Uczymy ratować

Jak zacząć naukę pierwszej pomocy w szkole?

2018-02-23 15:55:00

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już od kilku lat prowadzi Program Edukacyjny Ratujemy i Uczymy Ratować. Skierowany jest do wszystkich szkół podstawowych w klasach I - III, a jego głównym celem jest nauczenie jak największej liczby dzieciaków zasad udzielania pierwszej pomocy. Jak do tej pory przeszkoliliśmy ponad 91% Szkół Podstawowych w całej Polsce. 

 

Szkolenie dla nauczycieli, fot. Katarzyna Zygnerska

 

Jesteś nauczycielem w klasach I - III, a może Twoje dziecko uczęszcza do Szkoły Podstawowej? Jeżeli identyfikujesz się z tą pierwsza opcją, to sprawa jest prosta - zgłoś swoją szkołę. Jeżeli jednak jesteś rodzicem, którego dziecko chodzi do szkoły podstawowej - porozmawiaj z wychowawcą swojego dziecka. 

Jak się zgłosić na szkolenie?

Jest to bardzo proste, ale zanim wyślecie zgłoszenie sprawdźcie czy Wasza szkoła szkoła brała do tej pory udział w szkoleniu dla nauczycieli. W tym celu wystarczy wejść na naszą stronę oraz wybrać odpowiedni region i miejscowość. Dlaczego zalecamy to jako pierwszy krok? Bo może się okazać, że Wasza szkoła już kiedyś była przez nas przeszkolona i otrzymała od nas fantomy. W takim wypadku wystarczy odnaleźć nauczyciela, który brał udział w szkoleniu i zamówić podręczniki dla dzieciaków. 

Aby wziąć udział w naszym szkoleniu i dołączyć do programu wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać go na dres nasze Fundacji :

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
ul. Dominikańska 19 C
02-738 Warszawa

Po otrzymaniu od Was zgłoszenia zostaje ono umieszczone w kolejce szkół, a jeżeli będzie tylko taka możliwość prześlemy Wam pocztą elektroniczną zaproszenie na szkolenie. Szkolenia są organizowane an terenie całej Polski. Ponieważ naszym celem jest przeszkolenie jak największej liczby szkół w Polsce, dlatego tez pierwszeństwo maja szkoły do tej pory nie objęte programem.

 

 

Terminy szkoleń w tym roku szkolnym znajdziecie tutaj.

 

>Dowiedz się więcej o Programie<

 

Szkoła się zgłosiła i co dalej?

Na nasze szkolenie może przyjechać maksymalnie dwóch nauczycieli. Zajęcia prowadzą nasi doświadczeni Instruktorzy, którzy biorą udział od wielu lat w programie. Pierwsza cześć to cześć teoretyczna, po której następują zajęcia praktyczne w małych grupach, tak aby każdy z nauczycieli mógł zdobyta wiedzę przećwiczyć. 

Po zakończeniu szkolenia i załatwieniu wszystkich formalności wszystkie szkoły otrzymują od nas:

  • podręczniki dla nauczycieli (są materiały dydaktyczne do wykorzystania podaczas lekcji
  • podręczniki dla uczniów 
  • płytę z materiałami dla dzieci 
  • tekturowe telefony do nauki wzywania pomocy

Dodatkowo szkoły, które w szkoleniu wzięły udział pierwszy raz otrzymują dodatkowo od nas łączenie 5 fantomów: 4 małe i 1 duży.

 

Materiały dydaktyczne w Programie RUR

POKAŻ PODOBNE
2017-12-29 13:54:58

Żmigród już czeka na 26 Finał!

Żmigród od wielu lat wspiera Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już wiadomo, że w Żmigrodzie 26. Finał potrwa przez trzy dni!

2018-01-03 16:08:47

Densytometr dla szpitala w Warszawie

Fundacja WOŚP przekazała Szpitalowi im. prof. W. Orłowskiego densytometr zakupiony dzięki środkom ze spadku po Ninie Andrycz.

2017-12-27 15:45:17

Stalowa Wola - Wolontariusze WOŚP gotowi

Blisko 240 wolontariuszy z charakterystycznymi czerwonymi serduszkami, identyfikatorami i kolorowymi puszkami, pojawi się w 14 stycznia na ulicach Stalowej Woli i okolic.

2018-01-04 20:36:59

Zobacz 26. Finał WOŚP!

Grupa TVN po raz drugi została głównym partnerem telewizyjnym Finału WOŚP. Relację z tego wydarzenia będzie można zobaczyć na antenie TVN, TTV oraz TVN24. Tradycyjnie o godzinie 20:00 zabłyśnie „Światełko do Nieba”.

Zobacz też