Fundacja
Finały

Jak zostać wolontariuszem 28. Finału WOŚP?

2019-10-07 13:08:56

 

Chcesz zostać wolontariuszem? Nim się zarejestrujesz, sprawdź, co powinieneś wiedzieć i jak się zgłosić.

 

Przeczytaj poradnik wolontariusza 28. Finału WOŚP!

 

Dziękujemy, że chcesz grać z nami 12 stycznia podczas 28. Finału WOŚP! Cenimy Twoje zaangażowanie w naszą letnią zadymę w środku zimy. 


fot. Cezary Lewandowski

 

Chcesz zostać wolontariuszem? 

Zgłoś się do sztabu. Pamiętaj, że nie możesz być wolontariuszem bez sztabu. Każdy wolontariusz, niezależnie od tego, w jaki sposób zgłosi się do zbiórki, musi przynależeć do wybranego sztabu w swoim mieście. Ułatwia to zadbanie o logistykę kwesty ulicznej w mieście, bezpieczeństwo wolontariuszy, a także rozliczenie.

 

 fot. Igor Kohutnicki

 

Jak się zarejestrować jako wolontariusz?

 

Zgłoś się

 

Możesz to zrobić na 2 sposoby:

  1. Wybierz Sztab w swoim mieście i zgłoś się do niego. W sztabie dostaniesz identyfikator, puszkę kwestarską i serduszka.  Wszystkie dane kontaktowe do Sztabów już wkrótce znajdziesz na naszych stronach. Zanim skontaktujesz się z jednym z nich, przeczytaj uważnie Regulamin Wolontariusza. Obowiązują Cię wszystkie postanowienia w nim zawarte.

  2. Możesz zgłosić się także za pomocą strony iwolontariusz.wosp.org.pl i samodzielnie uzupełnić formularz zgłoszeniowy. Pamiętaj, że osoby niepełnoletnie powinny poprosić opiekuna (rodzica) o pomoc i założenie konta opiekuna wolontariusza. Elektroniczne zgłoszenie do sztabu nie jest jednoznaczne z zostaniem wolontariuszem. Po wysłaniu zgłoszenia musisz udać się do Sztabu aby potwierdzić dane, które zostały wpisane do formularza. Pamiętaj, że każdy Sztab ma ograniczoną liczbę miejsc, zgłoszenie niepotwierdzone może zostać odrzucone.

     

Bank wiedzy wolontariusza

 

fot. Michał Złotowski

 

Kiedy rozpoczyna się rejestracja wolontariuszy?

Dziś wystartowała rejestracja sztabów. Można już zgłosić sztab, natomiast wszystkie wnioski przez najbliższych kilka dni, oczekiwać będą na weryfikację i akceptację przez Dział Sztabów Fundacji WOŚP.

Rekrutację wolontariuszy sztaby będą mogły rozpocząć dopiero po otrzymaniu oficjalnej zgody na utworzenie sztabu. Do systemu elektronicznego sztaby będą mogły wprowadzać wolontariuszy dopiero po 28 października. 

 

 fot. Lucyna Lewandowska

 

 

 

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2019-08-03 21:00:00

10 społecznie zaangażowanych istotnych wydarzeń na Festiwalu

Zabawa to podstawa festiwalowego klimatu, ale musimy również pamiętać o wspaniałych wartościach jakie wyznajemy i które łączą festiwalową społeczność.Przedstawiamy Wam wydarzenia, które poruszają ważne tematy na Pol’and’Rock Festival.

2019-09-17 14:17:08

5 rad jak wypromować udział organizacji w rekordzie

Zgłosiłeś/aś swoją organizację? Sprawdź, jak wypromować jej udział w wydarzeniu! Bij rekord razem z nami, promuj naukę pierwszej pomocy, zyskuj nowych uczestników i buduj wizerunek swojej organizacji.

2019-09-04 12:00:00

Weź udział w biciu rekordu w pierwszej pomocy!

Już po raz siódmy będziemy próbowali pobić Rekord w Pierwszej Pomocy. Dołącz do akcji!

2019-09-24 16:15:43

9 ciekawych pomysłów na atrakcje podczas Rekordu

Organizujesz rekord w pierwszej pomocy w swojej placówce? Zobacz jakie atrakcje przygotowują inne instytucje.

Zobacz też