Zebraliśmy
224 376 706 
Fundacja
Finały

Gramy z radością - muzyczny Finał WOŚP!

2021-01-22 16:00:00

 

W tym roku zagrają z nami nasi przyjaciele - świetni polscy muzycy, których obecność w znakomity sposób wpisuje się w jedno z haseł naszego Finału - gramy z radością! Trwająca niemal 27 godzin transmisja z finałowego studia w samym sercu Warszawy stanie się prawdziwym świętem dla fanów dobrej polskiej muzyki.

Nie odwołujemy koncertów - tylko przenosimy je do Internetu i zapraszamy wszystkich do cieszenia się transmisją finałowych koncertów z naszego warszawskiego studia. 

Posłuchamy najróżniejszych brzmień - od surowego bluesa w wykonaniu legendarnej formacji Dżem poprzez rockowy sznyt Krzysztofa Zalewskiego i ciekawe, swingujące kawałki Clock Machine, ciężkie metalowe granie okraszone jeszcze cięższym żartem od Zenka i delikatne, zainspirowane folkiem brzmienie duetu Kwiat Jabłoni. Muzyczna transmisja 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie kolejnym, po Najpiękniejszej Domówce Świata, ukłonem w stronę najbardziej popularnych artystów polskiej sceny muzycznej

 

Kto zagra na 29. Finale WOŚP?

 

Harmonogram koncertów w warszawskim studio Fundacji WOŚP prezentuje się imponująco. Koncerty wyjątkowo - bo wyjątkowy jest ten Finał WOŚP, który stanie się źródłem nadziei, radości i otuchy dla widzów transmisji internetowej i telewizyjnej oraz słuchaczy radiowych - rozpoczną się już wieczorem w sobotę 30 stycznia. Transmisja z finałowego studia potrwa aż do północy z niedzieli na poniedziałek, kiedy podamy deklarowany wynik zbiórki 29. Finału WOŚP. 

 

Radosne, finałowe granie z głową rozpoczniemy - inaczej niż podpowiada nam tradycja z Najpiękniejszego Festiwalu Świata - spotkaniem z Piotrem Bukartykiem. W sobotę o godzinie 21:15 na scenie pojawi się poeta, gitarzysta, radiowiec, bard - najlepiej znany z pięknego, poruszającego utworu, który stał się swoistym hymnem festiwalowej publiczności. Od lat festiwalowicze żegnają się ze sobą i z festiwalowym polem śpiewając piosenkę "Z tylu chmur". 

 

 

 

 

O 22:35 rozpocznie się koncert Krzysztofa Zalewskiego. Muzyk, który dwukrotnie zagrał na festiwalu Pol'and'Rock - najpierw pod Małą Scenę zgromadził się tłum wielbicieli rockowej, pełnej emocji i energii muzyki Zalewskiego, a już rok później, artysta wrócił do Kostrzyna nad Odrą, tym razem przyciągając pod Dużą Scenę Najpiękniejszego Festiwalu Świata tłum ludzi. Nie mamy wątpliwości, że i tym razem chętnych do posłuchania Krzysztofa Zalewskiego nie zabraknie - tym razem koncert będzie można obejrzeć, między innymi, na kanale kręcioła.tv na YouTube. 

 

 

 

 

Finałowy karnawał w pełni rozkręci się w niedzielę, 31.01. Kto zagra w finałową niedzielę?  

 

Wystartujemy punkt 8:35 rano i przywitamy się z publicznością, wolontariuszami oraz przyjaciółmi Fundacji koncertem orkiestry. Już o 8:41 rozbujają nas jamajskie rytmy formacji Dawid Porta & Jafia. Pozytywny klimat nie opuści nas podczas następnego koncertu, bo o 9:35 na scenie w finałowym studio WOŚP w Warszawie pojawi się duet Kwiat Jabłoni. Muzycy zdobyli serca publiczności Pol'and'Rock Festival w 2019 roku, zdobywając nagrodę Złotego Bączka - czyli nagrodę publiczności. 

 

 

 

Kolejnym faworytem festiwalowej publiczności jest zespół PPNOU, czyli Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele, który na scenę wejdzie o 10:30. Muzycy, zaprzyjaźnieni ze Sztabami Fundacji WOŚP, grają energiczną, pełną radości muzykę, w której prezentują swoje autorskie interpretacje znanych przebojów. Po występie PPNOU przyjdzie czas na zmianę muzycznego klimatu - o 11:20 zacznie się koncert Marka Dyjaka. Artysta stawia na pełne charakteru, do bólu szczere utwory. W samo południe - dokładniej pięć minut po 12, na spacer po krakowskich uliczkach zaprosi was kapela Kraków Street Band.  

