Na cel 29. Finału zebraliśmy już
17 480 497 PLN
Finały

Co zmienia się wraz ze zmianą terminu Finału?

2020-12-29 17:00:00

 

31 stycznia 2021 - to aktualna data 29. Finału WOŚP, który dedykowany będzie laryngologii, otolaryngologii i diagnostyce głowy. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przesunęła termin akcji o 3 tygodnie, w związku z wprowadzoną tzw. kwarantanną narodową. Jakich zmian w zakresie organizacji zbiórki należy się spodziewać?

 

Zmiana daty Finału WOŚP to, poza wieloma oczywistymi działaniami, jak choćby ponowne zaprojektowanie grafik, kampania informacyjna i zweryfikowanie możliwości zaangażowania obsługi akcji, również szereg zagadnień dotyczących realizacji kwesty i wydarzeń towarzyszących.  
 

29. Finał odbędzie się w takiej samej formie, w jakiej miał zostać zrealizowany pierwotnie z tym, że 31 stycznia. Nadal, w centrum Warszawy - przed PKiN na Placu Defilad - planujemy wybudować studio telewizyjne, z którego już od soboty będziemy nadawać 27-godzinną transmisję. Jesteśmy w kontakcie ze sztabami i praktycznie wszystkie bardzo dobrze rozumieją tę decyzję i przyznają, że to dla nich dobra informacja, gdyż w obecnej sytuacji ciężko byłoby zrealizować zaplanowane przedsięwzięcia. Skontaktowaliśmy się ze wszystkimi podwykonawcami, partnerami i z ich strony też jest ogromne zrozumienie. Rozmawialiśmy również z artystami, którzy mieli zagrać na Finale – wszyscy potwierdzili swoją dostępność w nowym terminie. Przed nami na pewno bardzo dużo pracy, ale widzimy, że wśród wszystkich, którzy z nami grają, jest duża determinacja, żeby ten Finał zrealizować jak najpiękniej, mimo wszystkich przeciwności losu, które nas w tym roku spotkały.

- Anna Orzech, rzeczniczka prasowa Fundacji WOŚP

 

 

 

Sztaby

29. Finał WOŚP to 1362 Sztaby (w tym 79 poza granicami kraju, m.in. Stany Zjednoczone, Tanzania, Australia, Tajlandia, Islandia), które angażują się w Finał poprzez organizację kwesty, ale też rozmaitych wydarzeń towarzyszących. Większość przygotowań do zbiórki zostało już poczynionych - z pomocą UPS do Sztabów trafiły charakterystyczne tekturowe puszki oraz środki ochrony osobistej i materiały informacyjne dotyczące zasad bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa.

Zmiana terminu Finału to dla Sztabów więcej czasu na zakończenie formalności związanych z rekrutacją i obsługą wolontariuszy, ale też możliwość przesunięcia zaplanowanych wydarzeń na okres po zniesieniu ograniczeń wprowadzonych przez rząd.
 

Zobacz wieści ze Sztabów

 
To także 3 tygodnie więcej na zbiórkę do Sztabowych Puszek Stacjonarnych, których już teraz działa 6160 (przy 4256 rok temu).
Swoje zbiórki prowadzą również stacje Circle K, sklepy Lidl, Neonet i Żabka oraz salony Kemon.
 
 
 

Aukcje Allegro dla WOŚP

Tradycją jest, że aukcje Allegro dla WOŚP kończą się kilka tygodni po Finale. Tym razem będzie podobnie - aukcje zakończą się 14 lutego, czyli potrwają łącznie ponad dwa miesiące. Aktualnie na liczniku Allegro znajduje się prawie 1,2 miliona złotych, zadeklarowanych w ponad 15 tysiącach aukcji.
 

Aukcje Allegro dla WOŚP

 

 

Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców

29. Finał będzie pierwszym, podczas którego Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców, w której nagrodami są Złote Serduszka i Złote Karty Telefoniczne, trwać będzie nie tylko w dniu Finału, lecz zacznie się znacznie wcześniej – już 10 stycznia i potrwa aż trzy tygodnie.
 
