Do 29. Finału WOŚP pozostało
111 dni
Festiwal
Patrol

Czerwony Patrol gotowy do pracy

2014-07-28 20:10:40

Każdy, kto choć raz uczestniczył w festiwalu Przystanek Woodstock lub oglądał transmisję zimowego Finału ze studia TVP widział ludzi w czerwonych i żółtych koszulkach.
Kto to taki i jaki mają udział w tym wydarzeniu?
To Pokojowy Patrol, czyli wolontariusze, którzy pracują z nami przy każdym wydarzeniu organizowanym przez Fundację.

Aby zostać patrolowcem należy zgłosić się na specjalne weekendowe szkolenie. Zawiera ono w sobie elementy survivalu, team buildingu, szkolenie z pierwszej pomocy oraz kurs na członka służb informacyjnych. Dopiero po ukończeniu szkolenia i zdaniu egzaminów można współpracować przy organizacji Przystanku Woodstock. Osoby w żółtych koszulkach to z kolei liderzy grup, czyli osoby koordynujące pracę grup patrolowców.

To ludzie w różnym wieku, z różnymi poglądami i odmiennymi filozofiami życiowymi i wyznaniami, którzy przyjeżdżają do Kostrzyna, aby pomóc nam we wszystkich organizacyjnych sprawach. Są kilka dni wcześniej i zostają dłużej, aby wszystko mogło przebiec sprawnie i bezpiecznie.
To nieoceniona pomoc, bez której nie mielibyśmy najmniejszych szans na sukces organizacyjnych.Na polu przed Dużą Sceną właśnie zakończyła się oficjalna odprawa Pokojowego Patrolu, która oznacza początek pracy dla czerwonych koszulek. Od tej pory będą pełnić warty, wykonując najróżniejsze zadania.
Pamiętajcie – Pokojowy Patrol jest tutaj, aby Wam pomagać. Możecie prosić ich o wszystko oraz zadawać pytania, jeżeli tylko czegoś nie wiecie lub macie jakiekolwiek wątpliwości.

A jeśli chcielibyście dołączyć do grona czerwonych i żółtych koszulek i pomóc w organizacji Najpiękniejszego Festiwalu Świata – wejdźcie na stronę i zgłoście się na szkolenie. Najbliższe już po wakacjach!
 

(Nika, fot.Anna Migda)
POKAŻ PODOBNE
Zobacz też