Deklarowana kwota 31. Finału: 154 606 764 PLN
Na koncie mamy już: 36 007 936 PLN
154 606 764 PLN
Medycyna
Finały

Fantastyczne dary od firm medycznych

2018-01-14 09:13:31

Dzięki hojności naszych darczyńców, firm specjalizujących się w produkcji i dystrybucji sprzętów medycznych, Orkiestra otrzymała sprzęt o łącznej wartości 621.994,20zł. Aparatura zostanie przekazana do szpitali w całej Polsce m.in. z Goleniowa, Niska, Białej Podlaskiej, Warszawy, Żor, Dębicy, Siedlec i Poznania. 

 

Przestawiciele firm medycznych przekazują sprzęt medyczny na ręce Jurka, fot. Marta Szpakowska

fot. Marcin Michoń

Przestawiciele firm medycznych przekazują sprzęt medyczny na ręce Jurka, fot. Marcin Michoń

Przedstawiciele firm medycznych przekazują sprzęt medyczny na ręce Jurka, fot. Marcin Michoń

Przestawiciele firm medycznych przekazują sprzęt na ręce Jurka, fot. Marcin Michoń

Przestawiciele firm medycznych przekazują sprzęt medyczny na ręce Jurka, fot. Marcin Michoń

Przestawiciele firm medycznych przekazują sprzęt medyczny na ręce Jurka, fot. Marcin Michoń

Od Firmy DUTCHMED PL z Bydgoszczy WOŚP otrzymał 2 aparaty do terapii oddechowej Precision Flow firmy Vapotherm. To urządzenia do nieinwazyjnego wspomagania oddychania metodą wysokich przepływów.

Ergolet w ramach tegorocznego Finału przekazał 3 podnośniki pacjenta Solar/175 wraz z podwieszkami – urządzenia służące do przemieszczania pacjentów np. z łóżka na wózek inwalidzki, na toaletę, do wanny. Podnośniki posiadają szeroki zakres podnoszenia, z dwiema prędkościami oraz wyświetlacz LCD. Dodatkowo firma zdecydowała się przekazać łóżeczko dziecięce regulowane elektrycznie za pomocą pilota, francuskiej firmy Winncare, Pitchoune Kalin wraz z wyposażeniem (materac, wysięgnik, kroplówka, szafka przyłóżkowa). Wraz z łóżkiem przekazywano dużego pluszowego misia:)

Firma Welch Allyn podarowała z okazji Finału Spot Vision Screener – wysokiej klasy urządzenie do skriningowego badania wzroku, służące do przesiewowych badań wzroku u dzieci oraz dorosłych.

Analizator Epoc to z kolei  sprzęt ufundowany przez SIEMENS Healthcare. Jest to przenośne, bezprzewodowe urządzenie umożliwiające kompleksowe badanie tzw. parametrów krytycznych krwi tj.: 1. gazometria, 2. sód, potas, wapń, chlorki, 3. glukoza, mleczany, kreatynina. Badanie można wykonać bezpośrednio w miejscu opieki nad pacjentem (sale intensywnego nadzoru, oddziały noworodkowe, szpitalne oddziały ratunkowe itp.) bez konieczności wysyłania badań do laboratorium. Czas uzyskania wyniku to tylko 35 sekund! Do oznaczenia pełnego panelu wyników, wystarczy jedynie 92ul krwi.

Spółka REHA-BED zdecydowała się przekazać 4 Łóżka Taurus Junior z szafkami Virgo Mini i materacami przeciwodleżynowymi. Łóżka umożliwiają pacjentom o wzroście 125 cm do 166 cm dostosowanie szerokości i długości. Łóżka posiadają pełną elektryczną regulację, która zapewnia wyjątkowy komfort i funkcjonalność.

Stanowisko do resuscytacji Panda iRes jest kompaktowym rozwiązaniem w momencie narodzin noworodka. Może służyć jako ogrzewacz dziecka, pomagając ocenić jego wszystkie parametry lub jednocześnie stać się pełnym stanowiskiem do resuscytacji, jeśli jest to konieczne. Panda iRes to podarunek od GE Medical Systems Polska.

Firma Euromed Medical Solution na rzecz WOŚP przekazała aparat ultrasonograficzny z kolorowym Dopplerem HS 40 Firmy Samsung - najnowszy aparat służący do szerokiego spektrum badań ultrasonograficznych noworodków, dzieci i dorosłych.

Spółka BIAMEDITEK na rzecz podopiecznych WOŚP podarowała 5 Nebulizatorów Aerogen Pro- X w najnowszej technologii MESH w postaci drgającej siateczki – przekształcającej bezgłośnie lek w aerosol o precyzyjnych cząsteczkach, docierających do najgłębszych oskrzelików. Nebulizator nie degraduje ani nie podgrzewa leku, oferuje niskie koszty użytkowania, możliwość podawaniu leku pacjentom wentylowanym mechanicznie, jak i oddychającym spontanicznie. Wykorzystywany w szpitalach w 75 krajach na świecie do nebulizacji noworodków, dzieci i dorosłych.

