Do 30. Finału WOŚP pozostało:
103 dni
Fundacja

Dziękujemy za wiele lat współpracy!

2021-09-16 09:55:19

 

Wieloletni Szef Sztabu w Kaliszu i pomysłodawca sztafety festiwalowej, Bronisław Krakus, na zawsze zapisał się w fundacyjnej historii. Dziękujemy za wieloletnie wsparcie i jesteśmy dumni, że mogliśmy wspólnie tworzyć wyjątkowe projekty, i aktywizować społeczeństwo.

 

Przez wiele lat Bronisław Krakus organizował sztafetę z Kalisza na festiwalowe pole, tworząc sportową atmosferę wokół Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Zgrana ekipa z tej okazji wielokrotnie pokazywała się festiwalowej publiczności na scenie, inspirując do dbania o zdrowie fizyczne.

 

Bronisław Krakus na scenie Festiwalu w 2005 roku z Jurkiem Owsiakiem, fot. T. Wójcik

 

 

Drogi Przyjacielu!

Zawsze byłeś przybyszem dobrych wiadomości! Zawsze, kiedy pełen energii wpadałeś do nas nigdy nie sam, ale z gromadą przyjaciół roztaczałeś niezwykłą aurę pogody, uśmiechu i optymizmu. Byłeś najlepszym przykładem, że MOŻNA, że się POWIEDZIE, że się UDA i, że MOŻNA NA WAS LICZYĆ!

Był Bronek, mówiliśmy Finał, przyjechał Bronek, jest FESTIWAL - byłeś częścią tego co robimy i tak BRONKU zostanie do końca świata i jeden dzień dłużej!

Żegnamy Ciebie, ale tylko tak symbolicznie, bo jesteś i będziesz z nami i zawsze będziemy wypowiadać te magiczne słowa "Jest Bronek?! - JEST! No to ruszamy!

Jurek Owsiak, Prezes Fundacji Wielka Orekistra Świątecznej Pomocy

 

Bronek był również ogromnym wsparciem dla Sztabu w Kaliszu, a nawet pojawił się w finałowym studiu w 2013 roku, gdzie zostały przekazane środki dla szkół, biorących udział w Programie Edukacyjnym Ratujemy i Uczymy Ratować.

 

 

Bronisław Krakus podczas 21. Finału WOŚP, fot. Arek Dyrgas

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2021-09-28 12:17:51

Sztabowe wieści

Sprawdzamy, co słychać w Sztabach przygotowujących się do 30. Finału WOŚP!

2021-09-06 10:35:00

Ścigamy się dla wyższych wartości!

Już po raz drugi odbył się wyścig charytatywny Westminster Charity Race, w którym pula nagród została przeznaczona na cele statutowe polskich organizacji charytatywnych. Zostaliśmy zaproszeni do udziału w tym wydarzeniu!

2021-09-10 13:53:46

Rejestracja nie ruszyła, ale Sztaby 30. Finału działają!

10 września i do 30. Finału mamy 142 dni! Już pierwsze Sztaby, mimo że rejestracja nie ruszyła, dają znać co u nich słychać!

2021-09-13 09:25:31

Dlaczego pierwsza pomoc jest tak ważna?

Fundacja WOŚP w ramach programu przekazała bezpłatnie ponad 68 097 fantomów do nauki resuscytacji, podręczniki, filmy i inne niezbędne materiały dydaktyczne do szkół. To właśnie fantomy pozwalają na m.in. przećwiczenie odpowiedniej pozycji przy resuscytacji.

Zobacz też