Deklarowana kwota: 92 143 798 PLN
Podczas 27. Finału zebraliśmy:
175 938 717 PLN
Finały

Jak założyć sztab WOŚP?

2018-10-30 15:00:47

Dziękujemy, że chcesz działać z nami! To dzięki Tobie i tysiącom innych dobrych ludzi na całym świecie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy co roku, tak hucznie gra w drugą niedzielę stycznia, na zakup sprzętu dla polskich szpitali.

 

Już teraz możesz zarejestrować swój sztab! Ich rejestracja ruszyła 16 października i potrwa do 19 listopada. Warto się jednak pospieszyć - wolontariusze już teraz pytają nas, czy w ich okolicy powstał już orkiestrowy sztab. Wcześniejsza rejestracja sztabu to także więcej czasu na zorganizowanie 27. Finału.

 

Aby zarejestrować swój sztab, zbierz grupę ludzi, która razem z Tobą poświęci czas na zorganizowanie Sztabu. Koniecznie zapoznaj się także z regulaminami, które obowiązują organizatorów sztabu. Znajdziesz je tutaj! Jako Szef Sztabu zarejestruj się w Bazie Szefa Sztabu i wypełnij formularz zgłoszeniowy i zaakceptuj regulamin.  Ostatnim etapem, jest podpisanie wniosku o rejestracje sztabu przez jego szefa, a także członków komisji odpowiedzialnej za przeliczenie pieniędzy zebranych podczas Finału. Wypełniony, podpisany oraz opatrzony pieczątką wniosek wyślij go do Fundacji lub przynieś go osobiście do Fundacji, najpóźniej do 19 listopada 2018 r.

 

 fot. Cezary Lewandowski

 

 

W ramach sztabu możesz zorganizować nie tylko zbiórkę publiczną na ulicach miast i miasteczek w całej Polsce, ale także Sztabową Puszkę Stacjonarną, która może zostać uruchomiona w małych przedsiębiorstwach i na imprezach zarejestrowanych w Bazie Szefa Sztabu oraz Sztabową Skarbonę Wirtualną.

 

Pamiętaj, że takich osób jak ty może być w Twojej miejscowości więcej. Zanim podejmiesz jakiekolwiek działania sprawdź czy w okolicy nie ma już Sztabu lub kogoś, kto tak jak Ty jest zainteresowany orkiestrowym działaniem. Jeśli obok Ciebie działa już Sztab, zastanów się, czy nie warto do niego dołączyć - może wspólnie uda się Wam zorganizować Finał na większą skalę! Ideą Fundacji WOŚP jest łączenie różnych ludzi, organizacji czy środowisk i dlatego zachęcamy Was do współpracy między sobą.  Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie https://www.wosp.org.pl/final/dla-organizatorow/sztab 

   

fot. Dominik Malik

 

Pamiętaj, że podstawowym założeniem jest to, że działacie nie w imieniu, ale na rzecz Fundacji. Oznacza to, że za wszystko odpowiadacie sami. Chodzi tu głównie o wszelkie zobowiązania finansowe. Rachunki, faktury, które pojawią się przy organizacji Finału, w żadnym wypadku nie mogą być wystawione na Fundację, chyba że wcześniej zostało to uzgodnione z działem księgowości Fundacji i otrzymaliście na to wyraźną, pisemną zgodę.

 

Prowadzenie Sztabu to duże wyzwanie, dlatego warto do współpracy zaprosić grupę zaufanych znajomych, którzy podobnie jak Wy będą chcieli poświęcić swój czas i energię. Pomyślcie w jaki sposób możecie rozdzielić wśród nich zadania tak, aby łatwiej Wam było zorganizować pracę w Sztabie. Pamiętajcie jednak, że to Szef Sztabu odpowiedzialny jest za to, by w każdej działce funkcjonowania Sztabu przestrzegane były zapisy regulaminu.

 

By odpowiednio przygotować się do nadchodzącego, 27. Finału koniecznie przeczytajcie także Regulamin Sztabu 27. Finału WOŚP - dzięki temu nie zaskoczy Cię żadne, nawet najtrudniejsze pytanie!

 
POKAŻ PODOBNE
2019-06-13 15:37:21

Losy zwycięskiej szkoły w Programie Edukacyjnym Ratujemy i Uczymy Ratować

11 czerwca odbył się finał 8. edycji Konkursu Ratujemy i Uczymy Ratować. W zmaganiach zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Janikowie, która już od lat aktywnie uczestniczy w działaniach Programu.

2019-05-14 09:00:00

Muzycy przeciwko mowie nienawiści

Do akcji "Hejt mi nie gra" prowadzonej przez Fundację WOŚP dołącza coraz więcej zespołów, znanych publiczności woodstockowych i polandrockowych scen.

2019-05-23 11:58:01

PP czyli Pierwsza Pomoc

18 maja w Gdańsku odbył się trzeci półfinał 11. Eliminacji do Pol'and'Rock Festival 2019. W organizacji każdej edycji tego wydarzenia pomagają nasi wolontariusze - Pokojowy Patrol. Wolontariusze zostali poproszeni o pomoc, gdyż na pobliskim placu zabaw doszło do wypadku. Przeczytaj relację ze zdarzenia.

2019-06-11 16:43:00

Finał konkursu Ratujemy i Uczymy Ratować

Już po raz ósmy spotykamy się w Warszawie, tym razem na Placu Europejskim, w ramach finału konkursu Ratujemy i Uczymy Ratować! Jak to dzisiaj wyglądało? Zobaczcie!

Zobacz też