Deklarowana kwota: 92 143 798 PLN
Podczas 27. Finału zebraliśmy:
175 938 717 PLN
Finały

Jak założyć sztab WOŚP?

2018-10-30 15:00:47

Dziękujemy, że chcesz działać z nami! To dzięki Tobie i tysiącom innych dobrych ludzi na całym świecie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy co roku, tak hucznie gra w drugą niedzielę stycznia, na zakup sprzętu dla polskich szpitali.

 

Już teraz możesz zarejestrować swój sztab! Ich rejestracja ruszyła 16 października i potrwa do 19 listopada. Warto się jednak pospieszyć - wolontariusze już teraz pytają nas, czy w ich okolicy powstał już orkiestrowy sztab. Wcześniejsza rejestracja sztabu to także więcej czasu na zorganizowanie 27. Finału.

 

Aby zarejestrować swój sztab, zbierz grupę ludzi, która razem z Tobą poświęci czas na zorganizowanie Sztabu. Koniecznie zapoznaj się także z regulaminami, które obowiązują organizatorów sztabu. Znajdziesz je tutaj! Jako Szef Sztabu zarejestruj się w Bazie Szefa Sztabu i wypełnij formularz zgłoszeniowy i zaakceptuj regulamin.  Ostatnim etapem, jest podpisanie wniosku o rejestracje sztabu przez jego szefa, a także członków komisji odpowiedzialnej za przeliczenie pieniędzy zebranych podczas Finału. Wypełniony, podpisany oraz opatrzony pieczątką wniosek wyślij go do Fundacji lub przynieś go osobiście do Fundacji, najpóźniej do 19 listopada 2018 r.

 

 fot. Cezary Lewandowski

 

 

W ramach sztabu możesz zorganizować nie tylko zbiórkę publiczną na ulicach miast i miasteczek w całej Polsce, ale także Sztabową Puszkę Stacjonarną, która może zostać uruchomiona w małych przedsiębiorstwach i na imprezach zarejestrowanych w Bazie Szefa Sztabu oraz Sztabową Skarbonę Wirtualną.

 

Pamiętaj, że takich osób jak ty może być w Twojej miejscowości więcej. Zanim podejmiesz jakiekolwiek działania sprawdź czy w okolicy nie ma już Sztabu lub kogoś, kto tak jak Ty jest zainteresowany orkiestrowym działaniem. Jeśli obok Ciebie działa już Sztab, zastanów się, czy nie warto do niego dołączyć - może wspólnie uda się Wam zorganizować Finał na większą skalę! Ideą Fundacji WOŚP jest łączenie różnych ludzi, organizacji czy środowisk i dlatego zachęcamy Was do współpracy między sobą.  Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie https://www.wosp.org.pl/final/dla-organizatorow/sztab 

   

fot. Dominik Malik

 

Pamiętaj, że podstawowym założeniem jest to, że działacie nie w imieniu, ale na rzecz Fundacji. Oznacza to, że za wszystko odpowiadacie sami. Chodzi tu głównie o wszelkie zobowiązania finansowe. Rachunki, faktury, które pojawią się przy organizacji Finału, w żadnym wypadku nie mogą być wystawione na Fundację, chyba że wcześniej zostało to uzgodnione z działem księgowości Fundacji i otrzymaliście na to wyraźną, pisemną zgodę.

 

Prowadzenie Sztabu to duże wyzwanie, dlatego warto do współpracy zaprosić grupę zaufanych znajomych, którzy podobnie jak Wy będą chcieli poświęcić swój czas i energię. Pomyślcie w jaki sposób możecie rozdzielić wśród nich zadania tak, aby łatwiej Wam było zorganizować pracę w Sztabie. Pamiętajcie jednak, że to Szef Sztabu odpowiedzialny jest za to, by w każdej działce funkcjonowania Sztabu przestrzegane były zapisy regulaminu.

 

By odpowiednio przygotować się do nadchodzącego, 27. Finału koniecznie przeczytajcie także Regulamin Sztabu 27. Finału WOŚP - dzięki temu nie zaskoczy Cię żadne, nawet najtrudniejsze pytanie!

 
POKAŻ PODOBNE
2019-09-04 12:00:00

Weź udział w biciu rekordu w pierwszej pomocy!

Już po raz siódmy będziemy próbowali pobić Rekord w Pierwszej Pomocy. Dołącz do akcji!

2019-09-03 12:22:06

5 angażujących społecznie lekcji dla Twojej klasy

Szukasz inspiracji na ciekawą Godzinę wychowawczą? Zaangażuj swoją klasę i ucz się dzieci przez zabawę! Skorzystaj aż z 5 angażujących społecznie inicjatyw proponowanych przez Fundacje WOŚP.

2019-08-12 16:38:09

Dlaczego warto wybrać się na Wielki Mecz?

Wielki Mecz zbliża się wielkimi krokami. Już za niecały miesiąc, po raz trzeci, na murawie warszawskiego stadionu Legii staną drużyny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i TVN. Sprawdź, dlaczego nie może Cię tam zabraknąć!

2019-07-20 12:50:00

Wielki Mecz WOŚP vs TVN – zobacz spot

8 września na murawie stadionu miejskiego Legii Warszawa po raz trzeci spotkają się drużyny TVN i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wideo spot i wyjątkowe zdjęcia są już dostępne.

Zobacz też