Uczymy ratować

Jak zacząć naukę pierwszej pomocy w szkole?

2018-02-23 15:55:00

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już od kilku lat prowadzi Program Edukacyjny Ratujemy i Uczymy Ratować. Skierowany jest do wszystkich szkół podstawowych w klasach I - III, a jego głównym celem jest nauczenie jak największej liczby dzieciaków zasad udzielania pierwszej pomocy. Jak do tej pory przeszkoliliśmy ponad 91% Szkół Podstawowych w całej Polsce. 

 

Szkolenie dla nauczycieli, fot. Katarzyna Zygnerska

 

Jesteś nauczycielem w klasach I - III, a może Twoje dziecko uczęszcza do Szkoły Podstawowej? Jeżeli identyfikujesz się z tą pierwsza opcją, to sprawa jest prosta - zgłoś swoją szkołę. Jeżeli jednak jesteś rodzicem, którego dziecko chodzi do szkoły podstawowej - porozmawiaj z wychowawcą swojego dziecka. 

Jak się zgłosić na szkolenie?

Jest to bardzo proste, ale zanim wyślecie zgłoszenie sprawdźcie czy Wasza szkoła szkoła brała do tej pory udział w szkoleniu dla nauczycieli. W tym celu wystarczy wejść na naszą stronę oraz wybrać odpowiedni region i miejscowość. Dlaczego zalecamy to jako pierwszy krok? Bo może się okazać, że Wasza szkoła już kiedyś była przez nas przeszkolona i otrzymała od nas fantomy. W takim wypadku wystarczy odnaleźć nauczyciela, który brał udział w szkoleniu i zamówić podręczniki dla dzieciaków. 

Aby wziąć udział w naszym szkoleniu i dołączyć do programu wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać go na dres nasze Fundacji :

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
ul. Dominikańska 19 C
02-738 Warszawa

Po otrzymaniu od Was zgłoszenia zostaje ono umieszczone w kolejce szkół, a jeżeli będzie tylko taka możliwość prześlemy Wam pocztą elektroniczną zaproszenie na szkolenie. Szkolenia są organizowane an terenie całej Polski. Ponieważ naszym celem jest przeszkolenie jak największej liczby szkół w Polsce, dlatego tez pierwszeństwo maja szkoły do tej pory nie objęte programem.

 

 

Terminy szkoleń w tym roku szkolnym znajdziecie tutaj.

 

>Dowiedz się więcej o Programie<

 

Szkoła się zgłosiła i co dalej?

Na nasze szkolenie może przyjechać maksymalnie dwóch nauczycieli. Zajęcia prowadzą nasi doświadczeni Instruktorzy, którzy biorą udział od wielu lat w programie. Pierwsza cześć to cześć teoretyczna, po której następują zajęcia praktyczne w małych grupach, tak aby każdy z nauczycieli mógł zdobyta wiedzę przećwiczyć. 

Po zakończeniu szkolenia i załatwieniu wszystkich formalności wszystkie szkoły otrzymują od nas:

  • podręczniki dla nauczycieli (są materiały dydaktyczne do wykorzystania podaczas lekcji
  • podręczniki dla uczniów 
  • płytę z materiałami dla dzieci 
  • tekturowe telefony do nauki wzywania pomocy

Dodatkowo szkoły, które w szkoleniu wzięły udział pierwszy raz otrzymują dodatkowo od nas łączenie 5 fantomów: 4 małe i 1 duży.

 

Materiały dydaktyczne w Programie RUR

POKAŻ PODOBNE
2018-03-13 13:40:00

Podpisz apel obywatelski

Podpisz apel obywatelski w sprawie projektu zmiany ustawy o zasadach prowadzenia zbiórek publicznych. Przeczytaj dlaczego ta sprawa jest tak istotna.

2018-03-16 23:36:39

Zwyciężyli obywatele i zdrowy rozsądek

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało właśnie, że wycofuje się z prac nad zmianą ustawy o zasadach prowadzenia zbiórek publicznych.

2018-03-08 13:00:00

Najpiękniejszy Festiwal Świata w nowej odsłonie!

PolAndRock Festival to nowa twarz naszego Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Tradycyjnie odbędzie się on pod hasłami: "Miłość, Przyjaźń, Muzyka". Co do powiedzenia w tej sprawie ma Jurek Owsiak? Przeczytajcie!

2018-03-08 12:00:00

Znamy cel tegorocznej zbiórki 1% podatku

Podczas ogłoszenia wyniku 26. Finału WOŚP, Jurek Owsiak przedstawił cel na rzecz którego Fundacja WOŚP będzie zbierać 1% podatku

Zobacz też