 

Z muzycznego Krakowa przeniesiemy się do Warszawy - zahaczając o Kingston na Jamajce za sprawą występu zespołu Vavamuffin, który zacznie się o 12:55. O 13:45 na scenie zapanuje punkowy, buntowniczy klimat dzięki muzyce żyrardowskiej kapeli Pull The Wire. Clock Machine, którego występu posłuchamy o 14:35, to jeden z ciekawszych projektów na polskim rynku muzycznym, wyróżniający się za sprawą charakterystycznego głosu wokalisty i założyciela kapeli, Igora Walaszka. 

 

 

Po Clock Machine, o 15:30, na scenie w finałowym studio zagra Zenek - jeden z prekursorów ciężkiego grania okraszonego sporą dawką humoru. Mocne granie kontynuować będzie kapela Hard Rockets, której koncert zacznie się już o 16:25. Imprezę jeszcze mocniej rozkręci kapela Piersi, która zaprezentuje się na finałowej scenie o 17:10. O 18:10 przyjdzie czas na występ legendarnej formacji Dżem. Po prekursorach polskiego bluesa dla oglądających internetową lub telewizyjną transmisję Finału zagra zespół Koniec Świata. 

 

Mimo tego, że tegoroczny Finał WOŚP będzie pod wieloma względami inny, to tradycji stanie się zadość i o 20:00 wyślemy w stronę Dobrych Aniołów Światełko do Nieba. Symboliczny gest solidarności i nadziei połączy wszystkich grających z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

 

 

 

Po pokazie na scenę wkroczy jedyny i niepowtarzalny ØRGANEK - mocne, rockowe granie zainspirowane amerykańskim hard rockiem doda nam siły i energii do działania. Pamiętajcie, że ci z Was, którzy dorzucają się do internetowych eSkarbonek i płacą przy pomocy karty mastercard mają wyjątkową okazję do tego, by wybrać od jakiej piosenki muzyk zacznie swój koncert! Jako następna na scenie zaprezentuje się punkowa formacja Dr Misio pod wodzą Arkadiusza Jakubiaka, która zacznie koncert o 20:45. 

 

Zmiana w finałowym rozkładzie jazdy spowodowała, że po Dr Misio zagra duet Karaś/Rogucki. Alternatywne, inspirowane muzyką lat 80-tych brzmienia rozbrzmią w studio o 21:30.  Ania Rusowicz zaprezentuje swoje swingujące, odwołujące się do epoki dzieci kwiatów utwory o 22:15. Ostatni koncert finałowego dnia rozpocznie się o 23:00, kiedy na scenę wkroczy niepowtarzalny skład Voo Voo. Zespół, który razem z kapelą Jafia stworzył melodię hymnu WOŚP, zamknie finałowe granie chwilę przed północą. 

 

 

 

 

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zawsze był świętem polskiej muzyki i okazją do tego, by artyści dzieląc się siłą swojej kreatywności i talentem dodawali nam energii oraz pogody ducha podczas dorocznej charytatywnej zbiórki. W tym roku, bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy inspiracji do działania oraz solidnej dawki dobrej energii, dlatego jesteśmy wdzięczni za to, że muzycy - nasi przyjaciele - dołączyli się do naszego radosnego grania.

 

Transmisję Finału WOŚP będzie można oglądać w Internecie, na kanale kręcioła.tv na YouTube, na Facebooku, oraz Twitchu oraz na kanałach stacji TVN. 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2022-05-23 12:25:00

Most zwodzony w Dziwnowie nosi imię WOŚP

To już 50 obiekt imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W ubiegły czwartek odbyła się uroczystość nadania imienia mostowi zwodzonemu nad rzeką Dziwną w Dziwnowie.

2022-04-28 18:00:00

WOŚP wydaje środki z 29. Finału - ponad 17 milionów złotych na wsparcie placówek w całej Polsce

Trzy dni trwał zakupowy maraton Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w trakcie którego Fundacja zakupiła 180 urządzeń za kwotę 17 052 445 zł. To sprzęt, który Orkiestra mogła kupić dzięki hojności Polaków wspierających cel 29. Finału.

2022-05-04 14:00:46

Międzynarodowy Dzień Strażaka

Obchodzimy dzisiaj Międzynarodowy Dzień Strażaka, więc składamy najlepsze życzenia wszystkim Strażakom. Jednocześnie przypominamy Wam, co udało nam się zrobić dla jednostek OSP!

2022-05-30 16:27:13

Szukamy ratownika/czki, pielęgniarza/rki lub lekarza/rki na kolonię letnią!

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wraz ze Złotym Melonem sp. z o.o., organizatorem Wakacyjnego Zawrotu Głowy w Ośrodku Szkoleniowym Szadowo Młyn, poszukuje ratownika/czki, pielęgniarza/rki lub lekarza/rki na kolonię letnią w terminie: 12.07 – 23.07.2022.