Do 29. Finału WOŚP pozostało
111 dni
Fundacja

Jurek Owsiak Człowiekiem Wolności

2014-06-02 11:57:29
To niewątpliwie jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w 25 latach wolnej Polski - przyznano wyróżnienia  plebiscytu “Ludzie wolności” przeprowadzonego przez telewizję TVN oraz Gazetę Wyborczą. Jerzy Owsiak - Prezes Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy został laureatem w kategorii “Społeczeństwo”.

Kandydatów do nagrody mógł zgłosić każdy, następnie Kapituła nagrody z setek zgłoszeń wyłoniła 25 nazwisk po 5 w każdej kategorii: nauka, społeczeństwo, kultura, sport i biznes. To czytelnicy Gazety Wyborczej, widzowie stacji TVN oraz zainteresowani tematem plebiscytu wybrali zwycięzców w głosowaniu SMS.
 
“Ludzie wolności” to plebiscyt zorganizowany przez TVN oraz “Gazetę Wyborczą”. Miał on na celu wybranie i nagrodzenie ludzi, którzy zasłużyli się dla wolnej Polski, darzeni są przez społeczeństwo sympatią, a także są symbolem niepodległości, demokracji oraz rozwoju kraju.


„Dziękuję milionom Polaków, którzy wspierają nas, są z nami, czują, że to co robimy jest made in Poland, jest nasze. Życzyłbym sobie, abyśmy w kolejnych 25 latach nie stracili naszych symboli. Ludzi, którzy przyjeżdżają na Przystanek Woodstock z zagranicy, pytamy, co wiedzą o Polsce. Mówią, że to wszystko zaczęło się w Berlinie. A co tam robił Lech Wałęsa? Pojechał po czajnik z gwizdkiem? To się w Polsce zaczęło. Dbajmy o symbole, bo je gubimy. - mówi Jurek Owsiak Wielu Internautów gratulowało nam tej nagrody:

A tak komentowaliście na naszym profilu na FB:
 
Post użytkownika WOŚP.

(Adi, ajo) 
POKAŻ PODOBNE
2020-09-21 12:42:08

Rondo im. WOŚP w Gorzowie Wielkopolskim oficjalnie otwarte

W piątek 18 września otwarto oficjalne rondo im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gorzowie Wielkopolskim. Stało się tak dzięki inicjatywie części radnych, którzy w kwietniu tego roku przegłosowali uchwałę w tej sprawie.

Zobacz też