Zebraliśmy
224 376 706 
Fundacja
Medycyna

Dzień Matki w Fundacji WOŚP

2022-05-26 14:49:15

 

Z okazji Dnia Matki życzymy wszystkim Mamom wszystkiego najwspanialszego!

 

Wśród ośmiu programów medycznych, które prowadzi Fundacja WOŚP, jest jeden, który dedykowany jest właśnie przede wszystkim Matkom - tym przyszłym, które planują posiadanie dziecka oraz tym, które są w ciąży, a mają cukrzycę typu 1. Chodzi o oczywiście o prowadzony przez nas od 2004 roku Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi dla Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą.

 

Studio 30. Finału WOŚP fot. Paweł Krupka

 

 

"Z okazji Dnia Matki kłaniamy się bardzo nisko wszystkim Mamom. Nie zapomnijcie o telefonie, o kwiatku, o cukierku, o czymkolwiek. Życzymy również wszystkiego dobrego wszystkim matkom, które korzystają z naszych pomp insulinowych i przypominamy o naszym Programie Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi dla Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą - czyli programie dla mam, które pragną mieć dziecko, a mają cukrzycę typu I i to dla nich nasz program świetnie działa." - Jurek Owsiak

 

Dowiedz się więcej o Programie Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi dla Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą

 

W ramach programu kupiliśmy 1776 nowoczesnych, osobistych pomp insulinowych do 38 ośrodków w całej Polsce. Od 2004 roku do końca listopada 2020 roku pompy zakupione przez Fundację WOŚP wypożyczyło 4 931 kobiet. Dzięki zastosowaniu tego sprzętu urodziło się 2 502 zdrowych dzieci.

Zarówno kobiety będące w okresie przygotowań do ciąży jak i ciężarne, jeśli nie mają swojej pompy insulinowej, mogą w specjalistycznych ośrodkach uczestniczących w Programie - wypożyczyć ją całkowicie nieodpłatnie. Nie ma ograniczeń wiekowych.

 

POKAŻ PODOBNE
2022-07-30 15:05:00

Otwarcie Ronda imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Trzciance

W Trzciance (woj. Wielkopolskie) zostało dziś otwarte Rondo im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W uroczystości nadania imienia udział brał zastępca burmistrza Trzcianki Witold Putyrski, przedstawiciele trzcianeckiego Sztabu WOŚP, oraz Jurek Owsiak.

2022-08-24 15:58:32

Dołącz do Pokojowego Patrolu i działaj z nami!

Już w połowie października zapraszamy Was na pierwsze w tym sezonie jesienne szkolenie w Ośrodku Szkoleniowym Szadowo Młyn. Spędź z nami weekend, zostań wolontariuszem/wolontariuszką Pokojowego Patrolu i razem z nami twórz Finały WOŚP i Najpiękniejszy Festiwal Świata!

2022-09-17 09:05:00

Wspólnie pokonajmy raka krwi!

Według statystyk Światowej Organizacji Dawców Szpiku, co 27 sekund ktoś na świecie zapada na raka krwi. Tylko razem jesteśmy w stanie coś zdziałać, dlatego zachęcamy do zostania dawcą szpiku!

2022-09-22 12:00:00

Otwarcie ulicy im. WOŚP w Mińsku Mazowieckim!

Wczoraj, 21 września w Mińsku Mazowieckim została symbolicznie otwarta ulica im. WOŚP. Jesteśmy zaszczyceni!