W ciągu 29 lat WOŚP kupiła
66 150 urządzeń medycznych
Fundacja

Bochnia z oddziałem imienia WOŚP

2021-06-01 18:00:00

 

Od 1 czerwca, czyli Międzynarodowego Dnia Dziecka, Pododdział Intensywnego Nadzoru Noworodka w szpitalu w Bochni oficjalnie nosi imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest to już 11. oddział oraz 37. miejsce w ogóle nazwą nawiązujące do działalności Fundacji WOŚP. W uroczystości otwarcia uczestniczył dziś Jerzy Owsiak.

 

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Szpital Powiatowy” im. bł. Marty Wieckiej w Bochni należy do najstarszych szpitali w Polsce - działa od 1357 roku. Obecnie zabezpiecza opiekę medyczną dla blisko 100 tys. mieszkańców powiatu. Rocznie na świat przychodzi w nim ponad 1000 noworodków - w ubiegłym roku 1700 dzieci, a rok wcześniej 1500. Niektóre z tych dzieci tuż po narodzinach wymagają specjalnej opieki i właśnie z myślą o nich w styczniu tego roku przy Oddziale Noworodków powołano Pododdział Intensywnego Nadzoru Noworodka im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziś nastąpiło symboliczne otwarcie pododdziału, w którym uczestniczył Prezes Zarządu Fundacji WOŚP, Jurek Owsiak.
 
 
 Uroczyste otwarcie pododdziału imienia WOŚP, fot. Bartosz Chodorowski
 
 
Przy okazji otwarcia pododdziału nastąpiło również przekazanie placówce nowoczesnego inkubatora hybrydowego (otwarto-zamkniętego) Giraffe OmniBed Carestation. To sprzęt o wartości 140 tys. zł, dzięki któremu medycy jeszcze lepiej będą mogli dbać o zdrowie najmłodszych pacjentów.
 
Jak dotąd Fundacja WOŚP przekazała bocheńskiej placówce 71 urządzeń o łącznej wartości blisko 1,4 miliona złotych.  
 
 
 
 
Bocheński pododdział to już 11. tego typu jednostka medyczna nosząca imię WOŚP, a także 37. miejsce w ogóle, które nazwą nawiązuje do działalności Fundacji.
 
 

Zobacz wszystkie miejsca imienia WOŚP

 

 

 
 
POKAŻ PODOBNE
2021-09-14 10:45:00

Orkiestra murem za medykami

Trwający od soboty ogólnopolski protest pracowników ochrony zdrowia to kolejny sygnał wysyłany przez przedstawicieli zawodów medycznych, którzy chcą wprowadzenia zmian systemowych mających zapewnić i im, i pacjentom komfort oraz bezpieczeństwo związane z udzielaniem świadczeń medycznych. Fundacja WOŚP, dla której działalność w zakresie ochrony zdrowia jest najważniejszym celem funkcjonowania, po raz kolejny staje murem za medykami, m.in. włączając się w aktywności realizowane w tzw. Białym Miasteczku 2.0.

2021-09-01 13:40:00

Spotkania Akademii Sztuk Przepięknych | Podróże i odkrywanie świata

Pol'and'Rock Festival to wyjątkowa przygoda - przede wszystkim ludzie i ich opowieści - właśnie Akademia Sztuk Przepięknych stała się platformą opowiadania ludzkich historii osób z szalonymi doświadczeniami i kolorowymi wspomnieniami.

2021-09-20 16:56:46

9 października poznamy temat 30. Finału WOŚP

Druga sobota października to start wielkiej "finałowej" machiny - 9 października Jurek Owsiak ogłosi temat jubileuszowego, 30. Finału WOŚP.

2021-09-21 09:28:20

Kupujemy urządzenia dla laryngologii dziecięcej

FUNDACJA WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ogłasza 58. Konkurs Ofert i zaprasza do składania wstępnych ofert sprzedaży w celu podjęcia negocjacji z zachowaniem konkurencji. Kupujemy wyroby medyczne dla laryngologii dziecięcej.

Zobacz też