W ramach Funduszu Interwencyjnego zebraliśmy:
26 195 451 PLN
Fundacja
Medycyna

Dziś Światowy Dzień Wcześniaka

2015-11-17 15:55:10
Dziś (17 listopada) na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wcześniaka. Został on ustanowiony w 2012 roku z inicjatywy Europejskiej Fundacji na rzecz Opieki nad Noworodkami (EFCNI). Z tej okazji, co roku w dniu 17 listopada, w wielu krajach na świecie najbardziej charakterystyczne budynki zostają podświetlone na fioletowo (m. in. Empire State Building w Stanach Zjednoczonych, CN Tower w Kanadzie oraz nasz Pałac Kultury i Nauki w Warszawie). 

Światowy Dzień Wcześniaka jest szczególnym dniem dla Fundacji WOŚP, która od początku swojego istnienia niezmiennie wspiera neonatologię. Urodzone w Polsce wcześniaki są beneficjentami takich programów medycznych prowadzonych przez Fundację WOŚP, jak:

# Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków – w ramach programu na oddziałach noworodkowych wykonywane są bezpłatne badania przesiewowe słuchu, mające na celu sprawdzenie, czy słuch dziecka rozwija się prawidłowo.

# Program Leczenia i Zapobiegania Retinopatii Wcześniaków – diagnozowanie i leczenie dzieci, które – ze względu na przedwczesny poród – doznały uszkodzenia siatkówki oka.

# Program Nieinwazyjnego Wspomagania Oddychania u Noworodków - Program ten ma na celu ograniczenie wentylacji mechanicznej u wcześniaków i noworodków, która w wielu przypadkach jest przyczyną ostrych powikłań płucnych. W zamian proponujemy metodę nowoczesną, nieinwazyjną, która nie wymaga intubacji dziecka.

# Mamy mogą wziąć udział w Programie Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą – w ramach programu zakupujemy pompy insulinowe, które dają kobietom w ciąży szansę na aktywne i prostsze życie z cukrzycą.

Zachęcamy do wspierania wcześniaków razem z Fundacją WOŚP przez cały rok - poprzez wpłaty na stronie:  www.wosp.org.pl/fundacja/jak_nas_wspierac/wesprzyj_online_z_payu. 

Obejrzyjcie jak wygląda wsparcie wcześniaków w polskich szpitalach, które jest możliwe dzięki urządzeniom medycznym zakupionym przez Fundację WOŚP: 
 

(amm)Fot. Łukasz Widziszowski

Fot. Łukasz Widziszowski
POKAŻ PODOBNE
Zobacz też