 
 
fot. Łukasz Widziszowski
 
 

Zbiórki w kanałach elektronicznych

Od początku grudnia cel Finału wspierać można bez konieczności wychodzenia z domu, rozmaitymi kanałami elektronicznymi, których z dnia na dzień przybywa. Są to m.in. wpłaty poprzez stronę internetową WOŚP, na Facebooku, czy SMS (o treści SERCE na 75 565, koszt: 6,15 z VAT).
 
Terminy dla wybranych form wsparcia:
 

 

Ostateczny wynik 29. Finału WOŚP ogłoszony zostanie w kwietniu, w okolicach Światowego Dnia Zdrowia.
 
 
 

Bieg "Policz się z Cukrzycą"

Swoją datę zmienia również Bieg Policz się z Cukrzycą - 15 edycja wydarzenia przybierze nową formę - będzie realizowana w dowolnym miejscu, w którym znajdą się biegacze, a jej punkt kulminacyjny nastąpi 31 stycznia. Jeszcze przez kilka dni trwa sprzedaż pakietów startowych, których obecnie jest już tylko 1130.

 

 

 

 

 

Produkcja, transmisja, koncerty

Zmiana daty Finału to także ponowne ustalenia w zakresie produkcji wydarzenia i jego transmisji. Zgodnie z pierwotnym planem, transmisja internetowa 29. Finału WOŚP rozpocznie się już w sobotę (30 stycznia) o godz. 21:00 i potrwa nieprzerwanie do północy z niedzieli na poniedziałek - będzie to najdłuższa transmisja internetowa w historii Finałów WOŚP.

Bez zmian pozostaje również kwestia możliwości śledzenia wydarzenia na kanałach TVN Grupa Discovery - relację z Finału będzie można zobaczyć w TVN, TVN24, TTV oraz na platformie internetowej Player.

Podobnie jak przy organizacji Najpiękniejszej Domówki Świata, Fundacja będzie transmitować Finał online na swoich kanałach Facebook, Youtube i Twitch, relację zaprezentują też Onet.pl i Antyradio.

Na Finale zagrają wszystkie ogłoszone wcześniej zespoły, m.in. Voo Voo, Krzysztof Zalewski, Kwiat Jabłoni, Łąki Łan, Dżem. W planie jest w sumie 19 koncertów, które odbywać się będą na żywo w studiu telewizyjnym już od soboty 30 stycznia.
 

Sprawdź, kto zagra na 29. Finale WOŚP

 

 

Domowa Orkiestra

Wraz z przesunięciem terminu Finału o 3 tygodnie wydłuża się również czas emisji Domowej Orkiestry – codziennego programu internetowego Jurka Owsiaka, w którym przedstawiane są najważniejsze informacje dotyczące życia Fundacji WOŚP i przygotowań do Finału. Program oglądać można na kanałach społecznościowych Fundacji WOŚP i KręciołaTV na Youtubie.
 
 
 
 
 
 
POKAŻ PODOBNE
2020-11-23 17:16:11

Legendy polskiej muzyki na warszawskim Finale WOŚP

Dżem to legenda polskiej muzyki, kapela, która zdefiniowała rockowe granie dla pokoleń wielbicieli gitarowych brzmień. Prekursorzy polskiego rocka, określani mianem „polskich Rolling Stonesów” zagrają podczas przyszłorocznego Finału WOŚP w Warszawie.


2020-11-09 17:25:32

Zenek na Finale WOŚP w Warszawie

Zenek to jeden z przyjaciół Najpiękniejszego Festiwalu Świata, zapalony festiwalowicz, a przede wszystkim przezabawny, utalentowany artysta. Muzyk, który tego lata rozbujał publiczność w studio i widzów Najpiękniejszej Domówki Świata, tym razem zagra podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie.

2020-11-05 08:39:13

Orkiestra mimo wszystko!

Finałowe styczniowe granie to czas pełny nadziei, koloru i pozytywnej energii, dlatego w tym roku nie zwalniamy tempa i mimo pandemii koronawirusa, przygotowujemy letnią zadymę w środku zimy.

2020-11-02 16:00:00

Łóżka dla pacjentów z koronawirusem już w tym tygodniu zaczną trafiać do szpitali

Po apelu Jurka Owsiaka otrzymaliśmy ogromną ilość próśb od szpitali o zakup łóżek dla pacjentów z COVID-19. Tak jak obiecaliśmy, jesteśmy w trakcie zamawiania i dostarczania potrzebnego sprzętu.

Zobacz też