2 Kardiomonitory Fundacja WOŚP otrzymała natomiast od Firmy Philips Polska (Monitory pacjenta Efficia CM120). Urządzenia służą do monitorowania stanu pacjenta, poprzez zbieranie i zapisywanie kluczowych parametrów życiowych, takich jak EKG, rytm serca, saturacja, temperatura, ciśnienie krwi czy częstość oddechów. Zapewnia to bieżącą kontrolę stanu pacjenta, zarówno przy jego łóżku, jak i podczas transportu wewnątrzszpitalnego. Zastosowanie zaawansowanych algorytmów ułatwia lekarzom podejmowanie decyzji klinicznych. Sygnalizacja alarmów ostrzega personel o zmianie stanu pacjenta i umożliwia podjęcie wczesnej interwencji, zwiększając szanse na skuteczne leczenie.

Dzięki ofiarności Firmy BTL Polska mali pacjenci będą mogli korzystać z urządzenia BTL-4825SL premium z akcesoriami, czyli z aparatu 4-kanałowego do elektroterapii (powiększony zakres prądów), laseroterapii i terapii ultradźwiękowej.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe "REAL" Adam Jacek Zbroński przekazało 4 materace przeciwodleżynowe zmiennociśnieniowe (NEODEC, SOLODEC, AUTODEC, AUTODEC ROTO) do profilaktyki i leczenia odleżyn wszystkich stopni. Wszystkie modele posiadają innowacyjne funkcje (np. przechyłów bocznych), które zapewniają wysoki komfort leżenia pacjentom oraz znacznie ułatwiają opiekę nad chorymi ich opiekunom.

Firma METALOWIEC z okazji 26 Finału zdecydowała się ofiarować 10 łóżek rehabilitacyjno-szpitalnych dla seniorów. Łóżka rehabilitacyjne B1/3S z wyposażeniem służą do leczenia i pielęgnacji pacjentów w opiece długoterminowej. Łóżka są w pełni elektryczne, sterowane siłownikami za pomocą pilota przewodowego. Mają możliwość ułożenia pacjenta w różnych wygodnych pozycjach również w pozycji Trendelenburga i anty-Trendelenburga. Dodatkowo firma przekazała elektryczne łóżeczko dziecięce.

2 pulsoksymetry transportowo-stacjonarne to z kolei sprzęt ufundowany przez Firmę SCHILLER Poland. Model ARGUS OXM C, z wyposażeniem jest dostosowany dla wszystkich grup wiekowych pacjentów, z kompletem mocowań, posiada uchwyt do zawieszenia aparatu na pionowym profilu - aparat do wyrywkowego i ciągłego pomiaru saturacji (wysycenia krwi tlenem) u pacjentów. Na wbudowanym ekranie kreśli krzywą pletyzmograficzną, która obrazuje zmienność wysycenia krwi tlenem dla każdego uderzenia serca i przebieg pulsu. Wskazuje także jakość uzyskiwanego sygnału. Zapamiętuje 24-godzinny trend pomiaru i wszystkie przekroczenia progów alarmowych.

Orkiestra otrzymała także 10 pomp objętościowych. Darczyńcą jest Firma Medicart healthcare. Objętościowe pompy infuzyjne Alaris GP Guardrails Plus - ułatwiają realizację procedur związanych z wlewami infuzyjnymi. Rozwiązanie do wykonywania wlewów zostało opracowane z myślą o usprawnieniu i ułatwieniu pracy pielęgniarek, które dzięki temu rozwiązaniu mogą poświęcać więcej czasu na opiekę nad pacjentem. Objętościowe pompy infuzyjne Alaris® Guardrails® Plus mogą wymieniać się danymi dotyczącymi wlewów ze szpitalnym systemem informatycznym, dzięki czemu eliminują potrzebę ręcznego dokumentowania leków podawanych we wlewach.

 Poniżej zamieszczamy szczegółowe dane dot. darczyńców oraz instytucji, które otrzymają sprzęt.

