W ramach Funduszu Interwencyjnego do walki z koronawirusem zebraliśmy już
22 273 830 PLN
Finały

Dzisiaj dla WOŚP grają wszyscy, również znani i lubiani!

2016-01-10 22:34:20
Już od pierwszego wejścia był z nami Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, który tak opowiadał o swojej roli podczas tegorocznego Finału: „Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest jedną z najważniejszych, o ile nie najważniejszą, organizacją pozarządową w Polsce. Od wielu lat pomaga ludziom, od wielu lat wspomaga reformę służby zdrowia. Ale także, co uważam za najważniejsze, to jest dobry przykład angażowania ludzi różnych pokoleń w coś, co jest bardzo ważne społecznie. Mam też swoje własne, osobiste związki z Orkiestrą. Byłem jednym z tych, którzy zawierzyli Jurkowi Owsiakowi na początku. Byłem jednym z organizatorów, wolontariuszem w drugiej i trzeciej edycji, jak byłem licealistą w moich rodzinnych Graficach. Tym bardziej teraz, jak pełnię taką zaszczytną funkcję jest to dobry moment, by być blisko Orkiestry.”

Swoje dary na aukcje przyniósł również Łukasz Chwalisz. Nam powiedział, że „Warto wspierać Orkiestrę. Ja to robię z wewnętrznej potrzeby serca. Może to trochę górnolotne, trochę banalne, ale tak jest. Tym razem podarowałem gitarę z nr 4 Gibson Les Paul. Znalazły się na niej portrety Jurka Owsiaka oraz muzyków występujących na scenie przystanku Woodstock: Zakk’a Wylde’a, John’a Petrucci’ego, Ani Rusowicz, Kamila Bednarka, Wojciecha Waglewskiego, Pawła Marszałka orz autografami wielu muzyków, w tym z zespołu Black Label Society. Gitara jest już licytytowana na Allegro od dwóch tygodni. W tej chwili cena wynosi około 14 tys.”

Ola Ciupa przyznała, że co roku wspiera Fundację: „Pamiętam, gdy byłam małą dziewczynką, bardzo przeżywałam, że u mnie w mieście była Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, że chodzili wolontariusze, którzy zbierali pieniądze. Zawsze chciałam iść z rodzicami i wrzucić pieniądze do puszki. Teraz, gdy jestem już dorosła, mogę wykorzystać swoją popularność w ten sposób, że mogę przekazać coś, co jest dla mnie cenne. A dzięki temu, że to przekażę, może to komuś posłużyć jeszcze lepiej. W tym roku podarowałam dwie rzeczy. Pierwsza, to kalendarz z moimi zdjęciami na 2016 rok. Natomiast druga rzecz, to możliwość poprowadzenia razem ze mną programu w 4FUN.TV. Może to się okazać dla zwycięzcy świetną przygodą, na jeden dzień stać się gwiazdą telewizji, a może okaże się, że zostanie już na zawsze z nami w ekipie. Bardzo się też cieszę, że będę mogła poznać tę osobę.” – dodała.
 
Agnieszka Kaczorowska opowiedziała, że jednoczy się z Orkiestrą: „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to akcja dobrych serc. Pomaganie jest fajne, pomaganie jest dobre. I dobro wraca. Myślę, że każdy powinien choć troszeczkę się zaangażować w tę akcję. By wesprzeć Orkiestrę przekazałam na aukcję Allegro suknię wieczorową z domu mody Caroliny Herrery, w którą byłam ubrana na uroczystości "Róże Gali" w 2015 roku. Jest to nie lada gratka dla wielbicielek mody, ponieważ nie ma Caroliny Herrery na każdym rogu, ciężko jej prace dostać. A poza tym, wartość tej sukni to około 3 i pół tysiąca złotych. U nas licytacja zaczęła się od 1 złotówki. Mam nadzieję, że zostanie kupiona za dużo więcej. Ale tak naprawdę, to dla wielu osób jest ona teraz na wyciągnięcie ręki.”

Z gwiazdami rozmawiała Anna Krajewska.
Opr.pp
 

fot. Arek Drygas


fot. Arek Drygas
POKAŻ PODOBNE
2020-03-12 14:24:50

Praca zdalna Fundacji WOŚP 

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy informuje, iż od 12 marca 2020 Biuro Fundacji przechodzi na zdalny tryb pracy. Liczba pracowników obecnych fizycznie w siedzibie Fundacji ograniczona została do minimum.

2020-03-17 12:09:06

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.5

Co możesz robić spędzając czas wolny z dziećmi? Dziś na tapet bierzemy wzywanie pomocy. Ucz się z dzieckiem prawidłowego wzywania pomocy przez zabawę. Złóż własny telefon, sprawdź poprawny numer 999 lub 112 i przypomnij sobie jak przekazywać informację.

2020-03-13 09:36:11

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.1

Dla bezpieczeństwa zostajemy w domach całymi rodzinami, dlatego przygotowaliśmy dla Was serię artykułów, które codziennie podpowiedzą Wam pomysł na wspólne spędzanie czasu.

2020-03-23 11:55:00

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.11

Co możesz zrobić spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Dbaj o rodzinę i ucz dziecko dobrych nawyków przed koronawirusem przez zabawę. Jak nauczyć dziecko myć dobrze ręce? Jak z nim rozmawiać? Zrób doświadczenie z dziećmi lub puść video i wykonaj ćwiczenia.

Zobacz też