Do 29. Finału WOŚP pozostało
111 dni
Finały

Finał WOŚP w KWIDZYNIE!

2011-12-23 10:06:00

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Burmistrz Miasta Kwidzyna, Pan Andrzej Krzysztofiak objął swoim patronatem jubileuszowy 20. Finał w Kwidzynie, który odbędzie się w niedziele 8 stycznia 2012 roku i będzie miał swoje główne miejsce na Placu Jana Pawła II oraz w Teatrze Miejskim. Dziękujemy i zapraszamy!


Po raz drugi zagrają z nami posiadacze Labradorów i Golden Retrieverów. Tak jak w 2011 roku, podobnie i teraz, psiaki będą spacerować w okolicach placu Jana Pawła II i wspierać swoich opiekunów w zbiórce pieniędzy, tym razem na rzecz wcześniaków i ciężarnych kobiet chorych na cukrzycę.

 

Również po raz drugi odbędzie się bieg "Policz się z cukrzycą". Do udziału w tej przyjemnej i pożytecznej dla zdrowia akcji zaprasza, wspólnie z nami, Klub Lekkoatletyczny "Rodło". Bieg rozpocznie się o godzinie 11:00 na placu Jana Pawła II. Trasa będzie liczyła 2 km, jednak celem biegu nie jest sportowa rywalizacja - chodzi o dobrą zabawę, a nie bicie rekordów. Dlatego też trasę można pokonać dowolną techniką - spacerem, truchtem, na wózku inwalidzkim. Może to być dobra okazja do długiego spaceru z psem ;) Po biegu przewidujemy rozlosowanie nagród wśród uczestników, którzy dotrą do mety. Zapisy nadal trwają, zapraszamy do udziału!

 

Znamy już kolejne atrakcje kwidzyńskiego XX Finału WOŚP! W tym roku niewątpliwą atrakcją będzie miasteczko Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Co się kryje pod tą tajemniczą nazwą? Każdy z Was będzie miał możliwość skorzystania z symulatora zderzeń - jest to urządzenie, które ma pokazać kierowcom i pasażerom jak istotne jest zapinanie pasów w samochodzie i jakie są skutki ich nieużywania. Symulator imituje zderzenie ze stojącą przeszkodą przy prędkości 14 km/h. Ponadto organizatorzy przygotowali pokazy fotelików dla dzieci - specjaliści będą udzielać fachowych porad, jaki fotelik warto wybrać i jak prawidłowo go użytkować.

 

To jednak nie wszystkie "motoryzacyjne"atrakcje XX Finału WOŚP w Kwidzynie. Miłośnicy aut PRL-u na pewno ucieszą się na wieść o planowanej paradzie kultowych Syrenek, czy "Dużych Fiatów". Kolumna wiekowych maszyn przejedzie spod siedziby naszego sztabu, czyli Szkoły Podstawowej nr 2 pod Urzęd Miasta i dotrze na plac Jana Pawła II, gdzie podobnie jak w ubiegłym roku, każdy fan dawnej motoryzacji będzie mógł z bliska przyjrzeć się pięknym samochodom oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Kierowcy aut PRL-u będą oczywiście zaopatrzeni w orkiestrowe puszki, nie zapomnijcie o wrzuceniu do nich grosika! Oprócz tego w paradzie ulicami miasta wezmą też udział konie z kwidzyńskiego Stada Ogierów "Miłosna" oraz quady. Jak co roku organizowane będą przejażdżki konno i bryczkami.

 

To tyle akcji "plenerowych", teraz coś o wydarzeniach wewnątrz teatru. Tradycją kwidzyńskiego grania są już kawiarenka i stoisko WOŚP, o czym napiszemy już wkrótce - uzbrójcie się w cierpliwość! Ale już dziś możemy zapewnić Was o nietypowej i bardzo interesującej atrakcji, zorganizowanej przez kwidzyński Kodak Express przy ul. Targowej 2, mianowicie... orkiestrowym studiu fotograficznym! Chcesz mieć ciekawą pamiątkę z XX Finału WOŚP? Może chcesz uwiecznić siebie z wośpową puszką? Albo po prostu chciałbyś mieć fajną fotę z przyjaciółmi - wpadaj do orkiestrowego studia fotograficznego!

 

W kwidzyńskim kinoteatrze odbędą się także warsztaty organizowane przez Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa i Szkolne Koło Wolontariatu działające przy Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Kwidzynie. Organizatorzy przewidzieli liczne atrakcje: każdy będzie mógł własnoręcznie wykonać np. opakowanie na CD z surowców wtórnych, rozwiązywanie łamigłówek i krzyżówek ekologicznych oraz zapoznanie się z aktualną ofertą Eko-Inicjatywy. W akcji udział weźmie gość Eko-Inicjatywy - pochodząca z Estonii Maili Lehtpuu.

 

Możecie liczyć także na zdobycie wielu ciekawych przedmiotów podczas licytacji na deskach teatru. Zaglądajcie na nasze strony, ciągle przybywa nam wiele interesujących i unikalnych przedmiotów. Gwoździem 20. Finału będzie jubileuszowa liczba Kwidzyńskich Złotych Serduszek - prawdziwy wyrób ze złota dzięki uprzejmości państwa Jakusik.

 

A zaraz po światełku do nieba, czyli godz. 20.00 zobaczycie koncert zespołu HEX na Placu przed Teatrem w Kwidzynie. Wszystkich serdecznie zapraszamy będzie dużo dobrego rocka!


Póki co to tyle - chociaż wciąż program się rozrasta. Niebawem dalsza część kwidzyńskich opowieści.

Pozdrawiam serdecznie - Lidia Dyksa Sztab WOŚP Kwidzyn

(amm)

POKAŻ PODOBNE
Zobacz też