Deklarowana kwota: 92 143 798 PLN
Na koncie mamy już:
38 657 329 PLN
Fundacja

Jesteśmy w Kosmosie!

2018-11-09 15:46:19


Są w życiu takie chwile, kiedy serce rośnie do rozmiarów Wszechświata, wypełnione ogromem uczuć i pozytywnych emocji. Te momenty tworzycie Wy, budując je radością życia, otwartością, pomysłowością w perspektywie nieskończoności. Jesteście jak najjaśniejsze gwiazdy, które rozświetlą nawet najciemniejsze miejsce.


Wasze pomysły są ponadczasowe! Gracie z Orkiestrą wszędzie, na całym świecie! Już nie! Jesteśmy w Uniwersum! Tak! Serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostało wystrzelone w przestrzeń kosmiczną! Krąży po orbicie! Dlaczego? Bo siła Waszych serc sięga lata świetlne! Bo słowo „pomagać” jest kwintesencją „razem możemy wszystko”!


Centrum Kosmiczne Tanegashima, oddalone od Warszawy blisko 10 000 km. To tu w 2007 roku wystrzelono bezgłową sondę Kaguya, która w zamyśle autorów ma wyjaśnić wiele tajemnic związanych z Księżycem.

Przez ostatnie półtora roku Alek, nasz bohater, który posłał nasze serduszko w kosmos, pracował w Japonii, budując 23-kilogramowego satelitę てんこう (czyt. tenkou z trochę niemym „u”, najczęściej pisze się Ten-Koh). Na pomysł wpadł razem ze swoim Tatą podczas jednej z rozmów. Jednak na przysłowiowym gadaniu jednak się nie skończyło. Słowa poszły w czyn... niewyobrażalny.

 

 

fot. Alek

fot. Alek

 29 października o 13:08 JST, satelita wraz z serduszkiem WOŚP przymocowanym do pamiątkowej tabliczki, przykręconej na zewnątrz satelity, wystartował na pokładzie japońskiej rakiety H-IIA numer 40 z wyspy Tanegashima, na południu Japonii.

 

 

fot. Alek

 

2000 sekund po starcie, satelita oddzielił się od rakiety między Australią a Antarktydą i został na kołowej orbicie na wysokości 591 km. Po separacji od rakiety satelita włączył się i po 3000 sekundach zaczął nadawać transmisje radiowe. 

„Pierwszy kontakt został z nim nawiązany z Argentyny. Od tamtej pory regularnie komunikujemy się z nim ze stacji naziemnej w Japonii, a misja przebiega zgodnie z planem” – napisał Alek, twórca satelity てんこう.

 

Kiedyś marzyliśmy o Finale w całym kraju, potem o jednoczeniu ludzi na całym świecie. Dzisiaj, możemy uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości Polski w niewyobrażalny sposób prawie 600 km od Ziemi! Czujemy się wolni, nieograniczeni, jak nigdy dotąd. Wszystkie bariery zniknęły! 

Zrobiliśmy to wszyscy razem i robimy to dalej – siejemy dobro na orbicie okołoziemskiej! Bujamy w atmosferze, głową w gwiazdach, idziemy z nieskończonością ramię w ramię! 26 Finałów WOŚP na Ziemi. 27 Finał zagramy we Wszechświecie! KOSMOS!!!

 

ZOBACZ, GDZIE ZNAJDUJE SIĘ OBECNIE SATELITA

POKAŻ PODOBNE
2018-10-19 13:22:36

Karetka od WOŚP w Ostrowie Wielkopolskim!

Fundacja WOŚP w piątek, 19 października 2018 roku, przekazała szpitalowi w Ostrowie Wielkopolskim karetkę dostosowaną do przewozu noworodków. Wartość przekazanego sprzętu to prawie 950 tys. złotych. Sprzęt szpitalowi w Ostrowie przekazali Lidia i Jurek Owsiak. Zobaczcie szczegóły!

2018-11-09 15:46:19

Jesteśmy w Kosmosie!

Są w życiu takie chwile, kiedy serce rośnie do rozmiarów Wszechświata, wypełnione ogromem uczuć i pozytywnych emocji. Te momenty tworzycie Wy, budując je radością życia, otwartością, pomysłowością w perspektywie nieskończoności. Jesteście jak najjaśniejsze gwiazdy, które rozświetlą nawet najciemniejsze miejsce.

2018-11-06 11:24:23

Międzychód - ICH TROJE na 27. Finale WOŚP

To już pewne - zespół ICH TROJE z Michałem Wiśniewskim zagra w Międzychodzie już 13 stycznia 2019 roku w Hali Widowiskowo - Sportowej.

2018-11-06 11:06:12

Jurek Owsiak o największych zakupach

Jesteśmy w trakcie największych w historii WOŚP zakupów sprzętu medycznego. O godzinie 12.00 zapraszamy na transmisję live z konferencji prasowej, którą poprowadzi Jurek Owsiak.

Zobacz też