W ramach walki z Covid-19 przekazaliśmy sprzęt o wartości około
70 000 000 PLN
Fundacja

Kolejne miejsca imienia WOŚP otwarte

2021-05-26 17:15:39

 

W dniach 25-26 maja nastąpiło uroczyste otwarcie rond imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w trzech miejscowościach – Jeleniej Górze, Sosnowcu i Kielcach. Tym samym na mapie Polski i świata już oficjalnie znajduje się 35 miejsc, które swoją nazwą nawiązują do działalności Fundacji.

 

Symboliczne otwarcie rond imienia WOŚP nastąpiło w:
  • Jeleniej Górze – u zbiegu ulic Ogińskiego i Różyckiego
  • Sosnowcu - u zbiegu ulic: Kombajnistów, Zaruskiego i Małe Zagórze
  • Kielcach - przy ulicy Malików

 

Rondo w Kielcach, fot. Bartosz Chodorowski

 

Nadanie obiektom imienia WOŚP to efekt inicjatyw lokalnych społeczności, które w ten sposób chcą uhonorować działania Fundacji, przekazującej - od blisko 30 lat - sprzęt do szpitali i realnie wpływającej na jakość leczenia najmłodszych pacjentów. To także wyraz podziękowania dla wolontariuszy i wszystkich wspierających Finały WOŚP.  
 
W otwarciach rond uczestniczył prezes Zarządu Fundacji WOŚP, Jurek Owsiak.
 
 
 
 
Te trzy obiekty dołączają do ulokowanych w całym kraju 32 elementów infrastruktury miejskiej, które nazwą nawiązują do działalności Orkiestry. Są to: mosty, murale, oddziały szpitalne, ronda, a także plac i tablica.
 
 

Zobacz wszystkie miejsca imienia WOŚP

 

 

 
 
 
POKAŻ PODOBNE
2021-09-06 10:35:00

Ścigamy się dla wyższych wartości!

Już po raz drugi odbył się wyścig charytatywny Westminster Charity Race, w którym pula nagród została przeznaczona na cele statutowe polskich organizacji charytatywnych. Zostaliśmy zaproszeni do udziału w tym wydarzeniu!

2021-09-10 13:53:46

Rejestracja nie ruszyła, ale Sztaby 30. Finału działają!

10 września i do 30. Finału mamy 142 dni! Już pierwsze Sztaby, mimo że rejestracja nie ruszyła, dają znać co u nich słychać!

2021-09-09 15:46:51

Przypomnij sobie zasady pierwszej pomocy

Pierwsza pomoc to ważny aspekt naszej edukacji. Nigdy nie wiemy kiedy przydadzą nam się te najważniejsze zasady, dlatego warto odświeżać pamięć, nosić przy sobie rękawiczki i być gotowym, aby pomóc drugiemu człowiekowi.

2021-09-07 14:42:28

Jurek Owsiak laureatem plebiscytu Newsweeka

Czytelnicy Newsweeka zdecydowali, że Jurek Owsiak jest jedną z osób, które mają największy wpływ na nasze życie społeczne w ostatnich dwóch dekadach. Zajął 3 miejsce wśród zaszczytnego grona generalnego plebiscytu głównego i wygrał w kategorii "Obywatel".

Zobacz też