Deklarowana kwota: 115 362 894 PLN
Na koncie mamy już:
69 622 361 
Fundacja

Jurek Owsiak Człowiekiem Wolności

2014-06-02 11:57:29
To niewątpliwie jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w 25 latach wolnej Polski - przyznano wyróżnienia  plebiscytu “Ludzie wolności” przeprowadzonego przez telewizję TVN oraz Gazetę Wyborczą. Jerzy Owsiak - Prezes Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy został laureatem w kategorii “Społeczeństwo”.

Kandydatów do nagrody mógł zgłosić każdy, następnie Kapituła nagrody z setek zgłoszeń wyłoniła 25 nazwisk po 5 w każdej kategorii: nauka, społeczeństwo, kultura, sport i biznes. To czytelnicy Gazety Wyborczej, widzowie stacji TVN oraz zainteresowani tematem plebiscytu wybrali zwycięzców w głosowaniu SMS.
 
“Ludzie wolności” to plebiscyt zorganizowany przez TVN oraz “Gazetę Wyborczą”. Miał on na celu wybranie i nagrodzenie ludzi, którzy zasłużyli się dla wolnej Polski, darzeni są przez społeczeństwo sympatią, a także są symbolem niepodległości, demokracji oraz rozwoju kraju.


„Dziękuję milionom Polaków, którzy wspierają nas, są z nami, czują, że to co robimy jest made in Poland, jest nasze. Życzyłbym sobie, abyśmy w kolejnych 25 latach nie stracili naszych symboli. Ludzi, którzy przyjeżdżają na Przystanek Woodstock z zagranicy, pytamy, co wiedzą o Polsce. Mówią, że to wszystko zaczęło się w Berlinie. A co tam robił Lech Wałęsa? Pojechał po czajnik z gwizdkiem? To się w Polsce zaczęło. Dbajmy o symbole, bo je gubimy. - mówi Jurek Owsiak Wielu Internautów gratulowało nam tej nagrody:

A tak komentowaliście na naszym profilu na FB:
 
Post użytkownika WOŚP.

(Adi, ajo) 
POKAŻ PODOBNE
2019-12-05 13:00:00

28. Finał WOŚP na Allegro już gra!

28. Finał wystartował, a z nim aukcje Allegro dla WOŚP. Na stronie przygotowanej przez Allegro już czekają wyjątkowe licytacje: spotkania ze znanymi i lubianymi oraz unikatowe przedmioty przekazane dla Orkiestry.

2020-01-12 08:25:25

Światełko do Nieba i puszka Prezydenta Adamowicza

Tradycyjnie o godz. 20.00 wysłaliśmy Światełko do Nieba. Wszyscy, którym jest bliska idea wzajemnej pomocy, wysyłają w kierunku Dobrych Aniołów sygnał, który jednoczy nas wszystkich.

2020-01-11 15:28:22

Gdzie obejrzysz 28. Finał WOŚP?

Na ten jedyny i wyjątkowy dzień w roku, czeka wiele osób. Już jutro rozpocznie się Wielki Finał WOŚP. Gdzie będziesz mógł śledzić to wydarzenie?

2020-01-07 12:05:29

Jurek Owsiak do australijskiej Polonii

Jesteśmy z Wami i myślimy o Was! Podczas 28. Finału WOŚP będziemy chcieli bardzo, bardzo mocno Was uściskać od wszystkich, którzy razem z nami grają i zwrócić uwagę na Waszą sytuację. Fundacja to miliony Polaków nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Zobacz też