FIRMA WARTOŚĆ URZĄDZENIE ODBIORCA
DUTCHMED
PL sp. z o.o.
72.000,00 2 aparaty do terapii oddechowej
Precision Flow
ODDZIAŁ INTENSYWNEJ TERAPII NOWORDKA
Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny UM,
ul. Polna 33, 60-535 Poznań
ERGOLET  Polska Sp. z o.o. 31.686,00
13.970,00
a. 3 PODNOŚNIKI PACJENTA

b. ŁÓŻECZKO DZIECIĘCE
a. Oddział Opieki Paliatywno-Hospicyjnej
Specjalistyczny Szpital Wojewódzki, ul. Powst. Wlkp 2, 06-400 Ciechanów

b. Oddział Dziecięcy
Szpitalne Centrum Medyczne w Goleniowie sp. z o.o., ul. Nowogardzka 2, 72-100 Goleniów
Welch Allyn 36.500,00 aparat do screeningowego badania wzroku Klinika OKULISTYKI IP-CZD
al. Dzieci Polskich 20, 04-730 Warszawa
SIEMENS Healthcare
Sp. z o.o.
18.614,88  analizator parametrów krytycznych Oddział Noworodków i Wcześniaków, Zespół Opieki Zdrowotnej w Dębicy, ul. Krakowska 91, 39-200 Dębica
REHA-BED
sp. z o.o.
21.820,32 4 ŁÓŻKA JUNIOR Z SZAFKAMI i materacami  Oddział Dziecięcy
Szpitalne Centrum Medyczne w Goleniowie sp. z o.o.
ul. Nowogardzka 2, 72-100 Goleniów
GE
Medical Systems Polska
Sp. z o.o.
80.000,00 STANOWISKO DO RESUSCYTACJI Oddział Noworodkowy
SP Szpital Rejonowy w Nowogardzie
ul. Wojska Polskiego 7, 72-200 Nowogard

Euromed Medical
Solution Sp z o.o. Sp k. Yal Sp z o.o.
Gemed Sp. J.
127.700,00 APARAT USG Oddział Dziecięcy
SP ZOZ w Lesku
ul. K. Wielkiego 4, 38-600 Lesko
BIAMEDITEK Sp. z o.o. 22.000,00 5 zestawów do nebulizacji pacjentów neonatologicznych Klinika Neonatologii, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka IP-CZD
al. Dzieci Polskich 20, 04-730 Warszawa
Philips
Polska Sp. z o.o.
27.000,00 2 KARDIOMONITORY DLA NOWORODKÓW Oddział Neonatologiczny
SP ZOZ w Siedlcach,
ul. Kilińskiego 29, 08-110 Siedlce
BTL Polska
Sp. z o.o.
21.242,00 APARAT DO FIZJOTERAPII Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego dla Dzieci
Kraszewo-Czubaki 23a, 09-140 Raciąż

PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWE "REAL" ADAM JACEK ZBROŃSKI 
33.079,00 4 MATERACE PRZECIWODLEŻYNOWE Szpital Domowy' im. WOŚP Wojewódzki Szpital Specjalistyczny,
ul. Terebelska 57-65, 21-500 Biała Podlaska
METALOWIEC
Sp. z o.o.
45.576,00 a. 10 ŁÓŻEK REHABILITACYJNO-SZPITALNYCH
 DLA SENIORÓW

b. 1 łóżeczko dziecięce szczebelkowe
a. Oddział Opieki Paliatywno-Hospicyjnej
Specjalistyczny Szpital Wojewódzki, ul. Powst. Wlkp 2, 06-400 Ciechanów

b. Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego dla Dzieci
Kraszewo-Czubaki 23a, 09-140 Raciąż
SCHILLER Poland
Sp. z o.o.
3.132,00 2 PULSOKSYMETRY Oddział Neonatologii
Szpital na Wyspie Sp. z o.o., ul. Pszenna 2, 68-200 Żary
Medicart healthcare sp. z o.o. 99.360,00 10 pomp objętościowych Klinika ONKOLOGII IP-CZD
al. Dzieci Polskich 20, 04-730 Warszawa

 

Naszym darczyńcom bardzo dziękujemy!

(raf)

POKAŻ PODOBNE
2022-11-25 12:20:00

Tak wyglądają skarbonki 31. Finału WOŚP!

Na nieco ponad 2 miesiące przed kolejnym Finałem, Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz Stora Enso zaprezentowały skarbonki, do których trafiać będą środki mające wesprzeć cel zbliżającej się akcji - walkę z sepsą. To już 25. Finał, na który specjalne tekturowe puszki kwestarskie produkuje Stora Enso. Tylko w tym roku wydrukowano 225 tys. puszek.

2022-12-05 20:35:00

Zespół Blenders wystąpi podczas 31. Finału WOŚP!

Zapowiada się skocznie! Jurek Owsiak na antenie Antyradia ogłosił występ zespołu Blenders podczas finałowego koncertu na Placu Bankowym w Warszawie!

2022-12-04 08:30:00

Magia świąt według WOŚP - pomysłowe prezenty w SiemaShopie!

Zbliża się sezon prezentowy! Na wszystkich szukających pomysłów na prezenty czeka oferta w SiemaShopie, w której znajdziecie finałowe koszulki i gadżety — dla małych i dużych!

2022-12-02 16:40:00

Ruszyliśmy z finałowymi aukcjami Allegro!

Allegro od 23 lat gra z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! Jak co roku, dzięki Allegro można wspierać Finał WOŚP, licytując i wystawiając najróżniejsze przedmioty!