W ramach Funduszu Interwencyjnego do walki z koronawirusem zebraliśmy już
23 692 363 PLN
Fundacja
Finały

Jak zostać wolontariuszem 28. Finału WOŚP?

2019-10-07 13:08:56

 

Chcesz zostać wolontariuszem? Nim się zarejestrujesz, sprawdź, co powinieneś wiedzieć i jak się zgłosić.

 

Przeczytaj poradnik wolontariusza 28. Finału WOŚP!

 

Dziękujemy, że chcesz grać z nami 12 stycznia podczas 28. Finału WOŚP! Cenimy Twoje zaangażowanie w naszą letnią zadymę w środku zimy. 


fot. Cezary Lewandowski

 

Chcesz zostać wolontariuszem? 

Zgłoś się do sztabu. Pamiętaj, że nie możesz być wolontariuszem bez sztabu. Każdy wolontariusz, niezależnie od tego, w jaki sposób zgłosi się do zbiórki, musi przynależeć do wybranego sztabu w swoim mieście. Ułatwia to zadbanie o logistykę kwesty ulicznej w mieście, bezpieczeństwo wolontariuszy, a także rozliczenie.

 

 fot. Igor Kohutnicki

 

Jak się zarejestrować jako wolontariusz?

 

Zgłoś się

 

Możesz to zrobić na 2 sposoby:

  1. Wybierz Sztab w swoim mieście i zgłoś się do niego. W sztabie dostaniesz identyfikator, puszkę kwestarską i serduszka.  Wszystkie dane kontaktowe do Sztabów już wkrótce znajdziesz na naszych stronach. Zanim skontaktujesz się z jednym z nich, przeczytaj uważnie Regulamin Wolontariusza. Obowiązują Cię wszystkie postanowienia w nim zawarte.

  2. Możesz zgłosić się także za pomocą strony iwolontariusz.wosp.org.pl i samodzielnie uzupełnić formularz zgłoszeniowy. Pamiętaj, że osoby niepełnoletnie powinny poprosić opiekuna (rodzica) o pomoc i założenie konta opiekuna wolontariusza. Elektroniczne zgłoszenie do sztabu nie jest jednoznaczne z zostaniem wolontariuszem. Po wysłaniu zgłoszenia musisz udać się do Sztabu aby potwierdzić dane, które zostały wpisane do formularza. Pamiętaj, że każdy Sztab ma ograniczoną liczbę miejsc, zgłoszenie niepotwierdzone może zostać odrzucone.

     

Bank wiedzy wolontariusza

 

fot. Michał Złotowski

 

Kiedy rozpoczyna się rejestracja wolontariuszy?

Dziś wystartowała rejestracja sztabów. Można już zgłosić sztab, natomiast wszystkie wnioski przez najbliższych kilka dni, oczekiwać będą na weryfikację i akceptację przez Dział Sztabów Fundacji WOŚP.

Rekrutację wolontariuszy sztaby będą mogły rozpocząć dopiero po otrzymaniu oficjalnej zgody na utworzenie sztabu. Do systemu elektronicznego sztaby będą mogły wprowadzać wolontariuszy dopiero po 28 października. 

 

 fot. Lucyna Lewandowska

 

 

 

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-04-14 14:00:00

WOŚP uruchamia infolinię dla osób potrzebujących wsparcia

W ramach akcji „POMAGAMY”, udało się już pomóc w ponad 400 przypadkach. Od dziś jeszcze łatwiej można zwrócić się o wsparcie w ramach akcji. Ruszyła specjalna infolinia Fundacji WOŚP pod numerem 12 446 68 15.

2020-04-16 08:00:00

Jak ściągać rękawiczki i maseczkę

Jak prawidłowo założyć i ściągnąć maseczkę ochronną? Jak prawidłowo myć ręce, by zachować maximum bezpieczeństwa? Jak ściągać rękawiczki jednorazowe? O czym należy pamiętać podczas ich noszenia? Chroń siebie i swoich bliskich. Zobacz nasze tutoriale, przeprowadź doświadczenia z dziećmi i dbajcie o bezpieczeństwo swoje i innych.

2020-04-15 10:11:28

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.32

Co możesz zrobić, spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Dziś prezentujemy Ci niezwykłą zabawę! Tym razem zrobimy kolejny, mały eksperyment, a dla miłośników tajnych operacji, zagadek czy odkrywców, odnajdziemy zaszyfrowaną wiadomość!

2020-04-08 21:09:20

30 mln złotych od WOŚP na walkę z koronawirusem

Kolejne 50 tysięcy kombinezonów ochronnych. W sumie już 30 mln złotych od WOŚP na walkę z koronawirusem.

Zobacz też