Do 29. Finału WOŚP pozostało
83 dni
Festiwal

Jurek Owsiak najlepszym promotorem koncertowym!

2015-04-29 14:07:21

29 kwietnia w Los Angeles w ramach corocznego plebiscytu International Music Industry Awards Jurek Owsiak, "dyrygent" Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz twórca festiwalu Przystanek Woodstock, został wybrany najlepszym promotorem koncertowym! 

- Nie możemy jeszcze ochłonąć, cały czas nie wierzymy w to, co się przed chwilą stało - nie ukrywał radości laureat prestiżowej nagrody tuż po ceremonii wręczenia statuetki. 

Plebiscyt  International Music Industry Awards został organizowany w ramach międzynarodowej konferencji branży muzycznej MUSEXPO w Los Angeles. Jest to jedno z najważniejszych i największych spotkań przedstawicieli światowej branży muzycznej. Co roku uczestniczą w nim agenci, promotorzy, menedżerowie, wydawcy, pracownicy firm dźwiękowych, oświetleniowych, przedstawiciele agencji artystycznych i koncertowych, firm fonograficznych, organizatorzy festiwali, oraz dziennikarze muzyczni. 

W plebiscycie International Music Industry Awards Jurek Owsiak był jedynym nominowanym Polakiem. Na kandydatów w poszczególnych kategoriach głosować mogli wyłącznie przedstawiciele branży muzycznej. 

W tegorocznej edycji plebiscytu, w kategorii "najlepszy promotor koncertowy", obok Jurka Owsiaka, zostali nominowani również: Folkert Koopmans (FKP Skorpio, Niemcy), Paul Tollett (Coachella, USA) i Vijay Nair (NH7 / Only Much Louder, Indie).

To ogromy, niespotykany sukces całego zespołu przygotowującego z nami Przystanek Woodstock! Jesteśmy dumni, że nasz festiwal został dostrzeżony i doceniony na tak prestiżowej imprezie, jaką jest konferencja MUSEXPO." - mówi Jurek Owsiak - Od lat mamy pewność, że Przystanek jest Najpiękniejszym Festiwalem Świata. Teraz możemy także śmiało mówić, że jesteśmy w czołówce światowych festiwali muzycznych! W czasie kilkudniowego pobytu na Musexpo w Los Angeles mogliśmy wiele razy obserwować, jak fantastyczne emocje budzi Przystanek Woodstock u ludzi z całego świata! Nasz festiwal podziwiany jest za swoją otwartość, za ideowość, za fantastyczną społeczność jaką udało zbudować się z uczestnikami imprezy. Wyrażano uznanie dla naszej bezkompromisowości w budowaniu festiwalu niekomercyjnego, organizowanego przede wszystkim dla ludzi, opartego na wartościach bliskich młodym fanom muzyki. Przystanek Woodstock był w tym roku gwazdą Musexpo, a mnie po prostu rozpiera duma z efektu, jaki osiągnęliśmy po 21 latach pracy - podkreśla Jurek. 

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. 21. Przystanek Woodstock odbędzie się w terminie 30 lipca  - 1 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie). W czasie tegorocznej edycji festiwalu na 4 scenach zaprezentuje się blisko 70 wykonawców z Polski i wielu krajów na świecie. Na scenach pojawią się m. in.: Within Temptation, Afro Celt Sound System, Black Label Society, Shaka Ponk, Illusion, (Hed)p.e, Congo Natty, VOO VOO, Decapitated, Furyon, Eluveitie, Molotov, Shaggy, Domowe Melodie, Grubson, Mela Koteluk, Mrozu, Cannailles, Eminence, Scarecrow, Lipali, Proletaryat, Roan, O.Torvald, Frontside, Big Day, Curly Heads oraz Kuba Płucisz i Goście. W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki, sportu. Uczestnicy Festiwalu będą także mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. W czasie Przystanku Woodstock zaprezentują się liczne organizacje pożytku publicznego, realizowanych będzie cała gama projektów edukacyjnych oraz sportowych.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.
 
Oficjalna strona Przystanku Woodstock: www.woodstockfestival.pl.
 

 
POKAŻ PODOBNE
Zobacz też