Podczas 28. Finału zebraliśmy:
186 133 610 PLN
Fundacja

Jurek Owsiak Człowiekiem Wolności

2014-06-02 11:57:29
To niewątpliwie jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w 25 latach wolnej Polski - przyznano wyróżnienia  plebiscytu “Ludzie wolności” przeprowadzonego przez telewizję TVN oraz Gazetę Wyborczą. Jerzy Owsiak - Prezes Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy został laureatem w kategorii “Społeczeństwo”.

Kandydatów do nagrody mógł zgłosić każdy, następnie Kapituła nagrody z setek zgłoszeń wyłoniła 25 nazwisk po 5 w każdej kategorii: nauka, społeczeństwo, kultura, sport i biznes. To czytelnicy Gazety Wyborczej, widzowie stacji TVN oraz zainteresowani tematem plebiscytu wybrali zwycięzców w głosowaniu SMS.
 
“Ludzie wolności” to plebiscyt zorganizowany przez TVN oraz “Gazetę Wyborczą”. Miał on na celu wybranie i nagrodzenie ludzi, którzy zasłużyli się dla wolnej Polski, darzeni są przez społeczeństwo sympatią, a także są symbolem niepodległości, demokracji oraz rozwoju kraju.


„Dziękuję milionom Polaków, którzy wspierają nas, są z nami, czują, że to co robimy jest made in Poland, jest nasze. Życzyłbym sobie, abyśmy w kolejnych 25 latach nie stracili naszych symboli. Ludzi, którzy przyjeżdżają na Przystanek Woodstock z zagranicy, pytamy, co wiedzą o Polsce. Mówią, że to wszystko zaczęło się w Berlinie. A co tam robił Lech Wałęsa? Pojechał po czajnik z gwizdkiem? To się w Polsce zaczęło. Dbajmy o symbole, bo je gubimy. - mówi Jurek Owsiak Wielu Internautów gratulowało nam tej nagrody:

A tak komentowaliście na naszym profilu na FB:
 
Post użytkownika WOŚP.

(Adi, ajo) 
POKAŻ PODOBNE
2020-01-11 15:11:40

28. Finał WOŚP na świecie

Gramy na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej nie tylko w Polsce, ale na całym świecie! Wspierają nas ambasadorzy. Wolontariusze w 100 zagranicznych sztabach organizują wydarzenia 28. Finału. Wszystkie ręce na pokład!

2020-03-15 10:15:25

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.3

Co możesz robić spędzając czas wolny z dziećmi? Przedstawiamy Ci kolejny pomysł na konstruktywne zagospodarowanie dnia! Znajdź chwilę na rozrywkę z całą rodziną, zadbaj o dobry rytm dnia i radosną domową atmosferę przy muzycznych dźwiękach festiwalowych koncertów.

2020-03-10 16:20:00

Meczowa karetka w Ustrzykach Dolnych

Dziś na stadionie Legii przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie, odbyło się uroczyste przekazanie karetki Samodzielnemu Publicznemu Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Ustrzykach Dolnych. Karetka została zakupiona za pieniądze zebrane w efekcie Wielkiego Meczu WOŚP vs. TVN.

2020-01-12 08:25:25

Światełko do Nieba i puszka Prezydenta Adamowicza

Tradycyjnie o godz. 20.00 wysłaliśmy Światełko do Nieba. Wszyscy, którym jest bliska idea wzajemnej pomocy, wysyłają w kierunku Dobrych Aniołów sygnał, który jednoczy nas wszystkich.

Zobacz też