Deklarowana kwota: 92 143 798 PLN
Podczas 27. Finału zebraliśmy:
175 938 717 PLN
Fundacja

Jesteśmy w Kosmosie!

2018-11-09 15:46:19


Są w życiu takie chwile, kiedy serce rośnie do rozmiarów Wszechświata, wypełnione ogromem uczuć i pozytywnych emocji. Te momenty tworzycie Wy, budując je radością życia, otwartością, pomysłowością w perspektywie nieskończoności. Jesteście jak najjaśniejsze gwiazdy, które rozświetlą nawet najciemniejsze miejsce.


Wasze pomysły są ponadczasowe! Gracie z Orkiestrą wszędzie, na całym świecie! Już nie! Jesteśmy w Uniwersum! Tak! Serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostało wystrzelone w przestrzeń kosmiczną! Krąży po orbicie! Dlaczego? Bo siła Waszych serc sięga lata świetlne! Bo słowo „pomagać” jest kwintesencją „razem możemy wszystko”!


Centrum Kosmiczne Tanegashima, oddalone od Warszawy blisko 10 000 km. To tu w 2007 roku wystrzelono bezgłową sondę Kaguya, która w zamyśle autorów ma wyjaśnić wiele tajemnic związanych z Księżycem.

Przez ostatnie półtora roku Alek, nasz bohater, który posłał nasze serduszko w kosmos, pracował w Japonii, budując 23-kilogramowego satelitę てんこう (czyt. tenkou z trochę niemym „u”, najczęściej pisze się Ten-Koh). Na pomysł wpadł razem ze swoim Tatą podczas jednej z rozmów. Jednak na przysłowiowym gadaniu jednak się nie skończyło. Słowa poszły w czyn... niewyobrażalny.

 

 

fot. Alek

fot. Alek

 29 października o 13:08 JST, satelita wraz z serduszkiem WOŚP przymocowanym do pamiątkowej tabliczki, przykręconej na zewnątrz satelity, wystartował na pokładzie japońskiej rakiety H-IIA numer 40 z wyspy Tanegashima, na południu Japonii.

 

 

fot. Alek

 

2000 sekund po starcie, satelita oddzielił się od rakiety między Australią a Antarktydą i został na kołowej orbicie na wysokości 591 km. Po separacji od rakiety satelita włączył się i po 3000 sekundach zaczął nadawać transmisje radiowe. 

„Pierwszy kontakt został z nim nawiązany z Argentyny. Od tamtej pory regularnie komunikujemy się z nim ze stacji naziemnej w Japonii, a misja przebiega zgodnie z planem” – napisał Alek, twórca satelity てんこう.

 

Kiedyś marzyliśmy o Finale w całym kraju, potem o jednoczeniu ludzi na całym świecie. Dzisiaj, możemy uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości Polski w niewyobrażalny sposób prawie 600 km od Ziemi! Czujemy się wolni, nieograniczeni, jak nigdy dotąd. Wszystkie bariery zniknęły! 

Zrobiliśmy to wszyscy razem i robimy to dalej – siejemy dobro na orbicie okołoziemskiej! Bujamy w atmosferze, głową w gwiazdach, idziemy z nieskończonością ramię w ramię! 26 Finałów WOŚP na Ziemi. 27 Finał zagramy we Wszechświecie! KOSMOS!!!

 

ZOBACZ, GDZIE ZNAJDUJE SIĘ OBECNIE SATELITA

POKAŻ PODOBNE
2019-04-03 09:20:27

Nagroda Radia TOK FM dla Jerzego Owsiaka i WOŚP

Jerzy Owsiak oraz WOŚP zostali nagrodzeni nagrodą specjalną Radia TOK FM z okazji dwudziestolecia istnienia stacji. Nagrodę wręczona podczas w czasie uroczystej Gali rozdania Nagrody Radia TOK FM im. Anny Laszuk za rok 2018.

2019-04-05 13:40:41

Pracuj w Orkiestrze

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce, poszukuje kandydatek/kandydatów na stanowisko "Młodszy specjalista ds. digital marketingu i mediów społecznościowych"

2019-06-11 16:43:00

Finał konkursu Ratujemy i Uczymy Ratować

Już po raz ósmy spotykamy się w Warszawie, tym razem na Placu Europejskim, w ramach finału konkursu Ratujemy i Uczymy Ratować! Jak to dzisiaj wyglądało? Zobaczcie!

2019-06-19 12:55:00

Drodzy Nauczyciele, dziękujemy!

Nauczyciele, którzy angażowali się w tym roku szkolnym w nasze działania zdecydowanie zasłużyli na wakacyjny odpoczynek. Zobacz, co wspólnymi siłami udało nam się osiągnąć!

Zobacz też