Podczas 29. Finału zebraliśmy:
210 813 830 PLN
Fundacja

Kolejne miejsca imienia WOŚP otwarte

2021-05-26 17:15:39

 

W dniach 25-26 maja nastąpiło uroczyste otwarcie rond imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w trzech miejscowościach – Jeleniej Górze, Sosnowcu i Kielcach. Tym samym na mapie Polski i świata już oficjalnie znajduje się 35 miejsc, które swoją nazwą nawiązują do działalności Fundacji.

 

Symboliczne otwarcie rond imienia WOŚP nastąpiło w:
  • Jeleniej Górze – u zbiegu ulic Ogińskiego i Różyckiego
  • Sosnowcu - u zbiegu ulic: Kombajnistów, Zaruskiego i Małe Zagórze
  • Kielcach - przy ulicy Malików

 

Rondo w Kielcach, fot. Bartosz Chodorowski

 

Nadanie obiektom imienia WOŚP to efekt inicjatyw lokalnych społeczności, które w ten sposób chcą uhonorować działania Fundacji, przekazującej - od blisko 30 lat - sprzęt do szpitali i realnie wpływającej na jakość leczenia najmłodszych pacjentów. To także wyraz podziękowania dla wolontariuszy i wszystkich wspierających Finały WOŚP.  
 
W otwarciach rond uczestniczył prezes Zarządu Fundacji WOŚP, Jurek Owsiak.
 
 
 
 
Te trzy obiekty dołączają do ulokowanych w całym kraju 32 elementów infrastruktury miejskiej, które nazwą nawiązują do działalności Orkiestry. Są to: mosty, murale, oddziały szpitalne, ronda, a także plac i tablica.
 
 

Zobacz wszystkie miejsca imienia WOŚP

 

 

 
 
 
POKAŻ PODOBNE
2021-04-22 09:17:14

Jak zorganizować wydarzenie w pandemii?

Organizacja wydarzeń w pandemii to wyzwanie, z którym zmaga się cała branża eventowa. Fundacja WOŚP w ciągu ostatnich miesięcy przygotowała 29. Finał, który obejrzało 1,3 mln osób. Poznaj 7 składników dobrej transmisji telewizyjnej!

2021-04-23 09:15:00

Dzień książki w WOŚP - nasza biblioteka

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich zainicjowany został przez UNESCO i jest obchodzony w celu promocji czytelnictwa oraz ochrony własności intelektualnej autorów. Przez lata funkcjonowania Fundacji WOŚP ukazało się wiele pozycji opisujących historię działania naszej organizacji, a także podręczniki przeznaczone dla studentów medycyny i lekarzy.

2021-06-01 18:00:00

Bochnia z oddziałem imienia WOŚP

Od 1 czerwca, czyli Międzynarodowego Dnia Dziecka, Pododdział Intensywnego Nadzoru Noworodka w szpitalu w Bochni oficjalnie nosi imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest to już 11. oddział oraz 37. miejsce w ogóle nazwą nawiązujące do działalności Fundacji WOŚP. W uroczystości otwarcia uczestniczył dziś Jerzy Owsiak.

2021-04-07 15:05:00

Od 28 lat dbamy o zdrowie Polaków!

Celem działań Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest poprawa stanu zdrowia chorych, zwłaszcza dzieci. Przez 28 lat działania zebraliśmy ponad 1,5 miliarda złotych i kupiliśmy ponad 65 200 urządzeń! Z okazji Światowego Dnia Zdrowia przypominamy, jak działamy i z czego jesteśmy najbardziej dumni.

Zobacz też