W ramach Funduszu Interwencyjnego zebraliśmy:
26 195 451 PLN
Finały

Biegamy dla diabetyków

2016-01-10 13:31:52

Cukrzyca jest chorobą, która powoduje zaburzenia lub wstrzymanie produkcji insuliny, co prowadzi do utrzymywania się wysokiego poziomu cukru we krwi. Nieleczona cukrzyca może prowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych, a niestety spora ilość osób nie ma pojęcia o swojej chorobie. 

Fundacja WOŚP chcąc zwrócić uwagę na ten problem i pomóc w walce z powikłaniami cukrzycy postanowiła rozpocząć program "Policz się z cukrzycą". W ramach niego zgłosiliśmy się między innymi do czołowych producentów żywności z prośbą o umieszczanie informacji o przystępności i niskiej szkodliwości produktów dla osób chorujących na cukrzycę. 
Jednym z elementów mających zwrócić uwagę opinii publicznej i środowiska na ten problem jest organizacja Biegu "Policz się z cukrzycą".

 O 13:40 pod Pałacem Kultury i Nauki wystartował jubileuszowy 10. bieg, w którym udział wzięło aż 5 000 biegaczy. Bieg jest happeningiem, jednak w 2008 roku wprowadziliśmy opłatę startową  dzięki czemu możemy realizować nasze powiązane programy - Ogólnopolski Program Leczenia Pompami Insulinowymi Dzieci z Cukrzycą oraz Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Pompy zakupione ze środków pozyskanych z organizacji biegu zostały przekazane do ośrodków w Poznaniu, Wrocławiu i Żorach. To w tych miejscach kobiety chore na cukrzycę, będące w ciąży lub starające się o dziecko mogą wypożyczyć taką pompę insulinową. Nasi partnerzy i sponsorzy przygotowują również zestaw upominków - m.in. pamiątkowy medal i koszulkę.  

W tym roku zainteresowanie nie tylko biegiem, jak również chęcią jego organizacji ogromnie nas zaskoczyło! Biegacze pokazali swoją solidarność z diabetykami w aż 60 miastach w całej Polsce. W Warszawie można było przed biegiem zmierzyć poziom cukru we krwi oraz wziąć udział we wspólnej profesjonalnej rozgrzewce przed startem. Przed biegiem przygotowaliśmy również poradnik biegacza, który miał pozwolić na jak najlepsze przygotowanie do startu. 

 
Głównym sponsorem biegu jest firma Spring Eden, wspierają ją w tym także inne firmy. Sponsorami są też firmy Novo Nordisk oraz Konspol. W organizacji wspiera nas specjalista w organizacji imprez sportowych i dbania o ich marketing i wizerunek - Sport Evolution

Zobaczcie zdjęcia z tegorocznych przygotowań do biegu, posłuchajcie wrażeń uczestników zeszłorocznej edycji i wypatrujcie relacji z dzisiejszego biegu ulicami Warszawy i wielu innych miast. 
Dziękujemy Wam za solidarność, zrozumienie i wsparcie, dzięki któremu nadal będziemy mogli pomagać chorym na cukrzycę. 


(Nika, fot. Dawid Ilnicki. Grzegorz Adamek)
 
POKAŻ PODOBNE
2020-05-20 13:00:00

WOŚP - Marka Godna Zaufania 2020

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy została utytułowana Marką Godną Zaufania przez magazyn „My Company Polska” w kategorii: Fundacja. Badanie przeprowadzone wśród setek przedsiębiorców wyłoniło marki produktów i usług w 25 kategoriach, które darzą oni największym zaufaniem.

2020-07-17 18:55:51

Jurek Owsiak chce pracować z samorządami nad poprawą polskiej medycyny

Kampania prezydencka stała się możliwością nagłośnienia dyskusji na temat sytuacji polskiej medycyny. Po rozmowie z Prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim Jurek Owsiak proponuje cztery filary, na których planuje się skupić, działając wspólnie z samorządami.

2020-06-22 12:16:10

50 tysięcy złotych na wspomaganie oddechu u noworodków

Od 2003 roku Fundacja WOŚP realizuje program medyczny, którego celem jest wprowadzenie do powszechnego użytku najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych metod leczenia niewydolności oddechowej u noworodków. W piątek program ten uzyskał wsparcie w wysokości 50 tys. złotych ze strony Ambasady Wielkiego Księstwa Luksemburga w Warszawie oraz Polsko-Luksemburskiej Izby Gospodarczej (PLIG).

2020-06-25 13:00:00

Perfumy „Pol’and’Rock” Music w drogeriach Sephora

Dziś w sklepach Sephora swoją premierę mają unikatowe Perfumy Music marki WOŚP. To orientalno – drzewne połączenie zapachów zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Cały zysk ze sprzedaży Sephora zdecydowała przekazać Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Zobacz też