Uczymy ratować

Jak zacząć naukę pierwszej pomocy w szkole?

2018-02-23 15:55:00

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już od kilku lat prowadzi Program Edukacyjny Ratujemy i Uczymy Ratować. Skierowany jest do wszystkich szkół podstawowych w klasach I - III, a jego głównym celem jest nauczenie jak największej liczby dzieciaków zasad udzielania pierwszej pomocy. Jak do tej pory przeszkoliliśmy ponad 91% Szkół Podstawowych w całej Polsce. 

 

Szkolenie dla nauczycieli, fot. Katarzyna Zygnerska

 

Jesteś nauczycielem w klasach I - III, a może Twoje dziecko uczęszcza do Szkoły Podstawowej? Jeżeli identyfikujesz się z tą pierwsza opcją, to sprawa jest prosta - zgłoś swoją szkołę. Jeżeli jednak jesteś rodzicem, którego dziecko chodzi do szkoły podstawowej - porozmawiaj z wychowawcą swojego dziecka. 

Jak się zgłosić na szkolenie?

Jest to bardzo proste, ale zanim wyślecie zgłoszenie sprawdźcie czy Wasza szkoła szkoła brała do tej pory udział w szkoleniu dla nauczycieli. W tym celu wystarczy wejść na naszą stronę oraz wybrać odpowiedni region i miejscowość. Dlaczego zalecamy to jako pierwszy krok? Bo może się okazać, że Wasza szkoła już kiedyś była przez nas przeszkolona i otrzymała od nas fantomy. W takim wypadku wystarczy odnaleźć nauczyciela, który brał udział w szkoleniu i zamówić podręczniki dla dzieciaków. 

Aby wziąć udział w naszym szkoleniu i dołączyć do programu wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać go na dres nasze Fundacji :

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
ul. Dominikańska 19 C
02-738 Warszawa

Po otrzymaniu od Was zgłoszenia zostaje ono umieszczone w kolejce szkół, a jeżeli będzie tylko taka możliwość prześlemy Wam pocztą elektroniczną zaproszenie na szkolenie. Szkolenia są organizowane an terenie całej Polski. Ponieważ naszym celem jest przeszkolenie jak największej liczby szkół w Polsce, dlatego tez pierwszeństwo maja szkoły do tej pory nie objęte programem.

 

 

Terminy szkoleń w tym roku szkolnym znajdziecie tutaj.

 

>Dowiedz się więcej o Programie<

 

Szkoła się zgłosiła i co dalej?

Na nasze szkolenie może przyjechać maksymalnie dwóch nauczycieli. Zajęcia prowadzą nasi doświadczeni Instruktorzy, którzy biorą udział od wielu lat w programie. Pierwsza cześć to cześć teoretyczna, po której następują zajęcia praktyczne w małych grupach, tak aby każdy z nauczycieli mógł zdobyta wiedzę przećwiczyć. 

Po zakończeniu szkolenia i załatwieniu wszystkich formalności wszystkie szkoły otrzymują od nas:

  • podręczniki dla nauczycieli (są materiały dydaktyczne do wykorzystania podaczas lekcji
  • podręczniki dla uczniów 
  • płytę z materiałami dla dzieci 
  • tekturowe telefony do nauki wzywania pomocy

Dodatkowo szkoły, które w szkoleniu wzięły udział pierwszy raz otrzymują dodatkowo od nas łączenie 5 fantomów: 4 małe i 1 duży.

 

Materiały dydaktyczne w Programie RUR

POKAŻ PODOBNE
2018-06-22 14:40:04

Jurek nagrodzony przez kardiochirurgów

Jurek Owsiak jako pierwsza osoba nie będąca specjalistą kardio- lub torakochirurgi otrzymał Nagrodę Honorową Polskiego Towarzystwa Kardio-Torachirurgów.

2018-06-07 17:25:02

WOŚP laureatem Nagrody Obywatelskiej Parlamentu Europejskiego

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy otrzymała dziś pismo sygnowane przez Panią Sylvie Guillaume, Wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego i Przewodniczącą Kapituły Europejskiej Nagrody Obywatelskiej.

2018-05-31 13:37:25

Jak wykorzystujemy technologie?

Festiwal Sektor 3.0 to największe w Polsce wydarzenie dotyczące wykorzystania nowych technologii w działaniach społecznie użytecznych.

2018-08-10 16:19:50

Urlopy w Fundacji

W związku z pofestiwalowymi urlopami - Fundacja WOŚP będzie nieczynna do końca sierpnia. Kontakt telefoniczny i mailowy będzie możliwy na początku września. Do zobaczenia!

Zobacz też