych 24 respiratorów dla polskich szpitali.

2020-04-07 16:57:47

50 łóżek do intensywnej terapii i 10 respiratorów

Wykorzystując powołany na ten cel Fundusz Interwencyjny realizujemy pomoc dla szpitali walczących z epidemią koronawirusa. Trafią do nich kolejnych 50 łóżek do intensywnej terapii i 10 respiratorów transportowych.

2020-04-11 07:05:00

Nie zapominamy o świętach Wielkiej Nocy

Kochani, w tym szczególnym okresie życzymy sobie, Wam i wszystkim dookoła, abyśmy wraz z tym słońcem nabrali jeszcze większej ochoty do wspólnego bycia ze sobą w zgodzie.

2020-04-16 08:00:00

Jak ściągać rękawiczki i maseczkę

Jak prawidłowo założyć i ściągnąć maseczkę ochronną? Jak prawidłowo myć ręce, by zachować maximum bezpieczeństwa? Jak ściągać rękawiczki jednorazowe? O czym należy pamiętać podczas ich noszenia? Chroń siebie i swoich bliskich. Zobacz nasze tutoriale, przeprowadź doświadczenia z dziećmi i dbajcie o bezpieczeństwo swoje i innych.

Zobacz też