Do 29. Finału WOŚP pozostało
111 dni
Fundacja
Festiwal
Patrol

Działaj z WOŚP - Dołącz do Pokojowego Patrolu

2016-09-07 14:53:10
Pokojowy Patrol to wolontariusze, którzy pomagają podczas wydarzeń organizowanych przez naszą Fundację. Współpracują z nami zarówno podczas zimowych Finałów, jak i letnich festiwali Przystanek Woodstock. (Czasem działamy w kilkanaście osób, a czasem nawet w 1300!)

>

 
 
Wolontariat na dobre wpisał się we wszelkie fundacyjne aktywności. Część wolontariuszy jest z nami kilka razy w roku, część pojawia pojawia się gdy w zimową niedzielę zbieramy pieniądze lub gdy w sierpniowy weekend dziękujemy za kolejny Finał organizując Najpiękniejszy Festiwal Świata – Przystanek Woodstock.Zadania wolontariuszy są bardzo zróżnicowane – od pomocy i informowania uczestników wspomnianych wydarzeń, aż po redagowanie i publikowanie materiałów w serwisach społecznościowych związanych
z WOŚP. Pracy jest sporo i każdy może znaleźć obszar, w którym wykorzysta swoje umiejętności
i potencjał.

Jak można dołączyć do grona wolontariuszy Pokojowego Patrolu? 
Każdy wolontariusz Pokojowego Patrolu przeszedł specjalne szkolenie, które Fundacja organizuje
w ośrodku szkoleniowym w Szadowie Młyn k/ Kwidzyna (woj. pomorskie). Podczas takiego spotkania uczymy naszych przyszłych wolontariuszy pierwszej pomocy oraz działania w zespole. Sporo czasu poświęcamy na tematykę związaną z bezpieczeństwem imprez masowych. Elementem naszych szkoleń jest też poszukiwanie i wyłanianie osób posiadających cechy naturalnych liderów.
 

 
Najbliższe szkolenia odbędą się 7 – 9 października oraz 18 – 20 listopada.  Zgłoszenia przyjmujemy przez naszą stronę www.patrol.wosp.org.pl, a szczegółowe wskazówki dotyczące zaledwie kilku formalności, których trzeba dokonać przed przyjazdem do naszego ośrodka są opisane na stronie http://www.wosp.org.pl/pokojowy_patrol/dolacz_do_nas

Strażacki fot. D. Ilnicki / Ł. Widziszowski / P. Krupka
POKAŻ PODOBNE
2020-09-16 09:30:58

Ogłaszamy 55. Konkurs Ofert

Ponownie będziemy kupować sprzęt medyczny dla polskich szpitali. Tym razem będą to wyroby medyczne przeznaczone dla oddziałów neurologicznych i neurochirurgicznych.

2020-07-06 11:43:55

Blisko 50 milionów złotych na walkę z koronawirusem

6 lipca Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podsumowała prowadzone od połowy marca działania związane z pandemią COVID-19. Organizacja placówkom w całym kraju przekazała  sprzęt medyczny i środki ochrony osobistej o wartości 48,8 miliona złotych.

2020-09-11 16:00:00

Pilotażowe szkolenie PP

Pandemia Sars-Cov-2 bardzo poważnie wpłynęła na nasze plany szkoleniowe oraz inne aktywności związane z Pokojowym Patrolem. Kilkanaście dni po zakończeniu lutowego szkolenia dla wolontariuszy podjęliśmy trudną decyzję o odwołaniu kolejnych spotkań w naszym Centrum Wolontariatu. Kilka tygodni po Najpiękniejszej Domówce Świata podjęliśmy decyzję o wznowieniu szkoleń dla wolontariuszy chcących działać jako Pokojowy Patrol.

2020-07-09 11:42:20

Ronda imienia Wielkiej Orkiestry Swiątecznej Pomocy

Czujemy się wyróżnieni, że po raz kolejny nazwa i wiążąca się z nią misja naszej organizacji stawała się częścią infrastruktury miejskiej i Waszego codziennego życia. Jak dotąd, w Polsce zostało odsłoniętych 25 miejsc związanych z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Dlatego, z dumą wspominamy, że w ostatnim czasie odsłoniliśmy kolejne dwa ronda imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pod koniec czerwca w Białej Podlaskiej i Warszawie.

Zobacz też