Zebraliśmy
224 376 706 
Fundacja

Kolejne miejsca imienia WOŚP otwarte

2021-05-26 17:15:39

 

W dniach 25-26 maja nastąpiło uroczyste otwarcie rond imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w trzech miejscowościach – Jeleniej Górze, Sosnowcu i Kielcach. Tym samym na mapie Polski i świata już oficjalnie znajduje się 35 miejsc, które swoją nazwą nawiązują do działalności Fundacji.

 

Symboliczne otwarcie rond imienia WOŚP nastąpiło w:
  • Jeleniej Górze – u zbiegu ulic Ogińskiego i Różyckiego
  • Sosnowcu - u zbiegu ulic: Kombajnistów, Zaruskiego i Małe Zagórze
  • Kielcach - przy ulicy Malików

 

Rondo w Kielcach, fot. Bartosz Chodorowski

 

Nadanie obiektom imienia WOŚP to efekt inicjatyw lokalnych społeczności, które w ten sposób chcą uhonorować działania Fundacji, przekazującej - od blisko 30 lat - sprzęt do szpitali i realnie wpływającej na jakość leczenia najmłodszych pacjentów. To także wyraz podziękowania dla wolontariuszy i wszystkich wspierających Finały WOŚP.  
 
W otwarciach rond uczestniczył prezes Zarządu Fundacji WOŚP, Jurek Owsiak.
 
 
 
 
Te trzy obiekty dołączają do ulokowanych w całym kraju 32 elementów infrastruktury miejskiej, które nazwą nawiązują do działalności Orkiestry. Są to: mosty, murale, oddziały szpitalne, ronda, a także plac i tablica.
 
 

Zobacz wszystkie miejsca imienia WOŚP

 

 

 
 
 
POKAŻ PODOBNE
2022-03-03 17:33:40

Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Słuchu

3 marca obchodzimy Światowy Dzień Słuchu, który został zainicjowany przez Światową Organizację Zdrowia - WHO. Zobaczcie, co Fundacja WOŚP zrobiła dla ratowania słuchu najmłodszych pacjentów przez wszystkie lata swojego funkcjonowania.

2022-04-07 12:07:12

Światowy Dzień Zdrowia

7 kwietnia to Światowy Dzień Zdrowia ustanowiony przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. To święto co roku pozwala zwrócić naszą uwagę na problemy ochrony zdrowia, ale również na pozytywne wydarzenia czy osiągnięcia związane z rozwojem medycyny.

2022-05-09 17:47:15

Dzień Okulistyki

Ostatni, 30. Finał WOŚP, który odbył się kilka miesięcy temu, zagrał dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Dzisiaj obchodzimy dzień okulistyki, więc chcemy Wam przypomnieć, z jakimi problemami boryka się okulistyka dziecięca w Polsce.

2022-04-01 13:22:33

Karetka już w Przemyślu

Od początku wojny w Ukrainie poza transportami kupujemy sprzęt do szpitali, które zgłaszają potrzeby w związku z pomocą medyczną na granicy. Dlatego dzisiaj Jurek Owsiak osobiście przekazał w ręce Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu ambulans typu B na bazie pojazdu VW Crafter z wyposażeniem.