Deklarowana kwota: 92 143 798 PLN
Na koncie mamy już:
38 657 329 PLN
Uczymy ratować

Jak zacząć naukę pierwszej pomocy w szkole?

2018-02-23 15:55:00

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już od kilku lat prowadzi Program Edukacyjny Ratujemy i Uczymy Ratować. Skierowany jest do wszystkich szkół podstawowych w klasach I - III, a jego głównym celem jest nauczenie jak największej liczby dzieciaków zasad udzielania pierwszej pomocy. Jak do tej pory przeszkoliliśmy ponad 91% Szkół Podstawowych w całej Polsce. 

 

Szkolenie dla nauczycieli, fot. Katarzyna Zygnerska

 

Jesteś nauczycielem w klasach I - III, a może Twoje dziecko uczęszcza do Szkoły Podstawowej? Jeżeli identyfikujesz się z tą pierwsza opcją, to sprawa jest prosta - zgłoś swoją szkołę. Jeżeli jednak jesteś rodzicem, którego dziecko chodzi do szkoły podstawowej - porozmawiaj z wychowawcą swojego dziecka. 

Jak się zgłosić na szkolenie?

Jest to bardzo proste, ale zanim wyślecie zgłoszenie sprawdźcie czy Wasza szkoła szkoła brała do tej pory udział w szkoleniu dla nauczycieli. W tym celu wystarczy wejść na naszą stronę oraz wybrać odpowiedni region i miejscowość. Dlaczego zalecamy to jako pierwszy krok? Bo może się okazać, że Wasza szkoła już kiedyś była przez nas przeszkolona i otrzymała od nas fantomy. W takim wypadku wystarczy odnaleźć nauczyciela, który brał udział w szkoleniu i zamówić podręczniki dla dzieciaków. 

Aby wziąć udział w naszym szkoleniu i dołączyć do programu wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać go na dres nasze Fundacji :

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
ul. Dominikańska 19 C
02-738 Warszawa

Po otrzymaniu od Was zgłoszenia zostaje ono umieszczone w kolejce szkół, a jeżeli będzie tylko taka możliwość prześlemy Wam pocztą elektroniczną zaproszenie na szkolenie. Szkolenia są organizowane an terenie całej Polski. Ponieważ naszym celem jest przeszkolenie jak największej liczby szkół w Polsce, dlatego tez pierwszeństwo maja szkoły do tej pory nie objęte programem.

 

 

Terminy szkoleń w tym roku szkolnym znajdziecie tutaj.

 

>Dowiedz się więcej o Programie<

 

Szkoła się zgłosiła i co dalej?

Na nasze szkolenie może przyjechać maksymalnie dwóch nauczycieli. Zajęcia prowadzą nasi doświadczeni Instruktorzy, którzy biorą udział od wielu lat w programie. Pierwsza cześć to cześć teoretyczna, po której następują zajęcia praktyczne w małych grupach, tak aby każdy z nauczycieli mógł zdobyta wiedzę przećwiczyć. 

Po zakończeniu szkolenia i załatwieniu wszystkich formalności wszystkie szkoły otrzymują od nas:

  • podręczniki dla nauczycieli (są materiały dydaktyczne do wykorzystania podaczas lekcji
  • podręczniki dla uczniów 
  • płytę z materiałami dla dzieci 
  • tekturowe telefony do nauki wzywania pomocy

Dodatkowo szkoły, które w szkoleniu wzięły udział pierwszy raz otrzymują dodatkowo od nas łączenie 5 fantomów: 4 małe i 1 duży.

 

Materiały dydaktyczne w Programie RUR

POKAŻ PODOBNE
2018-11-20 16:53:18

Nowoczesna karetka dla Kraszewa

Dla większość osób długie życie oznacza wiele dekad. Są jednak tacy dla których kolejny przeżyty dzień jest niczym wymarzona wieczność.

2018-11-16 13:57:55

Na pomoc nigdy nie jest zbyt wcześnie!

17 listopada obchodzimy święto małych wojowników - Światowy Dzień Wcześniaków. Przychodzą na świat i rozpoczynają walkę, od pierwszego dnia. Jeden na dziesięć noworodków rodzi się przed 37 tygodniem życia...

2018-11-13 13:28:12

Nie czekaj, nie zwlekaj, samo się nie zarejestruje!

W tym roku grasz z nami po raz pierwszy? Nie wiesz, jak się zarejestrować online jako wolontariusz? Nic się nie martw, pomożemy Ci. Wspólnymi krokami dojdziemy do celu!

2018-11-16 09:37:26

Wczesna diagnostyka to jest to!

Pragniemy upowszechnić prowadzenie wczesnej diagnostyki nowotworów onkologicznych kobiet w całej Polsce, a także zapobiegać chorobom poprzez kontrolowanie czynników ryzyka.

Zobacz też