Kolejny sprzęt od WOŚP dla szpitali walczących z koronawirusem
Walka z koronawirusem trwa, z dnia na dzień przybywa kolejnych przypadków zakażeń, dlatego Fundacja WOŚP reaguje na prośby szpitali i ponownie kupuje kolejne sprzęty.
Już 12 stycznia 2020 odbędzie się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia na ulice w Polsce i za granicą wyjdą wolontariusze. Będą zbierać datki na wspaniały cel dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.
Możemy ich poznać po szerokich uśmiechach, identyfikatorach na szyi, puszkach i serduszkach w dłoni!
Aby mieć pewność jak powinny wyglądać poszczególne atrybuty naszych wolontariuszy przygotowaliśmy dla Was wskazówki.
Wygląd identyfikatora to unikatowa, piękna i kolorowa szata graficzna. Na górze frontu dokumentu znajduje się oficjalna grafika 28. Finału, data i tekst towarzyszący tegorocznemu finałowi "Wiatr w żagle". Poniżej są najważniejsze informacje: imię, nazwisko oraz zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora, pieczątka naszej Fundacji oraz kod QR.
Tekturowe skarbonki są dziś nieodłączną częścią Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niedawno, 27 listopada 2019 w siedzibie Stora Enso w Ostrołęce, nastąpiła oficjalna prezentacja puszki, do której 12 stycznia 2020 roku kwestować będą tysiące wolontariuszy w Polsce i zagranicą. Charakterystyczne skarbonki o podstawie sześciokąta są piękne i kolorowe, ale najważniejsze są na niej charakterystyczne banderole z logotypem 28. Finału. Chcąc przysłużyć się zarówno społeczności Orkiestry, jak i środowisku naturalnemu, produkowane są one z surowców odnawialnych – wykorzystując tekturę na bazie papieru makulaturowego.
Kultowe serduszka rozdawane są darczyńcom, którzy chętnie wspierają akcje. Pozytywna energia i uśmiech to podstawa orkiestrowego kwestowania. Ta inicjatywa łączy wszystkich, którzy chcą działać w dobrym celu. Wolontariusze najczęściej w parach lub grupach przechodzą przez najpopularniejsze miejsca w mieście, aby spotkać darczyńców rozdając czerwone, orkiestrowe serca. Są one symbolem szczodrości, chęci pomocy innym i miłości.
Walka z koronawirusem trwa, z dnia na dzień przybywa kolejnych przypadków zakażeń, dlatego Fundacja WOŚP reaguje na prośby szpitali i ponownie kupuje kolejne sprzęty.
Finałowe styczniowe granie to czas pełny nadziei, koloru i pozytywnej energii, dlatego w tym roku nie zwalniamy tempa i mimo pandemii koronawirusa, przygotowujemy letnią zadymę w środku zimy.
Kraków Street Band mają patent na niezwykle nastrojowe, bezpretensjonalne granie z pogranicza bluesa, folku i jazzu. Dajcie się zaprosić na spacer po Krakowie, a waszym przewodnikiem będzie muzyka tej świetnej kapeli.