Do 29. Finału WOŚP pozostało
75 dni
Fundacja

Jerzy Owsiak Laureatem Nagrody Mediów Niptel

2014-04-03 16:08:36
Jerzy Owsiak został tegorocznym Laureatem Nagrody Mediów Niptel. Nagroda została przyznana  właśnie jemu, za „niezłomność i perfekcję w prowadzeniu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2013 r.”, a także za „stworzenie najbardziej rozpoznawalnej marki i największego wydarzenia medialnego, które służy społeczeństwu”. Nagroda Mediów Niptel została przyznana już po raz XIX.

Nagroda Mediów Niptel jest nagrodą, wyróżniającą i promującą osoby odznaczające się profesjonalizmem, obiektywizmem i rzetelnością informacyjną, a także wydarzenia artystyczne i instytucje, które w sposób istotny zafunkcjonowały w kulturze. Przyznawana nieprzerwanie od 1995 roku obejmuje wiele aspektów życia medialnego w Polsce i zdobyła uznanie przede wszystkim za  niezależność oceny wydarzeń.

W tegorocznej edycji nominowanych  było w sumie 21 podmiotów – osób, wydarzeń i instytucji. Wśród tych ostatnich, między innymi: Stadion Narodowy (za otwartość i profesjonalną współorganizację najlepszych eventów w kraju), Filmoteka Narodowa (za pierwszy rok działalności „nowego” Iluzjonu, a także portal Polskie Radio (za skuteczne łączenie misji medium publicznego z oczekiwaniami współczesnego odbiorcy m.in. poprzez udostępnianie unikatowych archiwów dźwiękowych Polskiego Radia oraz specjalnych serwisów tematycznych).

Oprócz nagrodzonego Jerzego Owsiaka, wśród Nominowanych znaleźli się między innymi: Agata Passent i Filip Łobodziński wraz z zespołem (za program w TVN24 „Xsięgarnia”) a także był Włodek Pawlik (za nagrodzoną Grammy płytę „Night in Calisia”).


Ubiegłorocznym Laureatem Nagrody został organizator Festiwalu Open’er Mikołaj Ziółkowski i zespół Alter Art., którzy zostali uhonorowani za „wielką sztukę na wielkim festiwalu, czyli Open’er 2012″. Laureaci poprzednich edycji to między innymi: RMF FM „za bardzo dynamiczny rozwój stacji”, ks. Józef Tischner (pośmiertnie) „za całość Jego obecności w polskim życiu publicznym, także medialnym”, za kampanię społeczną „Dzieciństwo bez przemocy”, za medialny wyraz perspektywicznego myślenia, za przeciwstawianie się złu i odpowiedni wybór formy i treści przekazu”, Jan Nowak-Jeziorański „za długoletnią, wierną służbę dla dobra Polski, za walkę o wolność, przekazywanie Polakom prawdziwych informacji w okresie komunizmu poprzez działalność w Radiu Wolna Europa, za promocję Polski na Zachodzie w czasie transformacji politycznej i gospodarczej w latach ’90 oraz wsparcie w procesie rozszerzenia NATO, za całą działalność w mediach i poza nimi”, TVN 24 „za profesjonalizm i rzetelność informacyjną, transmisję z obrad Sejmowej Komisji Śledczej, codzienny pełny serwis informacyjny”, Waldemar Milewicz (pośmiertnie) i program „Dziwny jest ten świat” „za wieloletnie przybliżanie widzom dramatu ludzi w strefach działań wojennych”, Telewizje: TVP, TVN i POLSAT „za relacje z dni choroby i śmierci Jana Pawła II”, Tomasz Sekielski, Andrzej Morozowski i program „Teraz My” „ za świetną publicystykę polityczną połączoną z humorem na dobrym poziomie, Jan Ołdakowski „za stworzenie i promocję Muzeum Powstania Warszawskiego”, Scena Faktu Teatru Telewizji Polskiej „za przybliżanie kulis autentycznych wydarzeń ujętych w „język sztuki”, Waldemar Dąbrowski „za stworzenie modnego miejsca, jakim jest Opera Narodowa”, Zygmunt Solorz-Żak „za konsekwentną realizację strategii budowy koncernu telekomunikacyjno-medialnego na polskim rynku”


(ajo)
 
POKAŻ PODOBNE
Zobacz też