Deklarowana kwota 31. Finału: 154 606 764 PLN
Na koncie mamy już:
80 920 728 PLN
Fundacja

Domowa Orkiestra powraca z 5. sezonem!

2022-09-06 09:00:00

 

Stęskniliście się za codziennym programem Jurka Owsiaka? Znamy datę emisji kolejnego sezonu naszej Domowej Orkiestry! Tak jak Wy, nasza ekipa produkcyjna nie może doczekać się powrotu do studia, po więcej zabawy, ciekawych historii i wspomnień. W oczekiwaniu na 5. sezon, przygotowaliśmy dla Was garść ciekawostek i najważniejszych momentów dotyczących Domowej Orkiestry!

Domowa Orkiestra powraca już 5 października 2022 roku! Jesteście gotowi? Pamiętajcie, że program możecie śledzić na Facebooku i YouTubie codziennie o 11!

 

Sam pomysł na Domową Orkiestrę powstał w marcu 2020 roku, kiedy pandemia koronawirusa uderzyła w Polskę i wprowadzone zostały pierwsze obostrzenia. Wtedy Jurek Owsiak wraz z zespołem zaczął nadawać codzienny program, który łączy ze sobą elementy rozrywkowe, wspominkowe z ważnym aspektem informacyjnym. Program to istna kopalnia wiedzy na temat Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – Finału WOŚP, Pol’and’Rock Festival i całorocznej działalności organizacji.

 

Domowa Orkiestra, fot. Łukasz Widziszowski

 

Program bardzo szybko zyskał sporą popularność, o czym świadczy poszerzające się grono fanów, które dumnie nazywa siebie Klasą Domowej Orkiestry. Widzowie programu jako jedni z pierwszych poznają nowe plany Fundacji WOŚP, mają wgląd w nowe projekty gadżetów SiemaShopu, a dzięki zapisom koncertów i archiwalnym materiałom mogą także wracać wspomnieniami do ubiegłych edycji fundacyjnych wydarzeń. Wszystko to okraszone jest humorystycznymi opowieściami samego Jurka Owsiaka!

 

Wręczenie świadectw Klasy Domowej Orkiestry, fot. Paweł Krupka

 

Kończąc 4 sezon Domowej Orkiestry dobiliśmy do 700 wyemitowanych odcinków! Najchętniej oglądaliście materiały wspominkowe z ubiegłych Przystanków Woodstock (z lat 1996-2006). Tą sentymentalną podróż zaczęliśmy od podsumowania 30. Finału WOŚP, a kończyliśmy na materiałach z archiwum Jurka, w których mieliśmy okazje zobaczyć występy legendarnych zespołów, takich jak KAT, czy Ga-Ga Zielone Żabki!

 

Domowa Orkiestra, fot. Łukasz Widziszowski

 

Ze wszystkich sezonów najpopularniejszym jest odcinek, w którym wyemitowaliśmy koncert Kwiatu Jabłoni z Najpiękniejszej Domówki Świata. Ten magiczny sezon Domowej Orkiestry oglądaliście z najdalszych zakątków Ziemi (dosłownie!), bo aż z Indonezji i Australii! Oprócz Polski, najwięcej z was oglądało Domową Orkiestrę ze Stanów Zjednoczonych, Holandii, Francji, Norwegii, Irlandii i Szwecji.

Na razie wyemitowaliśmy 520 tys. minut programu! Całość realizowana jest przez zaledwie kilkuosobowy zespół pracowników Fundacji WOŚP, wprost z siedziby Fundacji przy ulicy Dominikańskiej w Warszawie.

 

Adam Kościelniak

POKAŻ PODOBNE
2022-11-28 21:25:00

Spięty na 31. Finale WOŚP w Warszawie!

Spięty – charyzmatyczny frontmen Lao Che dołącza ze swoim autorskim projektem do line-upu koncertu warszawskiego 31. Finału WOŚP, który odbędzie się 29 stycznia na Placu Bankowym w Warszawie!

2022-12-05 20:35:00

Zespół Blenders wystąpi podczas 31. Finału WOŚP!

Zapowiada się skocznie! Jurek Owsiak na antenie Antyradia ogłosił występ zespołu Blenders podczas finałowego koncertu na Placu Bankowym w Warszawie!

2022-11-28 21:20:00

Kirszenbaum zagra na 31. Finale WOŚP w Warszawie!

Kolejny projekt dołącza do składu warszawskich koncertów z okazji 31. Finału WOŚP — Kirszenbaum!

2022-11-25 12:20:00

Tak wyglądają skarbonki 31. Finału WOŚP!

Na nieco ponad 2 miesiące przed kolejnym Finałem, Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz Stora Enso zaprezentowały skarbonki, do których trafiać będą środki mające wesprzeć cel zbliżającej się akcji - walkę z sepsą. To już 25. Finał, na który specjalne tekturowe puszki kwestarskie produkuje Stora Enso. Tylko w tym roku wydrukowano 225 tys. puszek.